Trendy

20. května 2021 14:00

Matouš Hartman

Co na nás prozradí nepořádek v šuplíku s ponožkami?

Zajděte se podívat do svého šuplíku s ponožkami. Jsou rozházené nebo úhledně srovnané, či dokonce utříděné podle barev? To, jak skladujeme ponožky, o nás může mnoho prozradit. A platí, že čím větší nepořádek, tím lépe… Počkat, jak to?

Někdy naši povahu prozradí i ty nejmenší detaily. Právě na ně se zaměřila výzkumnice Helen Fisher, která pracuje pro jednu internetovou seznamku. Došla tak daleko, že začala zkoumat šuplíky s ponožkami. Když to, co v nich našla, porovnala s charakterovými rysy uživatelů seznamky, zjistila, že nejuspořádanější lidé mají nejrozházenější šuplíky s ponožkami.

Proč neuklízíme ponožky?

Na první pohled to nedává smysl. Proč by čistotní a puntičkářští lidé měli mít nepořádek v šuplíku? Přesně proto, že do šuplíku není vidět! Většina lidí, kteří navenek působí pečlivě, se nezajímá o to, co není vidět. Za zavřenými dveřmi svého bytu si tak dopřávají nepořádek. A které místo mohou nechat úplně neuspořádané? No přece šuplíky v komodách. Tam se návštěva, a dokonce ani partner či partnerka prakticky nikdy nepodívají.

Pročněkteří lidé ponožky uklízí?

V opozici stojí vůdčí typy osobností, které potřebují mít pořádek i v soukromí, kam se nikdo nekouká. Ukázalo se, že lidé zvyklí rozhodovat, si spíš srovnají ponožky, ačkoli navenek nepůsobí tak uspořádaně.

Co dalšího se ví o psychologii domova:

Sdílejte článek

Přečtěte si také