reklama

Dokázali byste si vychutnat steak v baru na takovémhle útesu?

Budoucí bar na příkré stěně kaňonu láká na výhledy  Foto: Budoucí bar na příkré stěně kaňonu láká na výhledy Foto: archiv Tall Arquitectos

Bar na útesu nabídne s koktejlem i děsivý výhled.

Prostředí restaurace připisují recenzenti stejnou váhu jako jídlu nebo obsluze. Přehánějí – kdekdo by se dobře najedl i v nádražní hospodě, kdyby dostal cokoli slušného na talíř. Jenže do mexického podniku v Měděném kaňonu právě kvůli prostředí spousta lidí zřejmě ani nevkročí.

Některé podniky zacházejí ve snaze o atraktivní prostředí možná příliš daleko. To je i případ mexického Cocktail baru a restaurantu na stěně zmíněného kaňonu, který je dokonce hlubší než Grand Canyon na západě USA a naskýtá se z něj výhled na 246 m vysoký vodopád Basaseachi. Autoři ze studia Tall Arquitectos prostor rozčlenili do dvou vpravdě nadzemních podlaží, z nichž spodní vyhrazují restauraci a vrchní baru.

Takto bude podnik vypadat z perspektivy horolezců Foto: Takto bude podnik vypadat z perspektivy horolezcůFoto: archiv Tall Arquitectos

Podnik, jehož transparentní podlaha nepotěší žádného hosta majícího strach z výšek, existuje zatím jen ve výkresech a vizualizacích, nicméně už teď si každý může rozmyslet, zda by mu v jeho prostorách chutnalo.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dům jistí ocelové skoby Foto:

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás!

Článek

Stavba využívá principy pasivního domu Foto:

U pyramid v Gíze vyroste milionářská rezidence inspirovaná korálovými útesy

Obytný komplex bude sofistikovanou technologickou stavbou.

Článek

reklama