Dům a bydlení

4. května 2018 06:00

Tereza Javorová

Bydlení pro seniorku: Podívejte se, jak designéři zařídili útulný a praktický domov pro starší ženu

Pěkně bydlet si člověk přeje v každém věku, jen má trochu jiné nároky. U seniorů vítězí jiné přednosti koncepce interiéru, než například u mladých novomanželů. Jeden účelně zařízený a přitom hezký byt pro dámu v nejlepších letech vám nyní představíme.

Byt upravený studiem Rust Architects tak, aby se vněm dobře žilo starší paní, nemusí hned vypadat jako nemocniční pokoj. I když, jak uvidíte při naší dnešní návštěvě, bílá barva na stěnách, stropu a sedačce vítězí. Záměrem však bylo vytvoření světlého, prostorného prostředí, kde na základní bílé vyniknou všechny ostatní barvy jako hravá žlutá, veselá oranžová, či lahodná zelenomodrá mořských hlubin vkoupelně.

Světlo a prostor

Základním předpokladem pro dobré bydlení pro seniora je dostatek prostoru pro bezproblémový průchod bytem, pohodlí a snadný úklid. Mít byt nacpaný nábytkem kprasknutí hrozí každou chvíli zraněním. Náš byt je vzdušný a nabízí odpočinek vpohodlné bílé sedačce i křeslu.

Vše je vtomto malém 2kk účelně rozloženo. Ze zimní zahrady se stala prostorná kuchyňka a místo tisíců skříněk poslouží lehce dostupné poličky. Další potřebné věci včetně oblečení se dají uložit do vestavěné skříně, která svou bílou barvou vyvolává dojem další stěny.

Není nad posuvné dveře! Lehce se snimi manipuluje a nezabírají místo. Pro zralejší etapu života jsou ideální. Zde je najdete nejen ve vestavěné skříni, ale také při vstupu do koupelny. Vté na budoucí obyvatelku bytu čeká nádherně přístupná sprcha bez jakéhokoliv schůdku.

I když byl byt speciálně upraven právě pro starší ženu, díky veselým barvám a vzdušnosti by hravě obstál i jako byt pro mladší generaci, co říkáte?

(fis)

Další články a inspirace:


Přečtěte si také