návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pokojovky mohou trpět osamělostí. Vadí jim, když nejsme doma

Jakub Studený , Vydáno: 29.07.2021
pokojovky osamělost
Autor: Unsplash pokojovky osamělost
Pokojové rostliny vnímáme jako doplněk domácnosti, mnohdy zapomínáme, že jsou živé, rostou, produkují kyslík, pomáhají nám cítit se lépe. Rostliny si na nás zvyknou, a když po dlouhých měsících strávených doma vyrazíme ven, na dovolenou nebo do práce, mohou pokojovky trpět osaměním.

reklama

Zdá se to jako nemožné, ale rostliny rozpoznají, zda jsme doma. Dokonce nás potřebují. Stejně jako si uvědomují světlo a teplotu, vnímají i lidskou přítomnost. Ve chvíli, kdy opouštíme své domovy a stěhujeme se na chaty nebo měníme home office za práci v kanceláři, rostliny začínají trpět. Zvykly si, že jsme doma, a najednou zmizíme.

Nedostatek oxidu uhličitého

První věc, kterou rostliny trpí, je nedostatek oxidu uhličitého. Zkrátka ho nemá kdo vydechovat. Nedostatek tohoto plynu může způsobit zhoršenou fotosyntézu. Nedostatek oxidu uhličitého může pozastavit růst rostlin.

Nejlepší důvody, proč mít doma rostliny: čistí vzduch, podporují zdraví a dá se s nimi pokecat

3 dobré důvody, proč pěstovat pokojovky. Podporují zdraví a můžeme si s nimi i pokecat

Aloe vera pomáhá při popáleninách

7 pokojových rostlin s léčivými účinky. Posílí imunitu, zaženou rýmu a pomohou i zvířatům

Nižší teplota

V létě to moc neplatí, ale doufejme, že opět nebudeme muset trávit většinu času doma i po prázdninách. Když nejsme doma, teplota vzduchu klesá. Pokojové rostliny pocházejí z tropických oblastí a jsou na poklesy teplot citlivé. Vyhovuje jim klasická pokojová teplota 22 °C, která při naší nepřítomnosti může klesat.

Pokojovky poslouží jako skvělá dekorace!

Pokojové rostliny jako dekorace: Jaké druhy vybrat, kam je umístit a proč pěstovat ve vodě

Jak pěstovat pokojové rostliny ve vodě?

Jak pěstovat pokojové rostliny ve vodě? Má to mnoho výhod

Rostliny cítí osamělost

Mnozí fanoušci pokojovek vám řeknou, že se svými rostlinami mluví. V roce 2009 potvrdila jedna britská studie, že rostliny rajčat rostou do větší výšky, pokud s nimi zahradníci mluví. Na každém šprochu pravdy trochu, takže mluvením na rostliny nic nezkazíte. Potíž přichází v době, kdy nejsme doma. Rostliny jsou osamělé a mohou zpomalit růst.

Mnoho dalších informací o pokojových rostlinách najdete v našem speciálu:

reklama

Článek je zařazen v: pokojovky , pokojové rostliny

reklama

Přečtěte si také