Bydlení

2. dubna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Ze starší domku v Torontu se stal nádherný apartmán. Podívejte se na dokonalou proměnu

Když se rozrůstá mladá rodina, s každým potomkem potřebuje více prostoru. Přestěhovat se do „většího“ je jedním z řešení. Když ale chcete, aby si nový domov zachoval styl, na který jste byli před tím zvyklí, je lepší svěřit dílo do rukou zkušených architektů a dát svému starému domovu nový kabát.

To se také stalo s rozlehlým rodinným domem vTorontu splochou až 279 m2. Změna byla potřeba, budova už měla za sebou 50 let poctivé služby předchozím obyvatelům. Mladá rodina se sem chystala přestěhovat po deseti letech strávených v New Yorku. Zároveň si ale její členové přáli, aby se jejich nový domov podobal alespoň vinteriéru stylu, který je dříve vNew Yorku obklopoval.

Před kanadskými architekty ze Studia AC stál tedy zajímavý úkol. Rozhodli se zachovat rozdělení domu, vnesli však do něj zajímavý prvek centrálního pruhu rozdělujícího podlouhlý půdorys stavby. Vmístech této „páteře“ je umístěný kuchyňský ostrůvek a vestavěné skříně. Tyto prvky prostor sice oddělují, ale zároveň svým rozestavením umožňují průchod.

Kuchyňský ostrůvek je spíš elegantním „ostrovem“. Foto: StudioAC

Aby rozlehlost prostoru vdomě architekti zútulnili, oddělili např. obývací část od kuchyňské a stolovací snížením podlahy. Využili ale i dřevo. Krásnou hřejivou dubovou podlahu sem tam jako by vynesli na stěny a obložení „průchodů“ mezi dvěma částmi domu. Bílou barvu, jež nádherně zesvětluje prostor, doplnili kromě dřeva rovněž citlivě navrženým odstínem šedé.

Jestli by se výsledek rekonstrukce staršího rodinného domu snázvem Richview Residence líbil i vám, můžete posoudit vnaší galerii.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také