Stromy v zahradě

19. října 2022 10:00

redakce Prima Living

Kaštany v posteli mají přinést energii a ochránit nás před nachlazením. Kolik je jich potřeba?

Nejen tvoření zvířátek. Kaštany jsou starým přírodním lékem, které se používá v lidové medicíně. Můžete si je nasbírat a využit jejich sílu i dnes. Z kaštanů lze připravit tinkturu, ale údajně stačí kaštany jen nasbírat a doma vhodně umístit.

Kaštany doporučují bylinkáři na přípravu koupelí nebo mazání proti revmatismu, jenže lidové pověry tvrdí, že kaštany poslouží i pod postelí či pod polštářem.

Kolik kaštanů nasbírat?

Až se vydáte do parku, pamatujte na to, že byste si měli nasbírat hrst kaštanů. Dobře, u někoho trochu větší hrst. Měli byste si totiž domů přinést tolik kaštanů, kolik je vám let, a k tomu přidat jeden kaštan navíc.

Kaštany pod polštářem proti nachlazení

Nasbírané kaštany umístíme pod polštář. Pochopitelně tak, abychom mohli spát a kaštany nás netlačily. Na kaštanech bychom měli spát až do jara, to nás má ochránit před nachlazením. Můžeme je také vložit do látkového sáčku, aby se nám neustále nekutálely po matraci zpod polštáře. Babské rady tvrdí, že bychom měli kaštany, na kterých jsme spali, na jaře spálit…

Kaštany proti bolesti zad

Koho netrápí bolení zad? Jen málokoho. Na tenhle běžný neduh měly kořenářky radu: Dejte kaštany pod matraci nebo pod postel. To by mělo zabrat a záda by vás měla aspoň trochu přestat bolet!

Kaštany v kapse

Pokud vás bolí klouby, především kyčle a kolena, pak podle rad starých kořenářek pomůže, když budete nosit několik kaštanů po kapsách. A pokud ne, stále je tu ještě příznivý, uklidňující účinek kaštanů, se kterými si budete v kapse jen tak prsty pohrávat.

Zdroj:https://www.ireceptar.cz/zajimavosti/kastany-v-posteli-30001020.html; https://www.jenzeny.cz/zdravi-a-krasa/proc-si-davat-kastany-pod-polstar-nacerpejte-jejich-zazracnou-silu


Přečtěte si také