Bydlení

12. března 2018 06:00

Tereza Javorová

Žije sám, je nemocný a nešťastný. Podaří se designérům Jak se staví sen proměnit jeho bydlení?

Bez matčiny pomoci by svůj život jen těžko zvládal. Příběh invalidního důchodce Jiřího je vlastně příběhem obyčejného chlapa, který v životě neměl moc štěstí. Udělal spoustu chyb, za které ale zaplatil. Teď žije sám, je nemocný, nešťastný a jeho byt je pro něj celou. Podaří se proměna jeho bydlení?

Pan Jiří bydlí vmalé městské garsonce vSedlčanech. Jeho byt je spíš než místo k bydlení místo k přežívání. A ještě k tomu dost depresivní. Kuchyň je stará a shnilá, koupelna je v dezolátním stavu, stejně tak dveře a nábytek. Maminka by si pro Jiřího přála garsonku tajně zrekonstruovat. Jako důchodkyně v letech na to nemá ani fyzické síly ani finance. Při tomto stavu bytu rozhodně na ničem netrvají.

Designéři se tedy vrhnou do proměny celého mrňavého bytu a nechají se inspirovat tím, co má Jiří rád – knihy, dalajláma a papež. Z bytu, kterému Jiří říká cela, bude garsonka pro intelektuála. Dominantou bude designová knihovna. Barvy budou logicky „pánské“ – šedá, bílá, černá a dekor dřeva. Nebude chybět ani kuchyňka a lehce změníme dispozice bytu. Jaké netradiční prvky si designéři vymyslí a čím vším dokážou vtak malém prostoru překvapit?

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte už dnes v pondělí12. března ve 21.30 na Primě.

(red)

Další články:


Přečtěte si také