Jak pěstovat pokojové rostliny ve vodě? Má to mnoho výhod

Většina z nás pěstuje pokojovky v květináčích. Jde to ale i jinak a hlavně praktičtěji. Metodu pěstování ve vodě ocení hlavně ti, kteří se o rostliny nechtějí tolik starat a zapomínají na zalévání. Pokojové rostliny pěstované ve vodě sice nerostou nijak rychle, ale je téměř nemožné je zlikvidovat.

Až si příště seženete řízky pokojových rostlin, nezasazujte je do hlíny. Nechte jejich kořínky dál růst ve vodě…

Porostou pomalu a vydrží

Rostliny, které pěstujeme ve vodě, rostou velice pomalu, spíše jim přibývají listy a nahrazují ty starší, které žloutnou (je potřeba je odstraňovat). Nemusíte se bát, že se pokojovka rozroste tak, že pro ni budete muset hledat nové místo, nebo dokonce nový domov. Pěstování ve vodě se tak hodí do menších bytů. Pokojovky ve vodě navíc vydrží velice dlouho. Občas se při přesazování do hlíny stává, že rostlina uhyne, to vtomto případě také nehrozí, protože ji květináč nečeká.

Nemusíte je zalévat

Naprosto jasná výhoda pro ty, kteří zapomínají pokojovky zalévat nebo si nedokážou zapamatovat, která rostlina chce více vody a která méně. U pěstování ve vodě zalévání řešíte pouze jednou za čas, když je potřeba doplnit vodu.

Není potřeba je přesazovat

Nádoba, do které je umístíte, jim vystačí prakticky napořád. Její prostor se bude postupně zaplňovat kořeny, ale nehrozí, že by přišla chvíle, kdy budete muset rostlinu dát do jiné nádoby. Ostatně ve chvíli, kdy se kořeny hezky rozrostou, rostlinu už většinou nelze vyndat.

Poslouží jako originální dekorace

Ideální jsou na pěstování pokojovek ve vodě skleněné lahve. Úzké hrdlo udrží rostlinu na jednom místě. Kořeny se budou moct rozrůst a proplést po zbytku prostoru lahve. Vypadá to velice efektně, zvlášť pokud seženete hezké lahve od alkoholu nebo si nějaké koupíte třeba ve vetešnictví nebo na internetu.

Můžete jich mít opravdu hodně

Naprostá většina pokojovek pěstovaných ve vodě jen tak neuhyne, takže si můžete dopřát vytvořit celé police sdekorativními lahvemi, ve kterých porostou řízky rostlin.

Nezaberou místo

Protože rostou pomalu a navíc většinou vúzkých skleněných nádobách, nezaberou místo jako květináče svelkými průměry.

Snadno se stěhují

Když dojde na jejich stěhování, nemusíte se bát, že se znich při neopatrném pohybu posype hlína. Stačí zlahví vylít vodu a rostliny jsou připravené kpřepravě.

Další články o pokojových rostlinách:


Přečtěte si také