Postavte si na zahradu parádního strašáka. Odežene špačky i zajíce a ochrání vaši úrodu
Kdo by se chtěl dělit o úrodu třešní či rybízu se špačky nebo o zelí a mrkev se zajíci? Věčně své záhony nebo sad hlídat nemůžete, proto do nich postavte pořádné strašáky, ať vám pomůžou nevítané strávníky odehnat. A pokud se jim to nepodaří, tak snad aspoň pobaví děti od sousedů.
Vytvořte si parádního strašáka
Návodů, jak vyrobit zahradního strašáka, je bezpočet, ale základ většinou tvoří dřevěný kříž, na který se připevní hlava z jutového pytle, vycpaného senem nebo slámou. Na kříž se pak zavěsí kalhoty a další staré oblečení.
Využít můžete obnošenou košili po dědečkovi i s vestičkou od kdysi parádního obleku. Vše navlékněte na základní dřevěný kříž a vyplňte senem nebo slámou. Pokud necháte oblečení bez vycpávky, bude se při každém poryvu větru hýbat, a tím možná odežene ještě více zvířecích vetřelců, kterým by se vaše úroda hodila jako chutná svačinka. Nezapomeňte pro strašáka najít i slušivý klobouček, bez kterého by tonebylo ono!
Strašák, nebo dekorace zahrady?
Pokud si na garderobě zahradního strašáka dáte opravdu záležet, stane se z něho spíš všemi obdivovaný zahradní fešák.
Rychle a jednoduše
Na druhou stranu práci zahradního hlídače a odhaněče zvířecích zlodějíčků hravě zastane i jednoduchý dřevěný kříž s navlečeným sakem nebo košilí.
Pro pobavení kolemjdoucích
Nestačí vám obyčejný strašák? Kreativitě se meze nekladou… Staré kousky oblečení vycpěte senem a vytvarujte do nejrůznějších pozic. Umíte si představit, kolikrát se slaměná babka nebo děda v gumákách dočká uctivého pozdravu?
Postavte si strašáky i z netradičních materiálů
Z nepotřebných hliněných květináčů můžete vytvořit strašáky, kterým nebude vadit slunce ani déšť.
To hluční robostrašáci z plechovek budou i při malém vánku nejspíš vydávat takový rachot, že by funkci plašičky vetřelců zvládnout mohli přímo dokonale.
Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek