Pokojové květiny

5. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

Nevíte, kde doma umístit květiny? Poradí vám skvělá aplikace

Chystáte se na velkou renovaci vašeho domova nebo se stěhujete do nového? Ať tak či tak, určitě byste neměli zapomenout na květiny, které mu dodají nejen mnohem přívětivější vzhled, ale samozřejmě také kyslík. Jenže které vybrat? A kam je umístit? S tím vám poradí nová aplikace Plant Life Balance.

Aplikace Plant Life Balance není naštěstí na pochopení vůbec složitá, a tak by neměla dělat problémy ani těm, kteří nejsou v angličtině zrovna zdatní. Navíc je zdarma, má velmi dobré hodnocení 4,9 hvězdiček a zatím zhruba tisícovku stažení. A co všechno vám kromě skvělého grafického zpracování může nabídnout? Je toho překvapivě víc než dost.

Hned v úvodu je třeba říct, že fotografie, které aplikace využívá, mají dobrou kvalitu a vysoké rozlišení. Také proto se s ní tak dobře pracuje. Co se týče samotného umisťování květin, můžete si vybrat, jestli se chcete zaměřit na interiér nebo exteriér, vlastníte-li například terasu nebo zahrádku. Pak už můžete směle fotit prostor – máte na výběr čelní pohled, nebo rohový. Na fotografii poté umisťujete ťuknutím a tažením různé druhy rostlin.

Najděte pro pokojové rostliny to ideální místo. Foto: istock.com

Aplikace nenabízí příliš velké množství rostlin, ale má alespoň ty nejznámější pokojovky, které bývají běžně dostupné v květinářstvích nebo hobby marketech. Je tu k dispozici klasická dracena, sloní noha, sukulenty, popínavé rostliny, bonsaje a podobně. Všechny jsou po „přemístění“ do fotografované místnosti krásně vidět a dá se díky nim názorně představit, jak by v něm vypadaly.

Je tu ovšem možnost si zvolit i předem připravenou sestavu květin, kterou aplikace nabízí, a pokusit se ji umístit do vašeho pokoje. Jedinou nevýhodou je, že rostliny vyžadují v tomto případě víc prostoru, takže je lepší tuto variantu zvolit při stěhování do nezařízeného bytu či domu.Chytrá aplikace vám poradí, jak rozmístit květiny v interiéru. Foto: Plant Life Balance

Jako další zajímavou vychytávku nabízí aplikace možnost umístit do prostoru také drobný nábytek na květiny, konkrétně různé stolky nebo závěsné květináče. A je tu i funkce, díky které budete vědět, o kolik procent se díky vašim květinám zvýšilo množství kyslíku ve vašem domově. Velmi praktické!

Všechny snímky květin jsou do detailu propracované. Foto: Plant Life Balance

(mb)

Další články:


Přečtěte si také