reklama

U babičky v kuchyni – 20 žen z celého světa se svými nejlepšími recepty

Co kraj, to jiná kuchyně Foto: Co kraj, to jiná kuchyněFoto: Gabrielegalimberti.com

Co se vám vybaví při vzpomínkách na babičku? Možná je to kuchyň plná úžasných vůní a chutí, květovaná zástěra a něco dobrého na zub.

Od mojí poslední návštěvy u babičky uplynulo opravdu hodně let, pořád si ale dobře vybavuji pochoutky, které pro nás s velkou láskou chystala. Její drůbeží kaldoun, kuře na paprice s houskovým knedlíkem nebo nadýchané buchty s mákem a tvarohem patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy měla na talíři a přiznávám, že k babičce jsem se těšila i kvůli jejímu kuchařskému umění.

To italský fotograf Gabriele Galimberti se ke svojí babičce těší spíše na skvělé špagety nebo ravioli. V každém případě ale podnikl velice netradiční cestu kolem světa – při svém putování navštěvoval zkušené hospodyně přímo v jejich kuchyních a zvěčnil je s jídlem, které nejraději připravují pro svoje nejbližší. Nahlédněme tedy spolu s ním pod pokličky babiček z celého světa. A nejenom pod pokličky, díky projektu s názvem In Her Kitchen máme jedinečnou možnost prohlédnout si řadu kuchyní a poznat, v jakém prostředí a stylu ve světě stolují.

Kathy O’Donovan, 64 let, Whitehorse, Kanada: Bizoní kousky na houbách Foto: Kathy O’Donovan, 64 let, Whitehorse, Kanada: Bizoní kousky na houbáchFoto: Gabrielegalimberti.comLaura Ronz Herrera, 81 let, Veracruz, Mexico: Vegetariánské tamales Foto: Laura Ronz Herrera, 81 let, Veracruz, Mexico: Vegetariánské tamalesFoto: Gabrielegalimberti.comWadad Achi, 66 let, Bejrút, Libanon: Mujadara, tedy rýže s čočkovým krémem vhodná i pro vegetariány Foto: Wadad Achi, 66 let, Bejrút, Libanon: Mujadara, tedy rýže s čočkovým krémem vhodná i pro vegetariányFoto: Gabrielegalimberti.com

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Na zakázku vyrobená dubová kuchyně se přizpůsobuje oválným stěnám Foto:

Dokázali byste žít v domě, kde nejsou žádné rohy? I kuchyně je zde oválná

Oválný dům je možná draze vykoupená originalita.

Článek

V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření. Foto:

Inspirace: 20 skvělých venkovních kuchyní

Teplé počasí láká ven na zahrádku. Grilování uprostřed zeleně ale nemusí být jediná příležitost spojit kulinaření s pobytem venku. Když si zařídíte pravou venkovní kuchyň,...

reklama