Ložnice

2. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Elegantní sněhobílá ložnice připomíná zasněžené království. Podívejte se

Sníh je zázračné skupenství vody. Stačí jen pár hodin a ze zašedlé ulice udělá pohádkové zákoutí. Jestli chcete prožívat podobnou kouzelnou atmosféru i doma, třeba v ložnici, vybavte se trpělivostí a celou ji proměňte do bílé. Nebojte se, i bílá dokáže být záživná barva. Podívejte se!

Pokoj pro hosty v západním Hollywoodu v Kalifornii navrhl interiérový designér Brian Patrick Flynn jako fascinující přehlídku odstínů barvy, u které bychom to ani nečekali, tedy bílé. Pokud si vnaší galerii porovnáte bílou povlečení a tu, která na postel shlíží ze stěn, hned poznáte, že barva stěn je mírně do modra. Lehké, i když silnější zabarvení do modré pak objevíte i na dveřích a na rámech oken. Díky tomu všemu zalévá prostor ložnice jemně chladivý nádech modré.

Aby se nestalo, že celá ložnice bude vydechovat monotónní náladu, kladl designér velký důraz na to, aby se vmístnosti sešly různé tvary a struktury povrchů. I tak ale největší podíl na bílé bude mít vždy světlo. Zvláště to denní. Jeho citlivým omezením závěsy nebo roletami můžete docílit pokaždé trochu jinou náladu, kterou bude místnost vyzařovat.

Pokud byste i vy si chtěli vytvořit doma některou zmístností jako sněhobílý pokoj a nemuset toho moc dokupovat, myslete na to, že např. kusy nábytku se dají většinou jednoduše na bílo nabarvit. Tak byla upravena i komoda vložnici, kam vás prostřednictvím naší galerie zveme.

Podívejte se do galerie, jak nádherně sněhobílá ložnice vypadá.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také