Design a architektura

18. dubna 2019 11:55

Markéta Kašková

Prague Design Week láká na výstavy, workshopy i vyhlídku na Prahu. Potrvá do neděle

Až do neděle do sedmé hodiny večer můžete navštívit přehlídku tvorby umělců z České republiky i zahraničí. Na dvou patrech historické budovy banky na náměstí Republiky se představil letošní Prague Design Week.

Na adrese náměstí Republiky 7 se představí přes 60 originálních vystavovatelů – designérských studií, šperkařů, módních návrhářů, umělců i studentů vysokých škol. Ve svých expozicích umělci představí nejen svou aktuální tvorbu, ale i proces vzniku svých děl.

Výstava je prodejní, návštěvníci tu tedy mohou zakoupit nebo si objednat výrobky vystavovatelů – šperky, módu, bytové doplňky i nábytek.

Špičky ve svém oboru

Navštívit můžete i nejrůznější workshopy svystavovateli nebo doprovodné přednášky a program. Součástí Design Weeku je i oblíbené Design Kino, které také nabídne nápaditou tvorbu. Těšit se můžete například na architekta Petra Jandu, který má na svědomí podobu pražské náplavky.

Dalším hostem je Michal Roman z projektu Nahá vesnice, který se zaměřuje na rekultivaci venkova, nebo Štěpán Bärtl z CAMPu s přednáškou o rozvoji Prahy. Na své si přijdou i milovníci veteránů, kteří si mohou poslechnout přednášku otce a syna Bromů o renovaci nejstaršího dochovaného vozu VW Beetle na světě z roku 1941.

Oblíbené materiály roku 2019

Nebudou chybět ani workshopy svystavovateli, kteří využívají oblíbené materiály interiérů. Přiučit se můžete například modelovací s uměleckým betonářstvím Aspoň Tohle, stříbření skla s Annou Jožovou z UMPRUM nebo práci s přirozeně uschlým dřevem se značkou Enjoy Timber.

Značka Leathery bude mít po celý týden otevřený workshop výroby kožených doplňků, návštěvníci si tu mohou vyrobit vlastní klíčenku či peněženku. O víkendu se můžete těšit na workshop s Lelí`s cupcakes s výrobou a zdobením.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také