Trendy

25. ledna 2018 07:59

Matouš Hartman

Barvy v interiéru: Poradíme, co s černou, bílou nebo hnědou, a jak rozzářit byt žlutou

Nebojte se barev, mohou vašemu domovu pomoci. Všechny barvy se dají nějak využít, ať už se jedná o černou, bílou, hnědou, nebo modrou. Stačí vědět, jak a kde je použít. Váš domov totiž nemůže být nudný, trávíte v něm svůj nejcennější čas.

Většina lidí sáhne po nábytku z masivu, po tlumenějších barvách textilií nebo po záclonách namísto vzorovaných závěsů. Nicméně obchody s nábytkem nebo dekoracemi nabízejí širokou škálu barev. Je jen na nás nebát se a dát šanci třeba výrazné žluté nebo sytě modré. Můžete tak docílit změny interiéru, která vnese do vašeho domova více života.

Hnědá

Pokud i tak chcete zůstat u tradičnějších barev, snažte se je využít tak, aby nenudily. Hnědá je asi nejběžnější barva, jakou v českých domácnostech můžeme najít. Aby vynikla, můžete ji doplnit o nějakou výraznější barvu. Co takhle zkusit zelenou nebo modrou? Více v článku:

Černá

Černá si zaslouží pozornost. Nesmíme se jí bát. Je sice spojená se smutkem a ubírá světlo, ale když víte, jak ji použít, dodá vašemu bytu eleganci a vážnost:

Bílá

Naprostým opakem je bílá. Ta světlo neubírá vůbec, ale pokud ji nespojíte s jinou barvou, může se stát, že bude působit nudně. V článku najdete ukázky kombinace bílé s jinými barvami. Zkusíte nějakou z nich?

Šedá

Pokud máte strach, že šedá je nudná a nijaká, rozhodně se podívejte na naše tipy, jak ji použít v různých místnostech domu. Nakonec její kouzlo objevíte.

Fialová

Sytě fialová barva je odstínem pro rok 2018. Psali jsme o tom. V následujícím článku najdete tipy, jak s fialovou pracovat, abyste nesklouzli ke kýči a nechali tuto majestátní barvu vyniknout.

Modrá

Modrou má ráda většina lidí, nicméně do bytu si ji tak často nepouštíme. Většinou ji zaženeme do klučičího pokoje, ale v obýváku jí šanci nedáme. Přitom nabízí tolik odstínů, které se hodí do jakékoli místnosti v bytě. Více ve článku:

Žlutá

Podobně se chováme ke žluté. Občas ji použijeme na stěny, ale žlutý gauč by si pořídil jen málokdo (už také kvůli údržbě), přitom se dá žlutá použít na doplňcích i nátěrech dřevěných částí bytu a sluší jí to tam. Navíc dobře působí i na naši psychiku, více o ní ve článku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také