Stylově se dá bydlet i v malém. Podívejte se na 7 povedených řešení mrňavých bytů

Máte garsonku nebo 1+kk, v lepším případě 1+1? Pak jste se dostali do momentu, kdy jste přemýšleli, jak propojit obývák s ložnicí, jídelnu s obývákem. Kam umístit pracovní kout, jak zařídit, aby se vám do pokoje vešlo i něco jiného než postel…

Řešením je pohrát si s prostorem, nejen s plochou, již nabízí podlaha. Když vlastníte malý byt, musíte uvažovat komplexně. Vyšší stropy mohou být výhodou, protože nabízejí možnostvytvoření patrapro spánek, pod které se vejde relaxační zóna nebo třeba kuchyňský kout.

Úložné prostory nemusejí být jen velké skříně, hodně věcí se dá ukrýt do menších skříněk nebo vystavit na poličky. Malý byt ani neznamená, že se musíte vzdát současných trendů v bydlení. Koneckonců právě hybridní bydlení, které spojuje více místností do jedné, patří k letošním trendům. Stejně jako umístění více obrazů na jednu stěnu a vytvoření vlastní minigalerie.

Více o trendech roku 2018 jsme psali ZDE.

Foto: pinterest.com/CamillieStyles

Vše v jednom. Někdy se stane, že je byt opravdu mrňavý. Pak je potřeba všechno nacpat do jediné místnosti. Můžete se také inspirovat trendem minidomů, které jsou mnohdy postavené ze starých přívěsů nebo autobusů.

Foto: pinterest.com/apartmenttherapy.com

Pokud máte trochu víc prostoru, můžete vymyslet, jak oddělit postel od obývací části. Řešením je částečná přepážka. Nebo třeba box pro postel oddělený závěsem.

Foto: pinterest.com/Lifehack

Foto: pinterest.com/Domino

Jestli bojujete s tím, jak využít obytnou místnost naplno, spojte ji s pracovnou nebo s jídelnou. Prostor bude rozhodně vypadat zajímavěji.

Foto: pinterest.com/rafinery29.com

Mnohdy se stane, že máme sice samostatnou ložnici, ale její rozměry jsou vyloženě miniaturní. I to nabízí příležitost pro zapojení kreativního myšlení. Stěna kolem okna bývá plonková, ale můžete na ni umístit třeba knihovnu nebo poličky a stěna hned získá využití a vy úložný prostor.

Foto: pinterest.com/TinyHouseTown

Úzké pokoje mohou být problémem zejména ve starších domech. V tom případě je skvělým řešením umístit pohovku pod okno. Stane se dominantním prvkem pokoje a nezabere moc místa, i když nabídne dostatek prostoru pro lenošení.

Foto: pinterest.com/apartmentherapy.com

Pokud máte 1+kk, určitě vás bude zajímat, jak propojit obývací část s kuchyňskou a přitom jasně oddělit prostor na dvě části. Řešením je pohovka v prostoru. Zády ke kuchyni, čelem k obýváku.

Foto: Pinterest.com/countryliving.com

Ostrůvek, který bude sloužit jako kuchyňská deska stejně jako jídelní stůl, vyřeší leckterý problém s nedostatkem místa. Navíc je to designový kousek, pod který se dají schovat skříňky na všechno nezbytné kuchyňské náčiní nebo rovnou trouba.

(mh)

Další články o bydlení v malém:


Přečtěte si také