reklama

Podívejte se do hotelů, kde se už nikdo neubytuje. Staré pokoje děsí i berou dech

Tuhle krásnou ložnici najdete ve Francii Foto: Tuhle krásnou ložnici najdete ve FranciiFoto: profimedia.cz

Otevřete dveře do zašlého, ale přesto krásného světa zchátralých domů. Jsou sice plné prachu, ale také úžasných designových kousků nábytku. Můžete se jimi dokonce inspirovat a okopírovat použití barev nebo umístění dekorací.

Holandskému fotografovi Romanu Robroekovi je teprve třicet let, ale už se stačil proslavit svými fotografiemi opuštěných interiérů. Nefotí jenom hotelové pokoje, ale i staré kostely nebo zrezivělá auta, kterých se už zmocnila příroda. 

Robroeka fascinují nejen opuštěné prostory, ale také příběhy, které se za nimi skrývají. Vydává se do celého světa hledat domy nebo zahrady, které už nikdo nepoužívá. K focení vždy používá pouze přirozené denní světlo. 

Podívejte se s námi do hotelů po celé Evropě, ve kterých už se na recepci nikdo nezapsal celé roky. Přesto mnohdy vypadají, jako by je hosté opustili nedávno. Ještě v nich visí závěsy, v policích jsou ještě knihy. Inspirujte se zašlou slávou luxusních hotelů, třeba ty černozlaté závěsy by krásně doplnily i moderní interiér tmavších barev. 

(mh)

Další články:

Článek

Stísněně se tu určitě cítit nebudete, a to díky pěkné dřevěné přepážce … kterou je vidět i na televizi. Oblíbený pořad neunikne ani v době jídla. Foto:

Malý byt má tři patra a skleněné podlahy. Takhle se bojuje s nedostatkem světla

Bydlet se dá všelijak. Umět ale propojit pohodlí s nevšedním rozdělením menšího prostoru, k tomu je již potřeba talent a pochopení pro nároky dnešního bydlení. Výsledek je...

Článek

Autobus dostal i novou "fasádu" Foto:

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna

Starý autobus byl k mání na eBayi ani ne za 35 tisíc korun, rodina z Británie si ho koupila a rozhodla se, že ho předělá na ideální místo pro odpočinek při dovolené....

Článek

Moderní domek ctí architekturu lomených střech, avšak i v patře mají místnosti rovný strop. Foto:

Jak vypadá ideální rodinný dům? Tenhle je tradiční i moderní, podívejte se

Ideální místo k životu pro čtyřčlennou rodinu je určitě domek se zahrádkou. Když už se vám něco takového poštěstí, je také dobré dbát na to, jak je řešeno členění domu a...

reklama