Bydlení

15. prosince 2015 13:56

Markéta Zídková

Nejlepší návrhy v soutěži Proměňte svůj byt s Prima livingem. Kdo vyhrál?

Na podzim loňského roku jste soutěžili o návrh proměny bytu. Odborná porota nyní vybrala nejlepší návrh.

Vy čtenáři webu Prima living jste na podzim roku 2015 soutěžili o to, komu máme dát návrh proměny obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Zvítězily čtenářky: Martina Páchová, Jana Mařincová a Pavlína Říhová.

Návrhy vytvořily designérky - absolventky Interier design škola INTERMEZZO. I když to možná na první pohled tak nevypadá, udělat návrh obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem není na pár hodin, je za ním opravdu spousta práce. Proto jsme se rozhodli návrhy projít a vybrat z nich 3 nejlepší projekty. "Nebylo to jednoduché rozhodování, proto jsme nakonec udělili dvě třetí místa," říká Jana Hradecká, ředitelka Interier design školy INTERMEZZO, která stála v čele poroty, která projekty hodnotila.

První místo bylo naprosto jasné:

1. Místo

Je jím návrh pro Martinu Páchovou Design House KK:

Projděte si vítězný návrh od Design House KK

Komentář k návrhu:

Celkově jsme se snažily zohlednit základní požadavek na praktičnost, vzdušnost, jednoduchost a na očekávané miminko. Nicméně toto vše by nemělo být na úkor radosti a pohodlí z nového bydlení. Kuchyň s obývacím pokojem jsme propojily v maximální možné míře, a to opticky, barevně i použitými materiály. Naším záměrem bylo, aby z obývacího pokoje a kuchyně dýchala pohoda, pocit domova, kam se rádi vracíme, aby rodina ráda zasedala k jídelnímu stolu, kde mohou hrát své oblíbené deskové hry, a aby mohla být zároveň v kuchyni i v obývacím pokoji. Teplo domova kromě zvolených barev a hry se strukturou materiálu dotváří i koberec s vysokým vlasem pod sedačkou a různé polštářky. Pohodovou atmosféru je možno dokreslit různými druhy osvětlení.

Kateřina a Klára z Design House KK se potkaly díky interier design škole INTERMEZZO. Postupně zjistily, že se na "svět krásna" dívají podobnýma očima, ale naštěstí ne úplně stejnýma. Blonďaté lokny jsou vždy o něco blíže k oblakům než kratší vlasy brunetky. Tento zdánlivě malý detail je právě to, v čem se doplňují. Věří, že s interiérem je to jako s oblečením - měl by klientovi "padnout" jako ulitý. Měl by odrážet jeho osobnost, životní styl a hodnoty, které vyznává. Pak se v něm bude dobře cítit. A o to přeci jde. Kontakt na autorky: infodesinghousekk@gmail.com; tel.: +420602755191+420602755191 a +420602625873+420602625873.

2. Místo:

Opět bodoval Design House KK s návrhem pro pro Janu Mařincovou:

Komentář k návrhu:

Z původních dvou místností vzniklo po částečném odstranění příčky „srdce“ bytu, tedy kuchyň s obývacím pokojem. Naším cílem bylo vytvořit odlehčený interiér pro mladý pár. Jejich domov, kde budou trávit společné chvíle. Základní dispozice byly dány umístěním vodovodního potrubí v zadní části pokoje a špajzu tamtéž. Teplo domova kromě zvolených barev a hry se strukturou materiálu dotváří i koberec s vysokým vlasem pod sedačkou a různé polštářky. Kuchyňská linka zůstala ve stejném prostoru. Nicméně jsme pro ni využily i stranu naproti oknu. Díky tomu jsme zvětšily pracovní plochu, našly místo pro myčku, troubu daly do pohodlné pracovní výšky a zabudovaly lednici. Na barové sezení navazuje jídelní kout, který už je umístěn do obývací části. Jednoduchý design stolu jsme doplnily výrazným svítidlem a židlemi ve stejné barvě. Jídelní část od odpočinkové zóny opticky odděluje subtilní závěs.

3. Místo

Zde se umístily dvě designérky:

Návrh od Lenky Haumer pro Janu Mařincovou:

Autorka se nemohla vyhlášení zúčastnit, její návrh tak představila Jana Hradecká, ředitelka školy:

Komentář k návrhu:

Koncept projektu Splněná přání napříč životem byl inspirován mozaikou, která se majitelům bytu líbí, ta je však pouze symbolicky promítnutá do vzoru tapety. Celkové schéma prostoru je neutrální s akcentem zelené a zelenomodré, který prostor rozsvítí. Název projektu se promítá do vzoru tapety - prvky jako jednotlivá přání a dále do prvku netypické knihovny, která je umístěná po celé délce stěny obývacího pokoje. V kuchyni je zvolená mozaika, avšak ve vzoru navazující na prvky tapety, dvířka i korpus kuchyňské linky jsou v barvě bílé, pracovní deska je dub. Jsou zde také umístěna přečalouněná křesílka majitelů, která společně s malým stolkem a nástěnnou lampičkou vytvářejí oddechové místo pro kávu, čaj či čtení. Úložné prostory s LED podsvícením u TV jsou v obdélníkovém tvaru, čímž tvarově navazují na dělení stávajícího dveřního křídla. Jídelní stůl a židle jsou zvolené v bílé a hnědé, aby byla uchována celistvost a prosvětlenost prostoru. Pod obdélnou knihovnou je umístěno zrcadlo, které místnost nejen opticky zvětšuje, ale také odráží tapetu z protější stěny, čímž násobí splněná přání. Na přání majitelů bude v prostoru dále použita stávající sedací souprava, dále koberec a stávající podlahová krytina.

Návrh od Terezy Schwarz také pro Janu Mařincovou:

Komentář k návrhu:

Snažila jsem se vycházet z poznámek, které klient doložil. Jedná se o mladý pár, zatím bezdětný, který začíná novou etapu svého života v novém prostoru. Tady vznikla první myšlenka, inspirace (mood board) socha Couple. Pár si přál byt v neutrálních tónech, které by byly doplněné barvou dominantní. Rozhodla jsem se dominantním prvkem neudělat barvu jako takovou, ale kov (měď), který bude krásně doplňovat tmavě modrá barva. Klientka doložila fotografii kuchyně, která se jí líbí. Na samotné fotografii se měď již vyskytuje. Snažila jsem se z informací a fotografie stanovit barevné a materiálové schéma. Dispozičním řešenímjsem se pokusila co nejvíce vyjít vstříc přání investora (pracovní kuchyňský ostrůvek) a prostor využít maximálně tak, aby vyhovoval životnímu stylu mladého páru.

Zde najdete všechny návrhy včetně původního stavu bytů, požadavků čtenářek.

Interier design škola INTERMEZZO Interier design škola INTERMEZZO, specializující se na vzdělávání dospělých, získala na své kurzy interiérového designu akreditaci MŠMT jako první v České republice. V interier design škole INTERMEZZO na vás čeká přátelské prostředí a profesionální vyučující. Individuální přístup je zajištěn maximálním počtem 8 studentů ve skupině. Teorie je od začátku vzniku školy propojena s praxí, každý student dlouhodobého kurzu má svého prvního reálného klienta. Ať toužíte rozvíjet vlastní zájem o design interiéru a zlepšovat své dovednosti, nebo se chcete interierovému designu věnovat profesionálně, v interier design škole najdete kurzy podle svých požadavků. Škola nabízí i krátkodobé kurzy, dekoratérské kurzy, kurzy večerní i firemní školení. Přijďte se do Intermezza podívat na den otevřených dveří a přesvědčte se sami, že studovat v Interier design škole Intermezzo se vyplatí.

Zde najdete všech deset finalistů z řad čtenářů a podrobnosti, jak probíhala soutěž pro čtenáře.

Herní řád ZDE.

(web)

Call

Send SMS

Call from mobile

Add to Skype

You'll need Skype CreditFree via Skype


Přečtěte si také