reklama

Jak se zbavit klíšťat na zahradě? Zkuste těchto 5 jednoduchých triků

redakce
1. srpna 2018
Nemusíte do lesa, klíště si odnesete i ze zahrady. Riziko hrozí jak na venkově, tak ve městě. Existuje však několik způsobů, které sníží počty klíšťat.
reklama

Základem je vytvořit prostředí, ve kterém se jim nebude pohodlně žít. Klíšťatům se líbí ve vysoké trávě a na stinných místech. Mnohé zahrady se tak mohou stát ideálním místem pro život těchto malých upírů.

Hezky posečený trávník

Abyste omezili manévrovací prostor klíšťat, nezapomínejte sekat trávu i na těžko dostupných místech. Aneb zkracujte trávu i vrozích zahrady a za stromy, kam se nedostane sekačka. Tady se bude hodit starý dobrý srp.

Prosluněná zahrada

Věnujte se i keřům a stromům. Klíšťatům se totiž bude dařit vjejich stínu. Dřeviny proto prostřihávejte, a když je vysazujete, snažte se, aby nebyly vtěsné blízkosti.

Přírodní bariéra

Záleží i na povrchu, po kterém se klíšťata pohybují. Zatímco vtrávě si libují, štěrk nebo mulčovací kůru raději obejdou. Pokud chcete zabránit, aby se klíšťata dostávala ztravnaté plochy na cesty nebo na terasu, vytvořte štěrkovou nebo kůrovou bariéru. Klíšťata to zastaví a udrží jenom vtrávě a na keřích.

Žádné vlhké dřevo

Skladujete na zahradě dřevo? Většinou ho máte vedle zahradního domku nebo někde u zdi. Mnohdy se jedná o vlhká a temná místa. Změňte to, dřevo by mělo být na místě, kde je sucho. Klíšťata se tak do něj nebudou schovávat.

Ať si slepice pochutnají

Tenhle tip využijete, jen pokud nemáte domácí mazlíčky, zejména kočky. Slepicím klíšťata chutnají. Využijte toho a vypusťte je na trávník. Je tu riziko, že vám ho zaneřádí, ale pokud jich nebude moc, zas ktakové újmě nepřijdete. Slepice nesní všechna klíšťata, ale díky jednomu obědu sníží jejich počet.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: klíštěparazititipytriky
reklama