reklama

Jak postavit strašáka na zahradu, který odežene špačky i zajíce a ochrání vaši úrodu?

Simona Sedláčková
25. června 2020
Kdo by se chtěl dělit o úrodu třešní se špačky nebo o zelí a mrkev se zajíci? Věčně své záhony hlídat nemůžete, proto do nich postavte pořádné strašáky, ať vám pomůžou nevítané strávníky odehnat. A pokud se jim to nepodaří, tak snad aspoň pobaví děti od sousedů.
reklama

Vytvořte si parádního strašáka

Návodů, jak vyrobit zahradního strašáka, je bezpočet, ale základ většinou tvořídřevěný kříž, na který se připevní hlava zjutového pytle, vycpaného senem nebo slámou. Na kříž se pak zavěsí kalhoty a další staré oblečení.

Využít můžete obnošenoukošili po dědečkovi i svestičkou od kdysi parádního obleku. Vše navlékněte na základní dřevěný kříž a vyplňte senem nebo slámou. Pokud necháte oblečení bez vycpávky, bude se při každém poryvu větru hýbat, a tím možná odežene ještě více zvířecích vetřelců, kterým by se vaše úroda hodila jako chutná svačinka.

Nezapomeňte pro strašáka najít i slušivý klobouček, bez kterého by tonebylo ono!

Strašák, nebo dekorace zahrady?

Pokud si na garderobě zahradního strašáka dáte opravdu záležet, stane se zněho spíšvšemi obdivovaný zahradní fešák.

Rychle a jednoduše

Na druhou stranu práci zahradního hlídače a odhaněče zvířecích zlodějíčků hravě zastane i jednoduchý dřevěný kříž snavlečeným sakem nebo košilí.

Pro pobavení kolemjdoucích

Nestačí vám obyčejný strašák? Kreativitě se meze nekladou… Staré kousky oblečení vycpěte senem a vytvarujte do nejrůznějších pozic. Umíte si představit, kolikrát se slaměná babka vgumákách dočká uctivého pozdravu?

Postavte si strašáky i znetradičních materiálů

Znepotřebných hliněných květináčů můžete vytvořit strašáky, kterým nebude vadit slunce ani déšť.

Strašáci zproutí vypadají spíš jako umělecké dílo. Kosi ani zajíci se jich asi neleknou, ale jako ozdoba zahrady budou sloužit dokonale.

To zavěšení robostrašáci zplechovek budou i při malém vánku nejspíš vydávat takový rachot, že by funkci plašičky vetřelců zvládnout mohli.

PET láhve jsou stále oblíbeným materiálem, a tak není divu že z nich mnozí vyrábějí i strašáky na zahradu. Tihle navíc víc než strašidelně vypadají vesele a jejich výroba není vůbec složitá. Pomalujte je barvami na sklo, kontury obtáhněte permanentním fixem a hotové strašáky nasaďte na dlouhý klacek nebo, jako v našem případě, na opěrné tyče pro rajčata.

Zobyčejných igelitových pytlů na odpadky zase můžete vymodelovat pořádného havrana, před kterým prchnou špačci až za kopec.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama