Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Pokojovky: 7 trendů pro rok 2019. Co se letos bude pěstovat?

Jaké trendy nás letos neminou? Pořiďte si kokedamu nebo řasokouli.
Vydáno: 18.02.2019
Trendy pro rok 2019
Trendy pro rok 2019 Autor: Pinterest.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud máte moderní interiér, skvěle k vám domů zapadnou tyto trendy roku 2019.

ŘASOKOULE JE ANTISTRES VE SKLE

Absolutní hitem je řasokoule, kterou bychom našli ve sladkých vodách na Islandu, ve Skotsku, v Japonsku a v Estonsku. Řasokoule zelená je vlastně seskupení řas, navíc nemá žádné tvrdé jádro. Zakulatila se především proudy, které ve vodě vznikají.

Řasokoule je designová rostlinka.
Řasokoule je designová rostlinka.
Pinterest.com

Působí nádherným dekorativním dojmem. Patří do kategorie opravdu nenáročných rostlin a roste velmi pomalu. Nepotřebuje nic kromě studené odstáté vody v nádobě. Miluje také rozptýlené světlo. Řasokoule působí jako antistresová hračka. Čas od času ji promněte v ruce, aby byla stále kulatá a krásně zelená.

MONSTERA – KRÁLOVNA POKOJOVEK

Monstera je velmi fotogenická rostlina.
Monstera je velmi fotogenická rostlina.
istock.com

Královna všech pokojovek je právem označována monstera, která svými robustnými listy upoutá všechnu pozornost v místnosti. Není úplně vhodná do malých bytů, protože místem opravdu nešetří. Je velmi fotogenická a oblíbená u bloggerek. Zralé palice monster jsou jedlé a poměrně chutné a příjemně voní. Jinak je rostlina jedovatá a může způsobit střevní potíže.

ZAVĚŠENÉ TILANSIE

Nepotřebují skoro nic a nadělají velkou parádu.
Nepotřebují skoro nic a nadělají velkou parádu.
Pinterest.com

Tento druh rostliny nepotřebuje k životu skoro nic. Je zvyklý na podmínky v Jižní Americe a postačí si jen se vzduchem a pár kapkami odstáté vody. Občas tilansie pokropte a nechejte je žít vlastní život. Udělají vám parádu ve skleněné nádobce s dostatečným otvorem na vzduch a nemají moc v lásce přímé sluníčko. Tilansie jsou vděčné a velmi nenáročné květiny.

MAKRAMÉ KVĚTNÍKY

Makramé se dere do popředí.
Makramé se dere do popředí.
Pinterest.com

Makramé se dostává do popředí pomalu, ale na internetu je čím dál tím více populárnější. Makramé technikou lze vyrobit mnoho zajímavých projektů, jedním z nich jsou i květináče, které se perfektně hodí do přírodního interiéru.

KOKEDAMA Z JAPONSKA

Kokedama pochází z Japonska a stává se hitem interiérů.
Kokedama pochází z Japonska a stává se hitem interiérů.
Pinterest.com

Jedná se o starou japonskou tradici, kde je známá z praxe pěstování bonsají. U nás se začíná mechová koule stávat oblíbenou ozdobou moderních interiérů.  V překladu kokedama znamená právě mechová koule a jedná se prakticky o kouli z hlíny obalenou mechem. Tradičně se kokedamy umísťují na talířek či misku, ale mohou se zavěšovat i kamkoliv do prostoru. Tato mechová kultura je moderní uměleckou formou, která jedinečně prezentuje rostliny a květiny. Koule slouží namísto tradičního květináče. Dnes již najdeme na internetu pár kvalitních návodů na výrobu v českém jazyce.

ŽIVÉ OBRAZY Z ROSTLIN

I obrazy mohou dýchat.
I obrazy mohou dýchat.
Pinterest.com

Velkým trendem jsou i rostliny na stěně. Stačí zasklít velký list tropické rostliny nebo umístit tilansie do zkumavky a v tu ránu máte zaplněnou stěnu nádhernou přírodní dekorací. Nápadů je na internetu opravdu nespočet, stačí si jen vybrat.

MINIMALISMUS SPOJENÝ SE DŘEVEM

Pokojovky mohou být i decentní dekorací.
Pokojovky mohou být i decentní dekorací.
Pinterest.com

Někdy je méně více. Rostlina může mít i minimalistický efekt. Skvěle funguje s dřevěnými dekoracemi. Stačí zavěsit dřevěnou poličku a naaranžovat na ni malé kaktusy. Dřevěný květináč je také trefou do černého.

Co dělat v únoru na zahradě?

Únor na zahradě: Pěstujte, otřeste stromy a nechoďte po zmrzlé trávě!

Nejčastější chyby při pěstování

5 nejčastějších chyb při pěstování pokojovek. Co byste nikdy neměli dělat?

Článek je zařazen v: pokojovky , zahrada , trendy 2019 , řasokoule , monstera , tilansie , kokedama , jak pěstovat , pěstování , živý obraz , pokojové květiny , pokojové rostliny , moderní interiér , interiér , bydlení , byt , voda , květiny , rostliny
Reklama