návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bydlení podle horoskopu: Jak se znamení zvěrokruhu starají o své domovy a co je pro ně důležité?

, Aktualizováno: 29.12.2020
Jak se znamení zvěrokruhu starají o své domovy?
Autor: istock.com Jak se znamení zvěrokruhu starají o své domovy?
Znamení zvěrokruhu může mnohé prozradit o vaší osobnosti a osobních interiérových preferencích. V závislosti na tom, v jakém postavení byly hvězdy ve chvíli vašeho narození, můžete odlišně vnímat svůj domov a péči o něj. Jste člověk chaotický, elegantní, organizovaný nebo se pohybujete někde mezi?

reklama

Podívejte se na rozbor znamení zvěrokruhu a na jejich charakteristiky ohledně bydlení, úklidu, a jakým způsobem se starají o své domovy.

Beran potřebuje prostor

Silné ohnivé znamení plné energie se pro ledacos nadchne. Beran nerad čeká a vše chce získat hned. V mnoha ohledech tedy připomíná dítě, které má velkou chuť do života, ale jeho radostná dětská duše se často unáhlí v nakupování zbytečností do domácnosti.

Typický Beran netráví moc volných chvil doma ani domovu nevěnuje výraznou pozornost. V Beranově bytě nenajdeme mnoho květin a pastelových barevných odstínů. Berani milují pocit svobody, a proto se nejlépe cítí ve vzdušných prostorných místnostech.

Pro Berany je důležité cestování. Svůj domov moc neřeší.
Autor: istock.com Pro Berany je důležité cestování. Svůj domov moc neřeší.

Býk miluje faunu a pohodu

Znamení ovlivněné zemským živlem je pracovité a zodpovědné. Kromě toho má skvělé organizační schopnosti, které se promítají i do jeho životního prostředí. Pro Býka je důležité materiální bohatství a rád se obklopuje luxusem. Miluje domácí pohodu, která je pro něj alfou omegou.

Domov Býka bude smyslným potěšením. Najdeme v něm akvária, rostliny, různá zákoutí na odpočinek a posezení. Nebudou chybět svíčky, Býk si navíc zakládá na hezké a svěží vůni. Nepotřebuje ke svému životě mnoho high-tech technologie s výjimkou kuchyně, kde si rád připlatí za funkční a kvalitní elektro kousky. Býk se obecně obklopuje organickými věcmi, je k nim navíc obvykle zcela mentálně napojen.

Býci milují přírodu a rádi se jí obklopují.
Autor: istock.com Býci milují přírodu a rádi se jí obklopují.

Blíženec se řídí milujícím srdcem

Jedná se sice o chaotické znamení, ale velmi veselé a jasné. Blíženci jsou obecně známí tím, že cítí nadměrně propojení se svým domovem. Domov má pro ně opravdu hluboký význam a jsou na něj silně fixováni. Nejlépe se cítí tam, kde na ně čeká milovaná osoba, které mohou převyprávět celý den do detailu od probuzení až po večerní ulehnutí.

U Blíženců doma najdeme silnou zásobu knih a různých časopisů. Mají proměnlivé nálady a potřebují mít vždy na dosah to, co zrovna chtějí. V jejich knihovně jsou tedy zastoupeny skoro všechny literární žánry.

Stereotyp Blížencům nesedí, jejich povaha je velmi kreativní a tok myšlenek nezastavitelný. To přenáší i do svých domovů. Na detailu jim moc nesejde, ale velmi jim záleží, v jakém prostředí žijí. Musí se v něm cítit nadstandardně dobře a čistě.

Blíženci mají v životě občas chaos, ale když si uklidí, tak to vezmou poctivě.
Autor: istock.com Blíženci mají v životě občas chaos, ale když si uklidí, tak to vezmou poctivě.

Rak nemá rád změny

Vodní Rakové jsou citlivé duše. Mají rádi konzervativní postupy, změny nesnášejí dobře a to platí i pro jejich bydlení. Velmi si zakládají na rodině, domovu a tradicích. Nejsou nároční.

Domov si vždy upraví podle svého a nezáleží jim na posledních módních trendech a nezajímají je značky. Jejich styl se tedy nemusí líbit každému. Rak je však ve svém prostředí opravdu spokojený. Rád si uchovává vzpomínky díky předmětům. Každá maličkost v interiéru má pro Raky hlubší význam. Nepořádek moc neřeší.

Rak si rád nechává věci, které mu něco připomínají.
Autor: istock.com Rak si rád nechává věci, které mu něco připomínají.

Lev je pánem svého sídla

Král zvířat miluje luxus, tak bychom nejlépe popsali klasického Lva. Pokud je na první pohled jeho domov obyčejný, můžeme si být jisti, že alespoň některé položky budou od dražších a luxusnějších značek. Zejména postel, pohovka nebo elektronika jsou důležitými kousky, do kterých bez mrknutí investuje klidně větší částku peněz.

Ve lvím domově najdeme i mnoho zrcadel a pár zlatých prvků. Rád vystavuje všelijaké dekorace a upomínkové předměty, nesmí však působit na první pohled lacině. Má také kladný vztah ke sportu, proto v jeho domově nesmí chybět úložný prostor například pro kola nebo lyže. Na starost o domácnost si klidně zavolá pomoc.

Lev potřebuje luxus.
Autor: istock.com Lev potřebuje luxus.

Panna je praktická a funkční

Něžné znamení psychicky nezvládá chaos a nepořádek, jak v práci, tak i v soukromém životě. Pro Pannu je důležitý systém a věci do sebe zapadající. Miluje sladěnost v interiéru a potrpí si na čistotu.

Ve skříních najdete srovnané komínky a jednoduché střihy oblečení. Regály jsou plné knih a pracovna bude nejnavštěvovanějším místem v celém domě. Na dekoracích si Panna moc nepotrpí. V domě dominuje béžová a zeleň.

Panny potřebují doma pracovnu.
Autor: istock.com Panny potřebují doma pracovnu.

Váhy se umí přizpůsobit

Umělecky založené znamení se nerado rozhoduje. Iniciativu raději přenechá své polovičce a rádo přijme nápady druhých. Miluje přírodu, kterou se obklopuje i v interiéru. Váhy mají rády klid a pohodu, kterou chtějí mít i ve svém domě.

Domovy Vah jsou obecně dobře vyvážené. Cítí se dobře v uspořádaném a logicky zařízeném interiéru. Váhy mají silnou touhu po pořádku, rovnováze a harmonii.

Váhy se dobře cítí v harmonii a preferují střídmost.
Autor: istock.com Váhy se dobře cítí v harmonii a preferují střídmost.

Štír miluje intimitu a pořádek

Štír si vždy stojí za svým, nerad mění svá rozhodnutí, takže když si jednou zařídí interiér, je přesvědčený, že tak je to pro něj nejlepší. Hoví si v umění, literatuře a luxusu. Štíři obecně milují erotiku a sex, jejich domov tak musí být intimním místem.

Štír má navíc rád pořádek a nebude se dobře cítit v chaosu. Barvy v interiéru jsou bohaté a celkový efekt je intenzivní. Nejlépe se cítí v intimní atmosféře.

Štír se nejlépe cítí v intimním prostředí.
Autor: istock.com Štír se nejlépe cítí v intimním prostředí.

Střelec potřebuje otevřený prostor

Příliš mnoho nábytku a nedostatek vzdušného prostor není nic pro Střelce. Necítí se dobře ve stísněných a špinavých místnostech. Když už něco chce, tak ať je to co největší. Potřebuje prostornou postel a velkou skříň, ve které udržuje pořádek.

Střelec miluje cestování, proto v jeho knihovně najdeme encyklopedie a naučné zeměpisné knihy. Často se stává, že na úkor svých dobrodružných výletů nestíhá péči o domácnost. V první volné chvíli to pak celému domu vynahradí a uklidí ho.

Štír se nejlépe bude cítit v prostorném domě nebo bytě.
Autor: istock.com Štír se nejlépe bude cítit v prostorném domě nebo bytě.

Kozoroh chce zaujmout a inspirovat

Hezké věci, literatura a umění jsou to pravé pro Kozoroha. Má vkus, preferuje praktičnost, ale také kvalitu. Kozorozi si užijí kvalitní odpočinek. Obecně však platí, že nejsou tak pohodlní jako Býkové.

Kozorohové se dají, co se týče bydlení, rozdělit do dvou skupin. V jejich domovech najdeme buď dražší kousky nábytku, nebo naopak ekonomické a praktické. Jejich bytyn jsou plné kvalitních kousků vybavení. Pokud si domů pořizují něco nového, dlouho o tom přemýšlí a sledují nejrůznější recenze. Často se rozhodnou pro nábytek na zakázku, aby vybavení domácnosti odpovídalo jejich požadavkům.

Pokud přijímají návštěvu, chtějí, aby jejich domov udělal dobrý dojem. Péči o dům tedy věnují dost času.

Štír chce ostatní inspirovat.
Autor: istock.com Štír chce ostatní inspirovat.

Vodnář uklízí jen, když se mu chce

Vodnář miluje svobodu. Když nechce uklízet, nebude to dělat a o domácnost se postará třeba další den. Vodnáři nesnášejí, když jim někdo něco připomíná.

Jejich domov bude zcela unikátní a zajímavý. Charakteristická je pro ně výzdoba a originální vychytávky do domácnosti. Milují elektroniku a nejnovější high-tech u nich nesmí chybět.

Pro Vodnáře je důležitá elektronika a svoboda.
Autor: istock.com Pro Vodnáře je důležitá elektronika a svoboda.

Ryby vyhledávají duchovno

Toto znamení se musí doma cítit doslova jako ryba ve vodě. Ryby si rády zařizují interiér podle svého neobyčejným způsobem. Milují duchovno a spirituální předměty u nich celkem pravděpodobně najdete. Často se řídí podle feng-shui.

Rády kombinují různé barvy, mají totiž umělecké duše s přehledem v literatuře a umění. Cítí se dobře, pokud mají materiální jistoty. Milují různé měkké polštáře a přehozy přes postel a pohovku.

Ryba si doma ráda zamedituje a v interiéru potřebuje najít harmonii.
Autor: istock.com Ryba si doma ráda zamedituje a v interiéru potřebuje najít harmonii.

Další články:

Vůně podle horoskopu

Jaká je optimální vůně pro vaše znamení zvěrokruhu? Tohle voní Blížencům, Pannám či Rybám...

Zvěrokruh jídlo 13

Horoskop v kuchyni: Jak vařit a co skladovat ve spíži podle znamení zvěrokruhu

reklama

Článek je zařazen v: Beran potřebuje prostor , Býk miluje faunu a pohodu , Blíženec se řídí milujícím srdcem , Rak nemá rád změny , Lev je pánem svého sídla , Panna je praktická a funkční , Váhy se umí přizpůsobit , Střelec potřebuje otevřený prostor , Kozoroh chce zaujmout a inspirovat , Vodnář uklízí jen , když se mu chce , Ryby vyhledávají duchovno , jak na interiér , organizace podle znamení , tipy , design , znamení , nápady , zařizování , feng shui , blíženec , lev , rak , vodnář , Beran , zvěrokruh , panna , ryba , býk , váhy , Štír , střelec , kozoroh , horoskopy , interiéry

reklama

Přečtěte si také