Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

5 způsobů, jak zabavit děti na podzimní zahradě. Zlepší si výkon ve škole a posílí imunitu

I zahradnictví může být zábavná a vzdělávací činnost pro vaše děti, které mohou užívat posledních teplejších dnů venku na čerstvém vzduchu. Skvěle tak připraví svou imunitu na přicházející zimu a nastartují mozek k lepším výkonům. Jak je na zahradě udržet co nejdéle?
Vydáno: 25.09.2019,
Děti na zahradě.
Autor: istock.com Děti na zahradě.

Víme, že vědecké výzkumy existují na spoustu zvláštních věcí, jednou z nich je i poslední test zkoumající vliv dětí pomáhajících na zahradě. Vědci testovali jejich zdraví, aktivitu a pozornost. Zjistilo se, že děti, které na zahradě tráví čas, zlepšují svou pozornost, aktivitu a zdraví.

Odborníci v The Greenhouse People sdíleli několik nápadů, jak s těmito zábavnými tipy přenést radost ze zahradnictví na další generace.

Inspirujte děti k práci na zahradě.
Autor: istock.com Inspirujte děti k práci na zahradě.

1. Začněte malými úkoly

Pokud se vaše dítě teprve seznamuje se zahradnictvím, začněte malými krůčky. Sáhněte po malých snadno pěstitelných semenech květin, jako jsou slunečnice nebo měsíčky. Děti mohou vykonávat lehké úkoly, jako je vyhrabávání důlků pro semínka, hrabání, kladení čerstvé půdy pro květiny nebo zalévání rostlin. Tyto malé, ale zábavné úkoly je naučí zodpovědnosti a pomohou posílit jejich důvěru v práci.

Nechte děti dělat lehké úkoly. Uvidíte, že budou nadšené.
Autor: istock.com Nechte děti dělat lehké úkoly. Uvidíte, že budou nadšené.

2. Přírodní dobrodružství

V dnešní době počítačů a chytrých telefonů je důležité děti spojovat se sílou přírody čím dál tím více. Podle nového výzkumu má pouze 1 z 5 dětí kladný vztah s přírodou.  

Brilantní způsob, jak je zaujmout, aby opustily obrazovky počítačů je uspořádat jednodenní výlet za dobrodružstvím. Vydejte se do Safari Parku Dvůr Králové nebo do botanické zahrady v Praze.

Botanická zahrada naučí děti vnímat přírodu.
Autor: istock.com Botanická zahrada naučí děti vnímat přírodu.

3. Nebojte se dělat nepořádek

Děti milují hraní – to často znamená obrovský nepořádek a špinavé oblečení. Nevadí! Zahradnictví dává dětem možnost, aby si zašpinily ruce bezpečně a v prostoru, kde nemohou nic zničit.

Mohou se vrhnout do vytrhávání plevelů a skákat v kalužích. Není nic lepšího, než pořádně zamazat oblečení. Tohle je pro děti skvělý způsob, jak porozumět přírodě a zahradě.

Děti nechte klidně špinavé. Vše se přeci vypere.
Autor: istock.com Děti nechte klidně špinavé. Vše se přeci vypere.

Prima tip: Kupte dětem vlastní zahradnické nářadí, abyste je do zahradních aktivit ještě více povzbudili. Rádi budou opatrovat květiny vlastním malým nářadíčkem.

4. Jedlé potěšení

U malých dětí je velmi důležité zavést dobré návyky ohledně zdravého stravování. Získávání informací o tom, jak rostou čerstvé produkty, je povzbudí k přemýšlení, odkud pochází jejich jídlo. Začněte pěstováním jednoduchého ovoce a zeleniny, jako je hrášek, ředkvičky, mrkev, salát, jahody nebo například teď na podzim dýně. Vaše děti si je budou každý den zalévat, sledovat, jak rostou a nakonec je snědí.

Děti lépe porozumí, když vše vidí na vlastní oči.
Autor: istock.com Děti lépe porozumí, když vše vidí na vlastní oči.

5. Práce hrou

Zkuste děti co nejdéle zabavit, vymýšlejte nejrůznější kreativní hry a činnosti. Děti rádi pomohu a naučí se také uklízet, sbírat produkty a starat se o květiny. Můžete je vozit v kolečku, nechat je pokropit zahradu hadicí nebo stavět hrady z hlíny.

Starání se o zahradu nemusí být řehole.
Autor: istock.com Starání se o zahradu nemusí být řehole.

Další články:

Ilustrační foto.

Necháváte děti doma samotné? 5 tipů, jak se na to připravit

Kdo říká, že s pečením cukroví musíte čekat až na Vánoce?

Užijte si čekání na Halloween! Naučíme vás 10 strašidelných dekorací, které zvládnou vyrobit i vaše děti

Článek je zařazen v: zahrada , děti , podzim , jaké hry pro děti na zahradu , dítě , zahradní činnost , jak zabavit děti , jak dostat děti ven , špinavé oblečení od bahna , práce , lepší imunita , zlepšení imunity , imunita

reklama