reklama

7 překvapivě šikovných způsobů, jak používat tea tree olejíček v domácnosti

skrivaa
22. února 2018
Původní obyvatelé Austrálie považují tea tree oil za boží dar. Jen pár kapek dokáže výrazně ulevit od mnoha zdravotních problémů. Je antimikrobiální, antivirový a protizánětlivý! Naučíme vás triky, jak tea tree olejíček používat nejen při nachlazení, ale i v domácnosti.
reklama

Získává se ze stromu Maleleuca Alternifolia, kterému se lidově říká australský čajovník, jinak ale s čajem nic do činění nemá. Účinků tea tree oleje si byli vědomi už původní obyvatelé Austrálie, kteří ho přikládali na otevřené rány, infekce i pohmožděniny a poté se jeho pověst a účinky šířily do celého světa. Skvěle pomáhá na ranky a štípance, proti virózám a rýmě, ale také na spáleniny. Proč by se měl stát vaším kamarádem v domácnosti?

Spláchnete jím lupy

Máte dost zázračných šamponů, které nefungují? Zabydlete tea tree oil ve své koupelně a uvidíte zázraky. Přidáním asi 10 kapek oleje do lahve šamponu zesílíte výrazně jeho účinky. Olej přirozeným způsobem obnovuje pokožku hlavy a bojuje proti infekcím, houbám a bakteriím, které způsobují nehezké lupy. Zkušené matky přísahají, že tea tree olej funguje skvěle i na dětské vši. Stačí napadené vlasy umýt roztokem s olejíčkem, zabalit do ručníku a pak vši jen poctivě vyčesat.

Foto: istock.com

Vyzrajte na rýmu

Inhalace tea tree olejem je nad všechny drahé léky proti rýmě! Nakapejte několik kapek do misky s horkou vodou, zakryjte si hlavu ručníkem a vdechujte výpary po dobu 5 až 10 minut. A to několikrát denně. Uvidíte, jak se vám uleví!

Zbaví prádlo pachu

Pokud máte pocit, že vaše prádlo pořád dost nevoní, až příště půjdete prát, přidejte k praní. Pár kapek tea tre oleje jen smíchejte s obvyklým pracím prostředkem. Jednoduché řešení a spolehlivě odstraňuje nepříjemné pachy způsobené mikroby, které přežívají v pračce.

Foto: istock.com

Pročistěte vzduch

Vložte několik kapek tea tree oleje do difuzéru nebo do aroma lampy. Ve chvíli, kdy se jeho esence dostane do vzduchu očistí ho od bakterií, virů, plísní. Pokud difuzér s vůní umístíte do ložnice, bude se vám daleko lépe spát a sníží se stavy úzkosti a deprese.

Vydezinfikujte domácnost

Tohle funguje a je to 100% příroda! Přidejte 10 kapek tea tree oleje na 2 šálky horké vody, plus poloviční šálek konzumního octa. Vše dejte do rozprašovače a začněte čistit domácnost. Jen pozor: tento roztok nepoužívejte na žulu nebo mramor - kyselý ocet by jim neprospěl. Vše ostatní bude krásně čisté a bez nebezpečných bakterií.

Foto: istock.com

Zbavte se klíštěte

Klíšťata jsou odporná a nebezpečná. Někteří lidé přísahají, že tea tree olej je ideální na odstranění přisátých klíšťat. Klíšťata se po potření olejem prý sama pustí a odpadnou. Pokud se nechcete nechat přesvědčit, alespoň potřete místo po odstraněném klíštěti tea tree olejem - dobře a účinně ho tím vydezinfikujete.

Vyčistěte koupelnu

Potřebujete umýt koupelnu, ale už máte dost všudypřítomné chemie? Vyrobte si vlastní účinný a všestranný čistící prostředek. Smíchejte 10 -15 kapek oleje z tea tree, vodu, ocet, jedlou sodu a tekuté mýdlo. Koupelnu, vyčistíte, odmastíte i vydezinfikujete zároveň.

Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: koupelnaúkliddomácnostAustráliebakterieradyklíštěrýmatea treeocetolejíčektrikynápadytea tree oiljak použítkajeput střídavolistý
reklama