Zahrada

15. října 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Dýně a sukulenty: Perfektní dvojka pro podzimní dekorace

Rozhlédněte se dobře kolem sebe… Vidíte snad u každého druhého domu stát dýni nebo malou skupinku dýní či dýně vyřezávané do tvaru rozšklebeného obličeje? My na to letos půjdeme jinak. Vytvoříme si elegantní dekoraci z dýní a odolných sukulentů. Přidáte se?

Co budete potřebovat na dekoraci zdýně a sukulentů

  1. pěkně vyzrálé dýně
  2. mech
  3. drobné sukulenty (postačí i obyčejné netřesky)
  4. zahradnické nůžky
  5. tavnou pistoli (volte menší pistoli smenším výkonem)
  6. postřikovač s vodou

Jak budete postupovat při výrobě dekorace zdýně a sukulentů

1. krok: Přilepte mech

Vyberte dýni, která dobře stojí na podložce a má tedy plošší spodní stranu. Kolem stopky naaranžujte mech, který můžete koupit varanžérských potřebách nebo ve výtvarných potřebách. Mech kdýni přilepte na několika místech tavnou pistolí.

2. krok: Naaranžujte sukulenty

Sukulenty vyndejte zkvětináčku a kořínky oklepejte od hlíny. Většinu drobných kořínků odstřihněte zahradnickými nůžkami, ponechte pouze hlavní kořen a i ten zkraťte. Pak sukulenty naaranžujte na mech a přilepte opět tavnou pistolí. Nakonec sukulenty postříkejte zlehka postřikovačem, naplněným vodou. Sukulenty jsou velmi nenáročné, a tak vám tato dekorace vydrží, zvlášť pokud ji necháte venku na chladnějším vzduchu, po celý podzim.

Dekorace zbílých dýní

Nejčastěji se na podzimní dekorace využívají dýně oranžové, ale i bílá varianta vypadá velmi pěkně, dokonce možná i více elegantně.

Věnec ze sukulentů

Máte kdispozici mnohem více sukulentních rostli, než kolik potřebujete na dekoraci dýní? Vytvořte si i věnec, který podzimní kolekci pěkně doplní.

Jde to i jinak

Dýni můžete také vydlabat, naplnit zeminou a využít jako květináč. Pro rostliny je to šetrnější, ale dýně vydrží kratší dobu, zvlášť pokud budete dekoraci zalévat.


Přečtěte si také