Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jubilejní Designblok je už za dveřmi. Na co se můžeme těšit z české módy a designu?

Stylový pražský festival Designblok má opět zajímavý program. Jubilejní dvacátý ročník mezinárodního festivalu uvede instalace 343 designérů, módních návrhářů a designérů šperků. Vše se odehraje od 25.–29. října 2018.
Vydáno: 22.10.2018
Designblock 2018
Autor: Designblock.cz Designblock 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dvacátý ročník mezinárodního festivalu designu a módy má opravdu co nabídnout. Návštěvníky čekají přednášky tvůrců, moderované diskuze, divadlo i třídenní maraton módních přehlídek. Dramaturgii festivalu a instalace českých i zahraničních designérů bude letos protínat téma Oslava.

„Letošní výběr účastníků je především oslavou českého designu. Chtěli jsme dát prostor nejen mezinárodní špičce, ale také začínajícím tvůrcům. A tak vedle světových jmen budou k vidění čeští studenti.“ uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Nikola Čermáková
Autor: Designblok.cz Nikola Čermáková

Známá jména

Nebudou chybět známá jména jako Eva Eisler, Maxim Velčovský, Ineke Hans, Jorge Penadés, Petr Babák, deFORM, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Zorya, chmara.rosinke a další.

Lucie Koldová
Lucie Koldová

Letos se mohou návštěvníci kromě tradičního prostoru holešovického Výstaviště těšit nově i na Colloredo-Mansfeldský palác, který naplní výstava Manifest, akcentující různorodé přístupy k tvorbě čtrnácti českých i zahraničích renomovaných designérů a studií.

Jaime Hayon

Jaime Hayon
Autor: profimedia.cz Jaime Hayon

Právě ve starobylém paláci bude umístěna také expozice hlavního hosta Designbloku, kterým je Jaime Hayon. „Výstava Manifest chce ukázat rozdílné přístupy k designu. Tvůrce jsme vybírali podle jejich způsobu přemýšlení a chápání designu. Zároveň jsou to designéři, které Designblok významným způsobem ovlivnil a naopak oni ovlivnili Designblok. Výjimkou je potom Jamie Hayon, který bude na Designbloku vystavovat poprvé. Zato mu ale přichystal narozeninový dort ke dvacátému výročí,“ uvedl za kurátory výstavy Manifest Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku.

Meyto
Autor: Designblok.cz Meyto

Nové kolekce nábytku představí značky Master & Master, Meyto, Jelínek nebo Javorina, svítidla uvede Brokis, Bomma, Čezeta předvede tradiční stroj v novém kabátě, Rückl vystaví interiérové doplňky ze skla a Renault speciální concept car Dezir.

Kolekce rovnou na prodej

Openstudio, bude patřit 148 designérům, studiím, školám a módním návrhářům, od kterých si návštěvníci budou moci jednotlivé kolekce na místě rovnou zakoupit. V levém křídle se rovněž představí výběr nejlepších evropských diplomových prací Diploma Selecion a platforma Reflex Stage nabídne každý den doprovodný program diskuzí a přednášek.

Módní přehlídky

Mimořádný prostor bude letos věnován módním přehlídkám, na kterých se představí česká módní špička. Nebude chybět Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Hana Zárubová, Pavel Brejcha, Monika Drápalová, Miro Sabo a řada dalších. Na přehlídkovém mole návštěvníci uvidí 32 módních přehlídek. Další instalace seotevřou v prostoru Designérie, exteriéru Výstaviště i v zapojených galeriích a pop-up shopech po městě.

Obklady a dlažby 25

Dlaždičky jako výrazná dominanta interiéru. Vrací se ručně malované motivy

Vzory obkladů

Češi vytvářejí originální obklady z vraků lodí a kokosových ořechů. Každý kousek mozaiky skrývá svůj příběh

Článek je zařazen v: móda , design , Praha , návrháři , architekti , designblok , Designblok 2018
Speciály:
Reklama