Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Buďte mistry v nicnedělání. Nový způsob relaxace nahrazuje hygge, pomůže vám odpočinout si

Nedělat nic je ta nejvzácnější činnost na světě. Kdo si ji ale může dovolit, když musíte pořád někde lítat anebo pracovat? Přitom je tak důležité se na chvíli zastavit. Relaxační techniky zpravidla vyžadují nějaké prostředí nebo činnost, ta nová vůbec ne.
Vydáno: 06.02.2018
Niksen je nicnedělání a pomůže vám relaxovat
Autor: istock.com Niksen je nicnedělání a pomůže vám relaxovat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco pro hygge, které se stalo hitem v roce 2017, potřebujete pohodlné křeslo, polštáře, hrnek teplého nápoje, knihu a ideálně krb, u něhož si ohřejete nohy, pro novou relaxační techniku nepotřebujete nic. Podobně jako hygge přišla z Dánska a jmenuje niksen. 

Niksen je tak úplným vrcholem všech relaxačních technik, které se v poslední době vyrojily. Oproti švédskému fredagsmys, kdy si užíváte chvíle volna před televizí a s rodinou, na niksen si vystačíte sami. Nepotřebujete na něj ani sychravé počasí, jako když chcete praktikovat skotský còsagach

Všechno, co potřebujete vědět o relaxačních technikách, najdete v tomto článku:

Odpočívat je umění

Konečně si odpočiňte. Naučíme vás ty nejlepší relaxační techniky. Které podlehnete?

Niksen znamená nedělat nic nebo spíše dělat nic, co by mělo nějaký účel. To je klíčové. Občas je totiž potřeba vypnout a nevěnovat se ani žádné činnosti. Během niksen si tak najděte pohodlné místo a třeba se jen dívejte z okna anebo poslouchejte hudbu. Lehněte si na gauč, třeba na chvíli zavřete oči a nemyslete na nic, rozhodně na nic, co by vás stresovalo. Prostě nedělejte pár minut nic. 

Právě nicnedělání by nám mělo pomoct oprostit se od stresu z práce a případně zabránit profesnímu vyhoření. Nelze myslet na povinnosti pořád, a přestože to víme, jen málokdo z nás dokáže nepřemýšlet o tom, co musí nebo nesmí udělat. Praktikujte tak niksen pár minut denně, abyste se odpočinuli. Nedělat nic není špatné, i když se nás společnost snaží přesvědčit o opaku. Když nebudete odpočívat, tak se jen zbytečně vyčerpáte. 

(mh)

Další články:

Relaxujte, zasloužíte si to

Fredagsmys je nové hygge. Užijte si pohodlí domova naplno díky švédské relaxační technice

Naučte se relaxovat na skotský způsob

Sklenka a deka: Vyzkoušejte skotskou pohodu. Nová relaxační technika vás v zimě bude bavit

Zpříjemňujte si všechno a za všech okolností

Zkuste žít hygge a budete šťastnější v každodenním životě

Článek je zařazen v: relaxace , odpočinek , gauč , pohovka , Hygge , niksen , lenošení
Reklama