reklama

GALERIE: Tohle není vesmírná loď. Ale dům, který si můžete sami složit za 10 minut

Návrhář David Martyn představil unikátní nadčasové bydlení, které vypadá jako ze sci-fi filmu. Foto: Návrhář David Martyn představil unikátní nadčasové bydlení, které vypadá jako ze sci-fi filmu.Foto: profimedia.cz

Návrhář David Martyn představil unikátní nadčasové bydlení, které vypadá jako ze sci-fi filmu. Náklady na bydlení jsou přitom minimální.

Doslova skládací dům je na trhu s nemovitostmi zcela revoluční novinkou. Má sloužit především mladým lidem, kteří si nemohou dovolit vysoké nájmy. Podle designéra Davida Martyna má ale multifunkční využití. „Z domu mohou být učebny, obchody, nemocnice nebo třeba i přístřešek pro bezdomovce. Využití je opravdu široké,” řekl britský návrhář při představení projektu.

Se svým týmem inženýrů na konceptu pracoval přes sedm let. Nejsložitější část byla vymyslet po technické stránce, jak budovu konstruovat tak, aby se mohla ovládat jen ručním jeřábem.

Má sloužit především mladým lidem, kteří si nemohou dovolit vysoké nájmy. Foto: Má sloužit především mladým lidem, kteří si nemohou dovolit vysoké nájmy.Foto: profimedia.cz

Bydlení za 10 minut

Dům se skládá ze čtyř mobilních částí spojených centrální konstrukcí. Majitelům tak dává neuvěřitelnou svobodu. Rozložit a složit si jej mohou prakticky kdekoliv. „Ceny nájmů například v Londýně jsou astronomicky vysoké a v jiných velkoměstech je to podobné. Chtěli jsme dát možnost mladým rodinám bydlet pohodlně a ve vlastním domě, aniž by musely mít pozemek,” vysvětluje autor. Doplňuje, že se jedná o zcela normální a plně funkční dům jen s tím rozdílem oproti ostatním, že nemusí stát pevně na stejném místě a dá se složit a zase rozložit. To by nemělo zabrat více než deset minut.

Lze jej rozložit a složit prakticky kdekoliv během 10 minut. Foto: Lze jej rozložit a složit prakticky kdekoliv během 10 minut. Foto: profimedia.cz

Orientační cena tohoto futuristického bydlení, které spíše připomíná vesmírnou loď, se pohybuje kolem 100 tisíc liber, tedy asi 2 900 000 korun.

Podívejte se do galerie, jak dům vypadá uvnitř.

Adéla Skřivánková

Další články:

Článek

Hotel nemá žádnou střechu nebo stěny. Foto:

Láká vás spát pod širákem? Hotel uprostřed africké divočiny nemá střechu ani stěny

I přesto nabízí luxus, autentický zážitek a nezapomenutelný výhled. Podívejte se!

Článek

hlavní obytný prostor - výhled na hřebeny hor Foto:

Stodola po rekonstrukci nabízí velkorysé bydlení. Třeba i pódium na cvičení jógy či koncerty

Stará stodola téměř před zbouráním se proměnila v nádherný prostor pro bydlení i setkávání. Podívejte se, jak vypadá dnes.

Článek

Nebeský domov, co říkáte? Foto:

GALERIE: Tady se vám bude bydlet božky. Podívejte se na interiér zrekonstruovaného kostela

Rozhodně jedno z nejoriginálnějších bydlení nabízí britská realitní kancelář. Pokud toužíte po svatém klidu, můžete se nastěhovat do nově zrekonstruovaného kostela. Jak to...

reklama