reklama

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny Foto: Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošnyFoto: Boys Play Nice

Sprcha za drátosklem a nad umyvadlem police ze staré fošny?

Návrh dvou malých koupelen a kuchyně v mezonetovém bytě na pražských Vinohradech svěřil mladý pár architektce Dagmar Štěpánové. Vzhledem k tomu, že majitelé bytu žili několik let v Londýně, jejich požadavky na interiér odrážely jejich pocity z ostrovní metropole.

Obě koupelny i kuchyni vzájemně propojují použité materiály, především mosaz. Kuchyně nejvíce odkazuje ve stylizované formě na Londýn. Bílá koupelna se nese v duchu minimalismu, zatímco šedozelená miniaturní koupelna stojí svým výrazem nejblíže k industriálnímu stylu. Zde klasické drátosklo našlo uplatnění v podobě atypicky řešené sprchové zástěny a obyčejné keramické umyvadlo architektka postavila na konstrukci ze svařených ocelových profilů známých pod označením „jekl“.

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny Foto:

Zrcadlo pokrývající část stěny za umyvadlem na celou výšku místnosti jinak malou koupelnu o rozměrech 1,5 x 1,6 m opticky zvětšuje. Mosazné prvky se v této koupelně promítly do sprchové vintage baterie a do umyvadlového sifonu. V minimalisticky pojaté bílé koupelně je na skříňce z masivu posazené mosazné umyvadlo, nad kterým je kruhové zrcadlo zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny. Jedno křídlo dvířek od skříňky zadala architektka výtvarníkovi Alešovi Poláčkovi, který dvířka ručně pomaloval. Umyvadlo i zrcadlo svým tvarem reagují na zvolený typ obkladu.

Ani kuchyňský kout není příliš velký, ovšem využitý je každý centimetr prostoru. Ať už jsou to rohové skříňky s karuselem, nebo úzká kapsa za sloupem, která slouží k sušení utěrek. Všechny pohledové části kuchyňské linky jsou vyrobeny z překližky. Povrch je černý nebo šedý, olejovaný s vyfrézovanými polodrážkami. V černé lesklé pracovní desce se zrcadlí keramický obklad v odstínu patinované mosazi. Dalšími mosaznými prvky jsou částečně zapuštěná madla nebo dřez. Projekt vypracovalo studio Formafatal.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Maminka vaří, holčička si může hrát Foto:

Skvělý nápad, jak z malého bytu 2+1 vytvořit 3+kk

Zajímavou možnost, jak ze dvoupokojového bytu udělat třípokojový, nastiňuje následující příklad z 18. pařížského okrsku.

Článek

Venkovský klid Foto:

Proměna městského bytu do útulného venkovského stylu

Vneste do svého bytu trochu uvolněnosti venkova.

reklama