návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kameny v interiéru podle znamení zvěrokruhu: Které by nám doma neměly chybět?

, Vydáno: 28.06.2019
Minerály a léčivé kameny doma.
Autor: istock.com Minerály a léčivé kameny doma.
Už od nepaměti jsou drahé kameny spojovány se znameními zvěrokruhu. Dodávají nám sílu a navozují příjemnou pozitivní energii do našich domovů. Každému znamení svědčí však jiný kámen. Někomu chybí motivace, druhému zase sebeláska. Který je vhodný právě pro vás?

reklama

Od nepaměti lidé věřili, že kameny mají magickou moc a umí zahánět zlé síly a léčit různé duševní i fyzické nemoci. Vyráběli z nich nejrůznější amulety a umisťovali je do svých příbytků. Dnes víme, že minerály nestačí na všechny problémy, ale prokazatelně nám mohou zvednout náladu, energii nebo zlepšit koncentraci. Podívejte se, jaké minerály by neměly chybět právě vám.

Kameny bychom se měli obklopovat.
Autor: istock.com Kameny bychom se měli obklopovat.

Beran

Beran patří mezi ohnivá znamení a vládne mu planeta Mars. Jeho silná osobnost má skvělé vůdčí schopnosti a velmi dobře se učí novým věcem. Je velmi upřímný a má skvělou paměť.

Beran potřebuje kameny, které harmonizují srdce, vůli a mysl, napomohou k vyrovnanosti a navedou ho správným upřímným směrem. Potřebuje pomoci s urovnáním chaosu a zmatku v jeho mysli. Jedná se o znamení ohně, proto ho dokonale podpoří kameny zbarvené do ruda.

Kameny: diamant, rubín, zelený granát, ametyst, karneol, rodochrozit, magnetit, achát, jaspis, hematit, rodonit, ohnivý opál

Beran potřebuje do života rudou barvu.
Autor: istock.com Beran potřebuje do života rudou barvu.

Býk

Zemské znamení miluje své blízké celým svým srdcem. Býk je šťastný, když je kolem něj harmonie, radost a láska. Nevzdává se a projekty dotahuje do konce.

Kameny, které by měly být součástí býčího života, si musí poradit s jeho tvrdohlavostí a umíněností. Skvěle se k němu hodí minerály, které mu doplní energii, protože se jedná o celkem líné znamení. Je dobré u sebe také držet i kameny podporující komunikaci a empatii.

Kameny: smaragd, safír, beryl, zirkon, citrín, růženín, hyacint, černý achát, avanturín, korál, epidot, malachit, morganit, sarder, sardonyx

Býkovi občas chybí energie. Safím mu ji dodá.
Autor: istock.com Býkovi občas chybí energie. Safím mu ji dodá.

Blíženci

Jedná se o velice inteligentní jedince a skvělé řečníky. Vzduch je jejich živel a druhé jméno, proto milují svobodu a změnu. Milují dobrý humor a své blízké. Jedná se o velmi netrpělivé znamení, což je jeho velká slabina.

Jeho osobnost podpoří kameny, které mu zlepší trpělivost, klid, pohodu a vnitřní sílu. Potřebuje pomoci s chaosem, posilnit paměť a zvýšit vnímavost.

Kameny: chryzoberyl, citrín, zlatý topaz, akvamarín, kalcit, karneol, tyrkenit, křišťál, jantar, tygří oko, bílé perly, ametyst

Citrín a jantar jsou vhodnými společníky pro Blížence.
Autor: istock.com Citrín a jantar jsou vhodnými společníky pro Blížence.

Rak

Citlivá duše Raka miluje péči o rodinu i domov, je to středobod jeho vesmíru. Je skvělým rodičem a loajálním partnerem. Občas si může přijít nedokonalý a pesimistický.

Rakovi pomohou minerály, které mu zvednou sebevědomí a zklidní jeho žárlivost. Nepříjemně ho ovlivňuje sobectví a pesimismus. Jde o znamení citlivé a náladové, proto potřebuje najít rovnováhu ve svém nitru a vnitřní sílu.

Kameny: smaragd, avanturín, diamant, rubín, opál, bílý howlit, bílé perly, chalcedon, jadeit, měsíční kámen, karneol, citrín, nefrit

Smaragd podporuje a omlazuje. V domě vám udělá parádu.
Autor: istock.com Smaragd podporuje a omlazuje. V domě vám udělá parádu.

Lev

Král zvířat je ohnivým znamením, které je silné, odvážné, důstojné a statečné. Je srdečným a milujícím společníkem, který však může působit velmi arogantně.

Lev potřebuje zklidnit svou sebestřednost a tvrdohlavost. Ohnivé kameny mu pomohou dotáhnout cíle dokonce a najít pochopení pro ostatní. Minerály krotí jeho ješitnost a podporují projevení štědrosti, kterou v sobě Lev přirozeně má.

Kameny: křišťál, diamant, rubín, zlatý topaz, citrín, smaragd, granát, rutil, tygří oko, onyx, obsidián, achát, sluneční kámen, jantar, platina, zlato

Křišťál si perfektně poradí se Lvem.
Autor: istock.com Křišťál si perfektně poradí se Lvem.

Panna

Precizní dokonalost je synonymum pro zemskou Pannu. Čistá duše se sklony k pečlivosti a dokonalosti neumí vytvářet chaos. Myšlenky má srovnané a ví, co dělá. Pokud je však něco jinak, než sama zamýšlí, vyvede ji to z rovnováhy.

Může působit často podrážděně a kousavě, proto jsou pro ni vhodné kameny, které tyto vlastnosti utlumí. Minerály jí pomohou s náladovostí a nepřizpůsobivostí, navíc podpoří jasné myšlení, čisté emoce a posílí intuici.

Kameny: zirkon, citrín, starlit, ametyst, jaspis, heliotrop, olivín, tygří oko, lapis lazuli, jantar, čaroit, sugilit, sodalit, safír

Citrín si perfektně rozumí s Pannou.
Autor: istock.com Citrín si perfektně rozumí s Pannou.

Váhy

Vzdušné Váhy jsou vyrovnaným znamením. Perfektně snášejí stresové a bouřlivé situace a nenechají se vykolejit. Dvě strany Vah však představují proměny mezi energií s radostí a naopak leností s malátností. Mohou působit arogantně a nezúčastněně.

Kameny podporují výraznou vyrovnanost a učí je taktu, který jim někdy chybí. Potřebují i minerály, které je naučí žít s životními neúspěchy, kterých má každý člověk dost, Váhy však potřebují delší čas na srovnání myšlenek.

Kameny: akvamarín, diamant, topaz, epidot, růženín, obsidián, jaspis, chryzokol, bílý howlit, magnezit, unakit, turmalín

Tirmalín navozuje pozitivní náladu a má několik barevných podob.
Autor: istock.com Tirmalín navozuje pozitivní náladu a má několik barevných podob.

Štír

Charismatické a silné znamení v živlu vody nemá problém s odpovědností za své činy a rozhodnutí. Jedná se o inteligentní jedince s darem komunikace. Může se chlubit silnou intuicí a diplomatickými schopnostmi.

Kameny mu pomohou s proměnlivými náladami, se sklony k žárlivosti a nečestnosti a s lepším snášením a řešením hádek. Může se stát, že Štír má přehnané ambice, minerály mu pomohou najít rovnováhu.

Kameny: rubín, achát, hematit, spinel, topaz, opál, korál, turmalín, býčí oko, magnetit, měď, rubelin, chryzopras, obsidián, karneol

Pro svůj barevný vzhled může být přiřazen všem energiím.
Autor: istock.com Pro svůj barevný vzhled může být přiřazen všem energiím.

Střelec

Ohnivý Střelec má nezávislou a přátelskou povahu vyhledávající změny. Jedná se o optimistické znamení, které je aktivní, činorodé a vždy velmi rádo pomůže ostatním. Střelec má dostatek trpělivosti, je tedy dobrým společníkem.

Z kritiky si nic moc nedělá, a to může být občas problém. Odmítá přiznat svou chybu, na mnoho lidí tedy působí chladně a bezcitně. Kameny mu pomáhají v koncentraci i zamyšlení. Potřebuje zklidnit svou impulzivnost a naučit se pokoře.

Kameny: ametyst, safír, avanturín, opál, modrý topaz, chalcedon, tanzanit, thulit, dumortierit, sodalit, lapis lazuli, tyrkenit, malachit

Olivín Střelce motivuje a pomáhá jim se sebedůvěrou.
Autor: istock.com Olivín Střelce motivuje a pomáhá jim se sebedůvěrou.

Kozoroh

Zemitý živel pohání Kozoroha k jeho velkým cílům, jde si tvrdě za svým i přes riskantní konfrontaci. Jedná se o velmi ohleduplné znamení, které si každý svůj krok pořádně promyslí a propočítá. Nechybí mu tolerance, praktičnost ani trpělivost.

Pokud má Kozoroh nějaké své postupy ověřené, nerad zkouší inovace. Kameny mu pomohou v kreativitě, nalezení spontánnosti, být skvělým tahounem ve svém významném postavení. Potřebuje dodat kapku optimismu, energie a chuti do osobního rozvoje. Jeho okolí ho vnímá chladně, je to však slupka, pod kterou se skrývá citlivá duše.

Kameny: křišťál, ametyst, granát, turmalín, achát, chrysopras, onyx, pyrit, lapis lazuli, záhněda, černý a vločkový obsidián, leopardí jaspis, chalcedon, safír

Mystický ametyst přináší Kozorohům optimismus.
Autor: istock.com Mystický ametyst přináší Kozorohům optimismus.

Vodnář

Kreativní znamení má velký dar v intelektu. Přemýšlí velmi logicky, na druhou stranu je mnohdy nepředvídatelný. Můžeme od něho čekat férové jednání, otevřené srdce i komunikativnost, ale nikdy nevíme, co mu přelétne přes nos.

I když se snaží působit na okolí drsným dojmem, je velmi zranitelný a citlivý. Často se neumí zamilovat a může se cítit osamělý. Minerály mu pomohou najít vztah k sobě samému, zklidnit rozervanou duši a mysl.

Kameny: světle modrý safír, tyrkenit, modrý topaz, jaspis, akvamarín, křišťál, amazonit, modrý howlit, opál, fluorit, lapis lazuli, modrý fluorit, chryzokol, stříbro

Akvamarín pomáhá s čistotou a zřetelností.
Autor: istock.com Akvamarín pomáhá s čistotou a zřetelností.

Ryby

Intelektuální vodní znamení miluje mezilidské vztahy, které pro ně velice znamenají. Cítí soucit a pochopení k druhým. Umí se prosadit v uměleckém světě. Ryby jsou jemné a tolerantní.

Občas jim nevadí samota, ale nesmí trvat moc dlouho. Často se plácají v rozpracovaných projektech, které nestíhají včas dokončit, nejsou tahouny a chybí jim zapálení. Měli by se tedy obklopit minerály, které je povzbudí, najdou jim sebedůvěru a rozhodnost.

Kameny: akvamarín, olivín, opál, ametyst, fialový fluorit, azurit, bílé perly, tyrkenit, lapis lazuli, indigolit, jaspis

Bílé perly pomohou Rybám se sebedůvěrou.
Autor: istock.com Bílé perly pomohou Rybám se sebedůvěrou.

Další články:

Dají se umístit všude

Drahé kameny dodají vašemu domovu energii a štěstí. Jaký vybrat?

Vůně podle horoskopu

Jaká je optimální vůně pro vaše znamení zvěrokruhu? Tohle voní Blížencům, Pannám či Rybám...

reklama

Článek je zařazen v: drahé kameny , minerály , léčivé kameny , léčivé minerály , kameny podle znamení , kameny v interiéru , znamení , zvěrokruh , tipy , design , nápady , zařizování , feng shui , blíženec , lev , rak , vodnář , Beran , panna , ryba , býk , váhy , Štír , střelec , kozoroh , amulety , zen , energie , horoskopy , interiéry

reklama

Přečtěte si také