reklama

Tohle bývala garáž. Vznikl z ní krásný dům s krbem a dvěma koupelnami

redakce Prima Zoom
31. července 2019
Bydlet v garáži nemusí být jen krizovým řešením. Podívejte se do domu, který je plně vybavený a pohodlný, přitom dřív sloužil k zaparkování aut a kočárů. Dnes byste nepoznali, že se v něm předtím vůbec nebydlelo.
reklama

Stavbu najdete v kalifornském Berkeley, původně náležela k domu, který projektoval Bernard Maybeck, jeden z předních sanfranciských architektů začátku dvacátého století. Dům lehl popelem, ale v jeho zahradě zůstala garáž. Ta prošla proměnou a dnes je z ní víkendový dům, který si dokonce můžete pronajmout přes Airbnb. Jedna noc vás tu vyjde na zhruba 4500 korun.

Z původního přízemí stavby, kde bohatí majitelé nechávali své kočáry, je dnes kuchyně s obývacím pokojem. Najdete tu také jednu ze dvou koupelen, kterými dům disponuje. Ta druhá je v patře, kde se nachází i veliká ložnice.

Interiér je inspirovaný právě přelomem století a ložnice zaujme žlutými stěnami, přízemí zase krbem a dřevěným historizujícím obložením. Dům nabízí i terasu pro líná letní odpoledne. Podívejte se do galerie, jaká kouzla se dají udělat s jednou garáží:

K tématu

Podívejte se také na zajímavý projekt minibydlení z pořadu Jak se staví sen. Budovali jsme minidům pro důchodkyni, která žila v chatové osadě:

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: stavbadůminspiraceproměnagaráž
reklama