Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Udělejte si jahodový detox. Jahody jsou skvělé na hubnutí i očistu těla

I když jsou jahody sladké, obsahují jen minimum cukru.
Vydáno: 15.06.2016
Dejte si jahodovou kúru
Dejte si jahodovou kúru Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jahody si mohou dopřávat ve velkém i lidé, kteří bojují se svou váhou. Přestože jsou sladké, cukru obsahují minimum. Jsou tvořeny převážně vodou (až z 90 procent) a mají dostatek vlákniny. Tato kombinace vytváří pocit sytosti v žaludku, takže nebudete mít potřebu chodit a mlsat. Díky obsaženým látkám zvyšují jahody vyplavování tuků ze zásob a podporují krvetvorbu. Jahody jsou navíc málo kalorické, 100 gramů obsahuje jen 31 kalorií. Právě tyto vlastnosti řadí jahody k těm nejlepším formám mlsání při hubnutí.

I přes tyto skvělé vlastnosti by se jahody neměly delší dobu konzumovat jako hlavní jídlo (pokud byste dietu chtěli pojmout tak, že byste nejedli nic jiného než jahody) – neobsahují totiž všechny potřebné živiny, aby zastoupily běžné jídlo typu “maso + příloha”. Takové změny v jídle mohou způsobit zdravotní problémy.

Detoxikační kúra

Jahody obsahují také hodně draslíku, který stimuluje odvodňování těla, takže zamezuje zadržování tekutin, jež nás nejvíce trápí právě v letních dnech a způsobuje nepříjemné otoky nejen nohou, ale třeba i rukou. Draslík je skvělý k nastartování detoxikace organismu. Ale tyto drobné plody pomáhají detoxikaci i tím, že obsahují třísloviny, které během průchodu tělem vážou toxické látky včetně nebezpečných těžkých kovů a odvádějí je ven.

Využijte tedy jahodové sezony a udělejte si jahodovou detoxikační kúru. 1,5 kila jahod rozdělte na několik porcí a ty pojídejte během celého dne. Nezapomeňte dostatečně pít, protože jsou to právě tekutiny, které odvádějí nečistoty z těla pryč. K pití je povolená neperlivá minerálka a bylinkové čaje. Nedivte se, že během jahodového dne budete častěji chodit na záchod, jak už jsme psali, jahody jsou močopudné a navíc obsahují spoustu vody.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Jahody prokrvují

Nemáte chuť na sex? Dejte si jahody. Pěkně vás nabudí

Mezi hospodyněmi koluje hned několik rad, jak si jednoduše se zaschlou skvrnou od jahod poradit.

Jak vyčistit skvrny od jahod? Vyzkoušeli jsme domácí tipy a víme, které fungují

Hřešte bez obav z tlousnutí

Je báječný! Nepečený jahodový dort, na který všechny dostanete

Článek je zařazen v: dieta , hubnutí , jahody , detox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama