reklama

Udělejte si jahodový detox. Jahody jsou skvělé na hubnutí i očistu těla

zidkovm
15. června 2016
Jahody jsou velice zdravé ovoce s vysokým obsahem vlákniny. Využijte jahodové sezóny a dopřejte si tohle červené ovoce.
reklama

Jahody si mohou dopřávat ve velkém i lidé, kteří bojují se svou váhou. Přestože jsou sladké, cukru obsahují minimum. Jsou tvořeny převážně vodou (až z 90 procent) a mají dostatek vlákniny. Tato kombinace vytváří pocit sytosti v žaludku, takže nebudete mít potřebu chodit a mlsat. Díky obsaženým látkám zvyšují jahody vyplavování tuků ze zásob a podporují krvetvorbu. Jahody jsou navíc málo kalorické, 100 gramů obsahuje jen 31 kalorií. Právě tyto vlastnosti řadí jahody k těm nejlepším formám mlsání při hubnutí.

I přes tyto skvělé vlastnosti by se jahody neměly delší dobu konzumovat jako hlavní jídlo (pokud byste dietu chtěli pojmout tak, že byste nejedli nic jiného než jahody) – neobsahují totiž všechny potřebné živiny, aby zastoupily běžné jídlo typu maso + příloha. Takové změny v jídle mohou způsobit zdravotní problémy.

Detoxikační kúra

Jahody obsahují také hodně draslíku, který stimuluje odvodňování těla, takže zamezuje zadržování tekutin, jež nás nejvíce trápí právě v letních dnech a způsobuje nepříjemné otoky nejen nohou, ale třeba i rukou. Draslík je skvělý k nastartování detoxikace organismu. Ale tyto drobné plody pomáhají detoxikaci i tím, že obsahují třísloviny, které během průchodu tělem vážou toxické látky včetně nebezpečných těžkých kovů a odvádějí je ven.

Využijte tedy jahodové sezony a udělejte si jahodovou detoxikační kúru. 1,5 kila jahod rozdělte na několik porcí a ty pojídejte během celého dne. Nezapomeňte dostatečně pít, protože jsou to právě tekutiny, které odvádějí nečistoty z těla pryč. K pití je povolená neperlivá minerálka a bylinkové čaje. Nedivte se, že během jahodového dne budete častěji chodit na záchod, jak už jsme psali, jahody jsou močopudné a navíc obsahují spoustu vody

Další články o jahodách:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama