reklama

Kaštany v posteli mají přinést energii a ochránit nás před nachlazením. Kolik je jich potřeba?

Matouš Hartman
11. října 2021
Nejen tvoření zvířátek. Kaštany jsou starým přírodním lékem, které se používá v lidové medicíně. Můžete si je nasbírat a využit jejich sílu i dnes. Z kaštanů lze připravit tinkturu, ale údajně stačí kaštany jen nasbírat a doma vhodně umístit.
reklama

Kaštany doporučují bylinkáři na přípravu koupelí nebo mazání proti revmatismu, jenže lidové pověry tvrdí, že kaštany poslouží pod postelí či pod polštářem.

Kolik kaštanů nasbírat?

Až se vydáte do parku, pamatujte na to, že byste si měli nasbírat hrst kaštanů. Dobře, u někoho trochu větší hrst. Měli byste si totiž domů přinést tolik kaštanů, kolik je vám let, a k tomu přidat jeden kaštan navíc.

Kaštany pod polštářem proti nachlazení

Nasbírané kaštany umístíme pod polštář. Pochopitelně tak, abychom mohli spát a kaštany nás netlačily. Na kaštanech bychom měli spát až do jara, to nás má ochránit před nachlazením. Můžeme je také vložit do látkového sáčku, aby se nám neustále nekutálely po matraci zpod polštáře. Babské rady tvrdí, že bychom měli kaštany, na kterých jsme spali, na jaře spálit…

Kaštany proti bolesti zad

Koho netrápí bolení zad? Jen málokoho. Na tenhle běžný neduh měly kořenářky radu: Dejte kaštany pod matraci nebo pod postel. To by mělo zabrat a záda by vás měla aspoň trochu přestat bolet!

Další plody podzimu, které byste neměli opomenout:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama