Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: Ze starší domku v Torontu se stal nádherný apartmán. Podívejte se na dokonalou proměnu

Když se rozrůstá mladá rodina, s každým potomkem potřebuje více prostoru. Přestěhovat se do „většího“ je jedním z řešení. Když ale chcete, aby si nový domov zachoval styl, na který jste byli před tím zvyklí, je lepší svěřit dílo do rukou zkušených architektů a dát svému starému domovu nový kabát.
Vydáno: 02.04.2018
Moderní styl bydlení v New Yorku si mladá rodina přála vtělit i do svého nového bydliště v Kanadě.

To se také stalo s rozlehlým rodinným domem v Torontu s plochou až 279 m2. Změna byla potřeba, budova už měla za sebou 50 let poctivé služby předchozím obyvatelům. Mladá rodina se sem chystala přestěhovat po deseti letech strávených v New Yorku. Zároveň si ale její členové přáli, aby se jejich nový domov podobal alespoň v interiéru stylu, který je dříve v New Yorku obklopoval.

Před kanadskými architekty ze Studia AC stál tedy zajímavý úkol. Rozhodli se zachovat rozdělení domu, vnesli však do něj zajímavý prvek centrálního pruhu rozdělujícího podlouhlý půdorys stavby.  V místech této „páteře“ je umístěný kuchyňský ostrůvek a vestavěné skříně. Tyto prvky prostor sice oddělují, ale zároveň svým rozestavením umožňují průchod.

Kuchyňský ostrůvek je spíš elegantním „ostrovem“. Foto: Kuchyňský ostrůvek je spíš elegantním „ostrovem“. Foto: StudioAC

 

Aby rozlehlost prostoru v domě architekti zútulnili, oddělili např. obývací část od kuchyňské a stolovací snížením podlahy. Využili ale i dřevo. Krásnou hřejivou dubovou podlahu sem tam jako by vynesli na stěny a obložení „průchodů“ mezi dvěma částmi domu. Bílou barvu, jež nádherně zesvětluje prostor, doplnili kromě dřeva rovněž citlivě navrženým odstínem šedé.

Jestli by se výsledek rekonstrukce staršího rodinného domu s názvem Richview Residence líbil i vám, můžete posoudit v naší galerii.

(fis)

Další články:

Podívejte se na barcelonskou přestavbu.

GALERIE: Cestovatelka přestavěla byt po babičce v Barceloně. Podívejte se na fotky PŘED a PO

Takhle vypadá kapslový hotel

GALERIE: Navštivte první kapslový hotel v Británii. Takhle si Evropané zvykají na japonský „komfort“

Homeoffice vyžaduje osobní disciplínu.

Klesá vám při home office pracovní morálka? Proměňte svůj obývák v exkluzivní pracovnu!

Reklama
Článek je zařazen v: Galerie, proměna, rekonstrukce, design, kancelář, apartmán, architektura, New York, starší dům
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama