reklama

Noční můra v hotelu: podívejte se, co architekti vymysleli v Amsterodamu

Pokoje středního standardu oplývají na první pohled vtipnou koupelnou  Foto: Pokoje středního standardu oplývají na první pohled vtipnou koupelnou Foto: archiv hotelu Lloyd

Design zabijákem dovolené.

Invaze kreativity v hotelích vybízí k obezřetnému výběru ubytování. V noční můru se může obrátit dovolená ozvláštněná noclehem v amsterodamském „inspiračním designovém“ hotelu. Jestliže umění popichuje s cílem vytrhnout své konzumenty ze stereotypu, pak hotel Lloyd nedaleko centra Amsterodamu trhá se vší vervou.

Inspirace pro otrlé

Přesvědčil se o tom i hudební publicista Pavel Klusák, jemuž kompletně vydlaždičkovaný pokoj připomínal ponejvíce řeznictví nebo nemocniční sál. Hostovo zděšení ovšem ještě prohloubilo zjištění, že nezvyklá úprava není samoúčelná. Uprostřed pokoje totiž místo lustru vedla od stropu sprcha. „Vidinu sterilního striptýzu při mytí ve mě podpořila i gumová stěrka na tyči, jíž si hosté měli organizovat louže na podlaze,“ rozvádí své fantazie i s praktickým postřehem na svém blogu http://klusak.blogspot.cz/  publicista Klusák.

U umyvadla nechrchlat! Foto: archiv hotelu LloydU umyvadla nechrchlat!Foto: archiv hotelu Lloyd

Ani výměna pokoje nepomůže

Tím, že hotel Lloyd nabízí každý pokoj jiný, přiživuje ve svých hostech naději, že své problémy vyřeší přestěhováním. Ne tak docela. Ostražitost je tu namístě, i kdyby recepční nabídla náhradou za popsanou jednohvězdičkovou místnost pokoj označený hned pěticí hvězd. Takový se nabízí v samém podkroví. Všudypřítomné dřevo, sedlová střecha, okna na obě strany a rozměrná vana uprostřed slibují dobrou pohodu. Rozladění se tu dostavuje až plíživě během marné snahy usnout. Klid narušuje lomoz z ulice, neboť pokoj je mizerně izolovaný, pokud vůbec. Alergika pak dorazí podpora rurálního stylu v podobě duchen s prachovým peřím.

Silný zážitek zaručen

Interiérový design je bezpochyby umělecká disciplína a vyjadřovacím prostředkem umělců je i provokace. Předmětné ubytovací zařízení v Holandsku je toho až nepříjemnou připomínkou. Zážitky podle jednoho cestovatelského úsloví nemusejí být příjemné, hlavně když jsou silné. Hotel Lloyd ovšem ukazuje, že experimentátoři by si před cestou měli ujasnit, co všechno jsou ochotni za prožitek obětovat.

David Horák

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hotel V8 ve Stuttgartu nenechá žádného milovníka aut v klidu  Foto: V8 Hotel

Co vše se dá vyrobit z auta? Projděte si hotel V8 a uvidíte

Když jste na cestě, nemusíte hotel brát jenom jako střechu nad hlavou, ale můžete také navštívit místa, kde si s interiérem nápaditě vyhráli.

Článek

Vstupte Foto: profimedia

Zdi i postele jsou zde slané. Prohlédněte si hotel z čisté soli

Vítejte v hotelu z milionu solných kvádrů.

Článek

Fairmont Banff Springs Hotel – Alberta, Kanada  Tento hotel v kanadských horách svým vzhledem evokuje obrovský středověký hrad. Správa hotelu popírá veškerou nadpřirozenou aktivitu, ale... Na schodišti, kde v den svatby zemřela nevěsta, je cítit průvan Foto: Business Factory

10 nejstrašidelnějších hotelů světa

Milovníci záhad, nadpřirozena a tajemných energií si zde přijdou na své.

reklama