návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kam v Česku na ovoce zadarmo? Zkuste tuhle mapu, kde najdete 14 tisíc stromů a keřů k očesání

Vydáno: 21.03.2019
Na ovoce je aplikace, která vám ukáže, kam na ovoce.
Autor: instagram.com/na_ovoce Na ovoce je aplikace, která vám ukáže, kam na ovoce.
Mapa Na ovoce slouží jako platforma pro všechny, kteří si chtějí nasbírat ovoce a bylinky zadarmo po celé České a Slovenské republice.

reklama

Příroda nám naděluje své sladké plody přímo pod nos. My si však kolikrát nejsme jisti, zda si je smíme utrhnout nebo jednoduše nevíme, kde se takové stromy s ovocnou lahodou nacházejí. Toho si všimla jedna česká parta, která s tím začala něco dělat.

Na ovoce
Autor: https://na-ovoce.cz/web/ Na ovoce

Parta přátel vymyslela speciální mapu

Český tým se inspiroval v zahraničí a založil projekt, který mapuje ovocné stromy, keře a bylinky nejen po celé České republice, ale i v Evropě. V rámci aplikace mohou všichni uživatelé sdílet, kde se jaký strom nebo keř nachází a zanést ho do aplikace.

Projekt nese název Na ovoce a stojí za ním skupina přátel, kteří založili neziskovou organizaci. Jejich cílem je nejen zmapovat ovocné stromy na našem území, ale postupně se snaží rozšířit i znovu objevit městské sady a naučit člověka, jak se o stromy, keře a bylinky starat.

Ovoce roste volně všude kolem nás.
Autor: istock.com Ovoce roste volně všude kolem nás.

Existuje i mobilní aplikace

Spojení právě s aplikací pro mobily a podporou přispěvovatelů na Hithitu se projekt velmi dobře rozjel. Nechybí ani finanční podpora od hlavního města Prahy.

Každý může sdílet další nálezy a mapu tak stále podrobněji kompletovat. Seznam všech míst, kde si pochutnáte na ovoci nebo narazíte na bylinky, najdete ZDE.

Jak skladovat zeleninu

Víme, jak skladovat ovoce a zeleninu po celý rok!

Síťovka je opět v kurzu

Konec plastovým pytlíkům. Takové sáčky na potraviny vám budou všichni závidět

reklama

Článek je zařazen v: Česko , sady , ovoce , zelenina , kde najít ovoce , aplikace , zadarmo , jídlo zaradmo , kde najít stromy , muruše , hrušky , jablka , švestky , Češi , ČR , Praha

reklama

Přečtěte si také