reklama

Kdo koupí Neverland, proslulé sídlo zesnulého Krále popu, za neuvěřitelných 90 milionů eur?

Neverland Michaela Jacksona je na prodej Foto: Neverland Michaela Jacksona je na prodejFoto: BF

Vítejte u Michaela Jacksona.

Extravagantní, přelomový, podivný, geniální a talentovaný. To vše a daleko více můžeme říci o Králi popu, Michaelu Jacksonovi, který zemřel v červnu roku 2009 na selhání srdce. Ti, kteří hudebního umělce znali nejlépe, tvrdí, že to byl dospělý s duší dítěte, ze kterého nikdy nevyrostl. Jistě z tohoto důvodu pojmenoval sídlo Sycamore Valley Ranch, které zakoupil v roce 1987 za 18 miliónů eur, jako Neverland, pohádkový ostrov známý z příběhu o Petru Panovi.

Sycamore Valley Ranch, jak se Neverland nyní znovu jmenuje, leží v kalifornském údolí Santa Ynez ve Spojených státech a jeho rozloha je přibližně 1100 hektarů a nachází se zde celkem 22 budov. I když byla spousta zajímavých míst z bývalého Neverlandu odstraněna, jako například zábavní park s atrakcemi, místo stále nese známky toho, že tam Michael Jackson vybudoval doslova pohádkovou říši. Mimo jiné se tam nachází tenisové či basketbalové hřiště, kino, bazén, železniční stanice, květinové hodiny s nápisem Neverland, pódium s propadlem, místa na grilování atd. Král popu dokonce na ranči choval exotická zvířata jako slony nebo opičky.

Neverland Michaela Jacksona je na prodej Foto: Neverland Michaela Jacksona je na prodejFoto: BF

Kdo nakonec obrovitánský ranč koupí, je zatím ve hvězdách. Ovšem nový kupec bude potřebovat dosti velký rozpočet na údržbu, která se prý ročně vyšplhá až na 3 miliony eur. A jak Neverland vypadá nyní? Pokochejte se v galerii.

(BF)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dům má čtyři ložnice a šest koupelen Foto:

Tom Cruise má novou misi: Prodat svůj milovaný dům za 1,3 miliardy korun

Tady byl Tom Cruise doma. Téměř 20 let si užíval soukromí na ranči v horách v Coloradu. Teď ho prodává za neuvěřitelných 1,3 miliardy korun.

Článek

Fairmont Banff Springs Hotel – Alberta, Kanada  Tento hotel v kanadských horách svým vzhledem evokuje obrovský středověký hrad. Správa hotelu popírá veškerou nadpřirozenou aktivitu, ale... Na schodišti, kde v den svatby zemřela nevěsta, je cítit průvan Foto:

10 nejstrašidelnějších hotelů světa

Milovníci záhad, nadpřirozena a tajemných energií si zde přijdou na své.

Článek

Kdo by netoužil po lepším bydlení Foto:

Eminemova cesta z karavanu do pohádkového sídla

Eminem, světoznámý americký rapper, hudební producent, herec a zakladatel nahrávací společnosti Shady Records, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III., to neměl v...

reklama