reklama

Rodina bydlí v moderním hausbótu na Seině

Moderní loft o ploše 130 m² rodině se dvěma dětmi bohatě stačí Foto: Moderní loft o ploše 130 m² rodině se dvěma dětmi bohatě stačíFoto: Yann Coulouarn Architecte

Rodina se dvěma dětmi si ve staré bárce zařídila parádní bydlení na řece.

Loď jejím novým majitelům pomohl přebudovat architekt Yann Coulouarn. „Všechno jsme rozebrali a loď očesali na holý trup a dokonce si pohráli i s ním,“ popisuje Coulouarn. „Do té doby byl prostor v podpalubí rozdělený a používaný jen zčásti. My ho ale chtěli celý otevřít a vytvořit prostor na způsob moderního loftu,“ upřesňuje záměr. „Mým cílem byla jednoduchost a vysoká hospodárnost. Velký důraz jsem kladl na izolace a také na provázání interiéru s exteriérem,“ dodává.

Tato 30 m dlouhá a 5 m široká loď na řece Seině u města Draveil jižně od Paříže skýtá velký obytný prostor s otevřenou kuchyní, třemi ložnicemi a koupelnou. Trup se dočkal nového nátěru i veškeré nutné údržby. „Obytné bárky vyžadují servis nejméně jednou za deset let,“ vysvětluje Coulouarn. Tato konkrétní loď původně sloužila od 30. let jako hospodářské plavidlo a v 70. letech ji přestavěli na hausbót.

Pohled do dětského pokoje Foto: Pohled do dětského pokojeFoto: Yann Coulouarn Architecte

Při budování tohoto plovoucího loftu museli mít stavitelé na zřeteli, že se trup lodi v závislosti na teplotě smršťuje a rozpíná.

Všechny místnosti jsou na jedné úrovni. Stropy jsou v prostřední části vysoké a na koncích dosahují stále ještě přinejmenším 210 cm. Protože při renovaci interiéru snížili podlahu, vyžádal si prostor další okna, pro která museli vyřezat otvory do trupu.

Vstup do hlavního prostoru je po krásném dřevěném schodišti, hned v jeho sousedství je kuchyně ve tvaru písmene „U“. Celý prostor opticky zvětšuje světlá dubová podlaha. Veškerý nábytek je ze známého švédského řetězce.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

začně Foto:

Stavíme hausbót: Dnes dřevostavba (2. část)

Teď se dostáváme do fáze, kdy můžete stavět sami.

Článek

Vítejte Foto:

Podívejte se, jak útulný byteček lze vybudovat ze staré garáže

Garáž je kolikrát větší než pokoj na koleji.

reklama