Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nanuky z chia semínek jsou úplně nadupané zdravím

Dát dětem k snídani zmrzlinu? Tuhle s klidným svědomím.
Vydáno: 02.07.2015
Banány si zachovají krémovou konzistenci
Banány si zachovají krémovou konzistenci Autor: http://theviewfromgreatisland.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

No dobře, sice by po ránu měl dostat člověk něco teplého do žaludku, ale když je venku v 9.00 ráno skoro 30 °C, tak pro jednou zmrzlina neuškodí. Navíc když ona zmrzlina obsahuje samé zdravé věci, že.

Ovoce, mléko a chia semínka dodají člověku vše, co po ránu potřebuje. Chia semínka jsou superpotravina plná energie a bohatá na bílkoviny, vlákninu, omega 3 mastné kyseliny, vitamíny a antioxidanty, kterou používají například vytrvalostní běžci.

Ovoce můžete použít jakékoliv, podle toho, co máte po ruce nebo co vám zrovna zraje na zahradě nebo co máte rádi. Takže všechno možné drobné ovoce, jako jsou borůvky, maliny, rybíz (pokud vám nevadí pecičky), banány, ostružiny.

Chia semínka jsou zázrak

Chia semínka jsou lepší než energy drinky. Nabijou vás energií

Základní ingredience jsou tedy 3:

Kokosové mléko (v plechovce) nebo obyčejné mléko, ovoce, chia semínka, případně pokud máte rádi sladší chuť cukr nebo med.

Můžete použít i obyčejné mléko, ale kokosové zmrzne, aniž by se v něm tvořil led, což se u běžného může stát.

Budete tedy potřebovat:

420–450 ml kokosového plnotučného mléka (můžete použít i normální)
60 g chia semínek
čerstvé ovoce podle vaší chuti
případně trochu medu či cukru

Postup

Nalijte do misky mléko, kokosové promíchejte (obyčejné nemusíte), přidejte chia semínka a nechte je cca 30 minut nabobtnat. Pak vše pořádně zamíchejte a do každé nanukové formičky dejte na dno trochu směsi kokosového mléka a chia semínek. Vhoďte trochu ovoce, pokud je velké, nakrájejte je. Pak na střídačku přidávejte směs kokosového mléka a chia semínek a čerstvého ovoce.

Poklepejte špičkou formičky o pevnou podložku (stůl), aby si hmota sedla a ve formičce nezůstala prázdná místa, zejména kolem ovoce.

Přidejte držátka a dejte celou formičku do mrazáku na několik hodin.

Když chcete zmrzlinu vyndat z formiček, ponořte ji na15 sekund do horké vody (tak, aby voda nepřetekla přes okraj formičky dovnitř, ale aby zmrzlina byla ponořená až po okraj.) Pak ji lehce vyklopíte.

Vychytávka pro případ nouze: Navnadili jsme vás, ale nemáte po ruce ingredience? Dejte do formiček jen ovocný džus nebo jogurt, zmrznou taky.

Nemáte formičky na nanuky? Dneska je koupíte na netu, často i v domácích potřebách. Jako rychlé řešení použijte papírový kelímek, který máte třeba na párty, a dejte ho se směsí na 30–45 minut zmrazit, pak do tuhnoucí směsi dejte dřívko a nechte zmrazit úplně. Papír pak sloupnete.

Zdroj: http://theviewfromgreatisland.com

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Hřešte bez obav z tlousnutí

Je báječný! Nepečený jahodový dort, na který všechny dostanete

Vitamínová bomba

Skvělý bojovník proti celulitidě a kocovině? Obyčejná okurka


Článek je zařazen v: nanuky , chia semínka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama