Bydlení

11. listopadu 2017 06:00

Tereza Javorová

Jak bydlí slavní? Podívejte, jak vypadají luxusní sídla Jennifer Aniston, Victorie Beckham nebo Sylvestera Stallona

Víte jak bydlí slavné hvězdy Hollywoodu? Asi trochu jinak, než obyčejný smrtelníci. Přesto se můžeme jejich stylem nechat alespoň inspirovat. Nebo snít….

Britský styl podle “královny” Victorie

Beckhamovi si bez skrupulí pořídili jednu z nejdražších nemovitostí v celé Velké Británii. Stále je závratných 27 miliónů liber, což je více než 993 miliónů korun. A sídlo je plné luxusu! Nemovitost v zámeckém stylu v Cotswolds leží v anglickém hrabství Gloucestershire, a jeho výstavba se datuje až do 13. století. Megalomanský dům se chlubí šesti koupelnami a deseti obrovskými ložnicemi! K sídlu navíc náleží například kulečníková místnost, rozlehlá jídelna či kreslící umělecká místnost. Za pozornost jistě stojí i zahrada, která je zrenovovaná podle návrhu uznávaného architekta Edwina Lutyense, společně s dalšími pozemky přitom odpovídá velikosti 380 fotbalových hřišť. Na pozemcích se zároveň nachází dalších jedenáct přístřešků a chatek.

Rachel z Přátel miluje zen

Jennifer Aniston je na roztrhání a patří k nejvýdělečnějším hvězdám Hollywoodu. Proto asi také potřebuje svůj ostrov klidu a míru. A proto si to i může dovolit. Téměř dva a půl roku pracovala slavná herečka na přestavbě domu z roku 1970 na kopcích Beverly Hills. Přestavěl jí ho slavný Stephen Shadley, který se zaměřuje na renovace a stavby pro celebrity. Celé sídlo je vzdušné a zenové, jeho vysokými stropy prostupuje světlo a mír, přesně, jak to má Jenny ráda. Je zde jasný odkaz na východní kultury i tropickou estetiku.

Dům má úchvatný přístup po můstku vedoucí přes rybníček a zahradu. I v obýváku najdete rybníček s koi kapry a šumění vody nabádá k relaxaci. Hale dominuje dokonalý muránský skleněný lustr, který dolaďuje dřevěný interiér s velkými okny. Jennina ložnice je zařízená v duchu čínské kultury, nechybí velkorysá postel umístěná na velkém pódiu. Jennifer si potrpí na čisté linie, hedvábí, samet a vlnu.

Zuřící býk si užíval v penthaose

Robert de Niro je legenda a nemusí nikomu nic dokazovat. Proto možná raději než v L. A. tráví svůj čas na newyorském Manhattanu, kde je sice rušno, ale méně hollywoodsky. Vlastnil zde dvoupatrový newyorský penthouse s panoramatickým výhledem na řeku Hudson. Tahle nádhera se nachází v historické budově Greenwich Village z roku 1920. Rekonstrukcí vzniklo velkorysé více než 1000 m2 velké apartmá s pěti ložnicemi.

Penthouse otevírá dvoupatrová hala, kterou osvětluje velké francouzské okno s výhledem na vnitřní nádvoří. Robert odpočíval v obývací pokoji s klasickým krbem na dřevo, zařízeným v minimalistickém duchu v jemných okrových a smetanových tónech. Druhé patro je plné nadstandardu se dvěma prostornými šatnami, finskou saunou, terasami, a mnoha ložnicemi. Jo, Robert zkrátka umí žít.

Sly to má rád po italsku

Sylvester Stallone nezapře kořeny. Jeho vysněný domov má atmosféru středomoří a nachází se nedaleko Palm Springs v Kalifornii. Když ho Sly prodával, na trhu s nemovitostmi se jeho cena pohybovala na 102 571 200 Kč. Aby ne, když vila má skoro 500 m2 a sousedí s branami exkluzivního golfového resortu. Vila má dvě podlaží a nabízí čtyři ložnice s pěti koupelnami. Vše v domě je vyvedeno v přírodním kameni s vyřezávanými dřevěnými prvky, vysokými klenutými stropy a nespočtem krbů. Venku čeká na majitele samozřejmě rozsáhlá terasa s obrovským bazénem! Přilehlá zahrada je velice klidná a soukromá, Rambo si prostě na samotu potrpí.

(ku)

Další články:


Přečtěte si také