návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pokojovky: 7 trendů pro rok 2019. Co se letos bude pěstovat?

, Vydáno: 18.02.2019
Trendy pro rok 2019
Autor: Pinterest.com Trendy pro rok 2019
Jaké trendy nás letos neminou? Pořiďte si kokedamu nebo řasokouli.

reklama

Pokud máte moderní interiér, skvěle k vám domů zapadnou tyto trendy roku 2019.

ŘASOKOULE JE ANTISTRES VE SKLE

Absolutní hitem je řasokoule, kterou bychom našli ve sladkých vodách na Islandu, ve Skotsku, v Japonsku a v Estonsku. Řasokoule zelená je vlastně seskupení řas, navíc nemá žádné tvrdé jádro. Zakulatila se především proudy, které ve vodě vznikají.

Řasokoule je designová rostlinka.
Autor: Pinterest.com Řasokoule je designová rostlinka.

Působí nádherným dekorativním dojmem. Patří do kategorie opravdu nenáročných rostlin a roste velmi pomalu. Nepotřebuje nic kromě studené odstáté vody v nádobě. Miluje také rozptýlené světlo. Řasokoule působí jako antistresová hračka. Čas od času ji promněte v ruce, aby byla stále kulatá a krásně zelená.

MONSTERA – KRÁLOVNA POKOJOVEK

Monstera je velmi fotogenická rostlina.
Autor: istock.com Monstera je velmi fotogenická rostlina.

Královna všech pokojovek je právem označována monstera, která svými robustnými listy upoutá všechnu pozornost v místnosti. Není úplně vhodná do malých bytů, protože místem opravdu nešetří. Je velmi fotogenická a oblíbená u bloggerek. Zralé palice monster jsou jedlé a poměrně chutné a příjemně voní. Jinak je rostlina jedovatá a může způsobit střevní potíže.

ZAVĚŠENÉ TILANSIE

Nepotřebují skoro nic a nadělají velkou parádu.
Autor: Pinterest.com Nepotřebují skoro nic a nadělají velkou parádu.

Tento druh rostliny nepotřebuje k životu skoro nic. Je zvyklý na podmínky v Jižní Americe a postačí si jen se vzduchem a pár kapkami odstáté vody. Občas tilansie pokropte a nechejte je žít vlastní život. Udělají vám parádu ve skleněné nádobce s dostatečným otvorem na vzduch a nemají moc v lásce přímé sluníčko. Tilansie jsou vděčné a velmi nenáročné květiny.

MAKRAMÉ KVĚTNÍKY

Makramé se dere do popředí.
Autor: Pinterest.com Makramé se dere do popředí.

Makramé se dostává do popředí pomalu, ale na internetu je čím dál tím více populárnější. Makramé technikou lze vyrobit mnoho zajímavých projektů, jedním z nich jsou i květináče, které se perfektně hodí do přírodního interiéru.

KOKEDAMA Z JAPONSKA

Kokedama pochází z Japonska a stává se hitem interiérů.
Autor: Pinterest.com Kokedama pochází z Japonska a stává se hitem interiérů.

Jedná se o starou japonskou tradici, kde je známá z praxe pěstování bonsají. U nás se začíná mechová koule stávat oblíbenou ozdobou moderních interiérů.  V překladu kokedama znamená právě mechová koule a jedná se prakticky o kouli z hlíny obalenou mechem. Tradičně se kokedamy umísťují na talířek či misku, ale mohou se zavěšovat i kamkoliv do prostoru. Tato mechová kultura je moderní uměleckou formou, která jedinečně prezentuje rostliny a květiny. Koule slouží namísto tradičního květináče. Dnes již najdeme na internetu pár kvalitních návodů na výrobu v českém jazyce.

ŽIVÉ OBRAZY Z ROSTLIN

I obrazy mohou dýchat.
Autor: Pinterest.com I obrazy mohou dýchat.

Velkým trendem jsou i rostliny na stěně. Stačí zasklít velký list tropické rostliny nebo umístit tilansie do zkumavky a v tu ránu máte zaplněnou stěnu nádhernou přírodní dekorací. Nápadů je na internetu opravdu nespočet, stačí si jen vybrat.

MINIMALISMUS SPOJENÝ SE DŘEVEM

Pokojovky mohou být i decentní dekorací.
Autor: Pinterest.com Pokojovky mohou být i decentní dekorací.

Někdy je méně více. Rostlina může mít i minimalistický efekt. Skvěle funguje s dřevěnými dekoracemi. Stačí zavěsit dřevěnou poličku a naaranžovat na ni malé kaktusy. Dřevěný květináč je také trefou do černého.

Co dělat v únoru na zahradě?

Únor na zahradě: Pěstujte, otřeste stromy a nechoďte po zmrzlé trávě!

Nejčastější chyby při pěstování

5 nejčastějších chyb při pěstování pokojovek. Co byste nikdy neměli dělat?

reklama

Článek je zařazen v: pokojovky , zahrada , trendy 2019 , řasokoule , tilansie , kokedama , jak pěstovat , pěstování , živý obraz , pokojové květiny , pokojové rostliny , moderní interiér , bydlení , byt , voda , květiny , rostliny , interiéry , monster

reklama

Přečtěte si také