Zahrada

25. září 2019 14:00

Markéta Kašková

5 způsobů, jak zabavit děti na podzimní zahradě. Zlepší si výkon ve škole a posílí imunitu

I zahradnictví může být zábavná a vzdělávací činnost pro vaše děti, které mohou užívat posledních teplejších dnů venku na čerstvém vzduchu. Skvěle tak připraví svou imunitu na přicházející zimu a nastartují mozek k lepším výkonům. Jak je na zahradě udržet co nejdéle?

Víme, že vědecké výzkumy existují na spoustu zvláštních věcí, jednou znich je i poslední test zkoumající vliv dětí pomáhajících na zahradě. Vědci testovali jejich zdraví, aktivitu a pozornost. Zjistilo se, že děti, které na zahradě tráví čas, zlepšují svou pozornost, aktivitu a zdraví.

Odborníci v The Greenhouse People sdíleli několik nápadů, jak s těmito zábavnými tipy přenést radost ze zahradnictví na další generace.

1. Začněte malými úkoly

Pokud se vaše dítě teprve seznamuje se zahradnictvím, začněte malými krůčky. Sáhněte po malých snadno pěstitelných semenech květin, jako jsou slunečnice nebo měsíčky. Děti mohou vykonávat lehké úkoly, jako je vyhrabávání důlků pro semínka, hrabání, kladení čerstvé půdy prokvětiny nebo zalévání rostlin. Tyto malé, ale zábavné úkoly je naučí zodpovědnosti a pomohou posílit jejich důvěru v práci.

2. Přírodní dobrodružství

Vdnešní době počítačů a chytrých telefonů je důležité děti spojovat se sílou přírody čím dál tím více. Podle nového výzkumu má pouze 1 z5 dětí kladný vztah spřírodou.

Brilantní způsob, jak je zaujmout, aby opustily obrazovky počítačů je uspořádat jednodenní výlet za dobrodružstvím. Vydejte se do Safari Parku Dvůr Králové nebo do botanické zahrady vPraze.

3. Nebojte se dělat nepořádek

Děti milují hraní – to často znamená obrovský nepořádek a špinavé oblečení. Nevadí! Zahradnictví dává dětem možnost, aby si zašpinily ruce bezpečně a vprostoru, kde nemohou nic zničit.

Mohou se vrhnout do vytrhávání plevelů askákat v kalužích. Není nic lepšího, než pořádně zamazat oblečení. Tohle je pro děti skvělý způsob, jak porozumět přírodě a zahradě.

Prima tip: Kupte dětem vlastní zahradnické nářadí, abyste je do zahradních aktivit ještě více povzbudili. Rádi budou opatrovat květiny vlastním malým nářadíčkem.

4. Jedlé potěšení

U malých dětí je velmi důležité zavést dobré návyky ohledně zdravého stravování. Získávání informací o tom, jak rostou čerstvé produkty, je povzbudí k přemýšlení, odkud pochází jejich jídlo. Začněte pěstováním jednoduchého ovoce a zeleniny, jako je hrášek, ředkvičky, mrkev, salát, jahody nebo například teď na podzim dýně. Vaše děti si je budou každý den zalévat, sledovat, jak rostou a nakonec je snědí.

5. Práce hrou

Zkuste děti co nejdéle zabavit, vymýšlejte nejrůznější kreativní hry a činnosti. Děti rádi pomohu a naučí se také uklízet, sbírat produkty astarat se o květiny. Můžete je vozit vkolečku, nechat je pokropit zahradu hadicí nebo stavět hrady zhlíny.

Další články:


Přečtěte si také