návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 pokojovek do bytů se psy: Pěstujte ledviník, pileu i exotickou bromélii

hm , Vydáno: 27.01.2021
Zvlášť štěňata mohou okusovat pokojové rostliny, ale často to udělají i dospělí psi. Většina pokojových rostlin je jedovatá pro člověka i pro zvířata. Proto je potřeba dát pozor, jaké květiny nám v obýváku rostou. Podívejte se na nezávadné rostliny, které psům neublíží.

reklama

Ledviník

Oblíbená pokojovka dokáže čistit vzduch a navíc není jedovatá. Nemusíte se tak bát, že by její listy ohrozily vaše domácí mazlíčky. Psům ani kočkám neublíží.

Zelenec

Velice nenáročná pokojovka vás potěší dvojnásob. Nemusíte se o ni téměř starat a můžete ji s klidem pěstovat v domech se zvířaty. Neuškodí jim. Zelenec sice pochází z Afriky, ale snese i tmavé kouty.

Pilea

Čím dál tím oblíbenější pokojová rostlina s kulatými listy není toxická. Pileu můžete pěstovat v bytech, kde žijí zvířata. Sukulentní rostlina není nijak náročná na pěstování, ale potřebuje dostatek světla (zároveň se to ale nesmí přehnat).

Pilea: Palačinková květina z Číny

Pilea: Palačinková květina z Číny

Pokojové rostliny, bezpečné pro kočky

Kočičí pokojovky jsou zelenec a šáchor. Kočkám neublíží a čistí vzduch

Kořenokvětka

Možná ji znáte jako domácí štěstí. Je to údajně nejodolnější pokojová rostlina, kterou může ohrozit jen přelití a uhnívání kořenů. Zároveň je to netoxická rostlina, u níž nebude hrozit, že se jí psi nebo kočky otráví.

Bromélie

Klamě tělem. Krásná bromélie z jihoamerických pralesů není jedovatá. Koneckonců i ananas patří mezi bromélie. Můžete ji s klidem pěstovat a těšit se z jejích barevných listů (pozor, nejsou to květy).

Bromélie
Autor: istock.com Bromélie

Šáchor

Absolutní klasika mezi chovateli. Šáchor je bezpečná rostlina, kterou rády okusují kočky. Neuškodí ani psům. Šáchor potřebuje vydatnou zálivku, ale jinak je nenáročný. Roste rychle.

Podívejte se také, jaké rostliny pěstovat v bytech s kočkami.

Další zajímavé články o pokojovkách:

Jak pěstovat pokojové rostliny ve vodě?

Jak pěstovat pokojové rostliny ve vodě? Má to mnoho výhod

Pokojové květiny, které vám svými květy rozveselí zimní dny

Pokojové rostliny, které kvetou v zimě: Pěstujte azalky, toulitky i kamélie

reklama

Článek je zařazen v: pokojové rostliny , psí

reklama

Přečtěte si také