Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Kam v Česku na ovoce zadarmo? Zkuste tuhle mapu, kde najdete 14 tisíc stromů a keřů k očesání

Mapa Na ovoce slouží jako platforma pro všechny, kteří si chtějí nasbírat ovoce a bylinky zadarmo po celé České a Slovenské republice.
Vydáno: 21.03.2019
Na ovoce je aplikace, která vám ukáže, kam na ovoce.
Autor: instagram.com/na_ovoce Na ovoce je aplikace, která vám ukáže, kam na ovoce.

Příroda nám naděluje své sladké plody přímo pod nos. My si však kolikrát nejsme jisti, zda si je smíme utrhnout nebo jednoduše nevíme, kde se takové stromy s ovocnou lahodou nacházejí. Toho si všimla jedna česká parta, která s tím začala něco dělat.

Na ovoce
Autor: https://na-ovoce.cz/web/ Na ovoce

Parta přátel vymyslela speciální mapu

Český tým se inspiroval v zahraničí a založil projekt, který mapuje ovocné stromy, keře a bylinky nejen po celé České republice, ale i v Evropě. V rámci aplikace mohou všichni uživatelé sdílet, kde se jaký strom nebo keř nachází a zanést ho do aplikace.

Projekt nese název Na ovoce a stojí za ním skupina přátel, kteří založili neziskovou organizaci. Jejich cílem je nejen zmapovat ovocné stromy na našem území, ale postupně se snaží rozšířit i znovu objevit městské sady a naučit člověka, jak se o stromy, keře a bylinky starat.

Ovoce roste volně všude kolem nás.
Autor: istock.com Ovoce roste volně všude kolem nás.

Existuje i mobilní aplikace

Spojení právě s aplikací pro mobily a podporou přispěvovatelů na Hithitu se projekt velmi dobře rozjel. Nechybí ani finanční podpora od hlavního města Prahy.

Každý může sdílet další nálezy a mapu tak stále podrobněji kompletovat. Seznam všech míst, kde si pochutnáte na ovoci nebo narazíte na bylinky, najdete ZDE.

Jak skladovat zeleninu

Víme, jak skladovat ovoce a zeleninu po celý rok!

Síťovka je opět v kurzu

Konec plastovým pytlíkům. Takové sáčky na potraviny vám budou všichni závidět

Článek je zařazen v: Česko , sady , ovoce , zelenina , kde najít ovoce , aplikace , zadarmo , jídlo zaradmo , kde najít stromy , muruše , hrušky , jablka , švestky , Češi , ČR , Praha

reklama