Bydlení

24. března 2022 07:00

redakce Prima Zoom

Bydlení podle horoskopu: Býci milují pohodlí, Lvi luxus, praktické Panny nesnášejí nepořádek

Jste člověk chaotický, elegantní, organizovaný nebo se pohybujete někde mezi? Znamení zvěrokruhu může mnohé prozradit o vaší osobnosti a osobních interiérových preferencích. V závislosti na tom, v jakém postavení byly hvězdy ve chvíli vašeho narození, můžete odlišně vnímat svůj domov a péči o něj.

Podívejte se na rozbor znamení zvěrokruhu a na jejich charakteristiky ohledně bydlení, úklidu a toho, jakým způsobem se starají o své domovy.

Beran potřebuje prostor

Silné ohnivé znamení plné energie se pro ledacos nadchne. Beran nerad čeká a vše chce získat hned. V mnoha ohledech tedy připomíná dítě, které má velkou chuť do života, ale jeho radostná dětská duše se často unáhlí v nakupování zbytečností do domácnosti.

Typický Beran netráví moc volných chvil doma ani domovu nevěnuje výraznou pozornost. V Beranově bytě nenajdeme mnoho květin a pastelových barevných odstínů. Berani milují pocit svobody, a proto se nejlépe cítí ve vzdušných prostorných místnostech.

Býk miluje květiny a pohodu

Znamení ovlivněné zemským živlem je pracovité a zodpovědné. Kromě toho má skvělé organizační schopnosti, které se promítají i do jeho životního prostředí. Pro Býka jedůležité materiální bohatství a rád se obklopuje luxusem. Miluje domácí pohodu, která je pro něj alfou i omegou.

Domov Býka bude smyslným potěšením. Najdeme v něm akvária, rostliny, různá zákoutí na odpočinek a posezení. Nebudou chybět svíčky, Býk si navíc zakládá na hezké a svěží vůni. Nepotřebuje ke svému životu mnoho high-tech technologií s výjimkou kuchyně, kde si rád připlatí za funkční a kvalitní elektro kousky. Býk se obecně obklopuje organickými věcmi, je na ně navíc obvykle zcela mentálně napojen.

Blíženec se řídí milujícím srdcem

Jedná se sice o chaotické znamení, ale velmi veselé a jasné. Blíženci jsou obecně známí tím, že cítí nadměrně propojení se svým domovem. Domov má pro ně opravdu hluboký význam a jsou na něj silně fixováni. Nejlépe se cítí tam, kde na ně čeká milovaná osoba, které mohou převyprávět celý den do detailu od probuzení až po večerní ulehnutí.

U Blíženců doma najdeme silnou zásobu knih a různých časopisů. Mají proměnlivé nálady a potřebují mít vždy na dosah to, co zrovna chtějí. V jejich knihovně jsou tedy zastoupeny skoro všechny literární žánry.

Stereotyp Blížencům nesedí, jejich povaha je velmi kreativní a tok myšlenek nezastavitelný. To přenášejí i do svých domovů. Na detailu jim moc nesejde, ale velmi jim záleží, v jakém prostředí žijí. Musí se v něm cítit nadstandardně dobře a čistě.

Rak nemá rád změny

Vodní Rakové jsou citlivé duše. Mají rádi konzervativní postupy, změny nesnášejí dobře a to platí i pro jejich bydlení. Velmi si zakládají na rodině, domovu a tradicích. Nejsounároční.

Domov si vždy upraví podle svého a nezáleží jim na posledních módních trendech a nezajímají je značky. Jejich styl se tedy nemusí líbit každému. Rak je však ve svém prostředí opravdu spokojený. Rád si uchovává vzpomínky díky předmětům. Každá maličkost v interiéru má pro Raky hlubší význam. Nepořádek moc neřeší.

Lev je pánem svého sídla

Král zvířat miluje luxus, tak bychom nejlépe popsali klasického Lva. Pokud je na první pohled jeho domov obyčejný, můžeme si být jisti, že alespoň některé položky budou od dražších a luxusnějších značek. Zejména postel, pohovka nebo elektronika jsou důležitými kousky, do kterých bez mrknutí investuje klidně větší částku peněz.

Ve lvím domově najdeme i mnoho zrcadel a pár zlatých prvků. Rád vystavuje všelijaké dekorace a upomínkové předměty, nesmí však působit na první pohled lacině. Má také kladný vztah ke sportu, proto v jeho domově nemůže chybět úložný prostor například pro kola nebo lyže. Na starost o domácnost si klidně zavolá pomoc.

Panna je praktická a funkční

Něžné znamení psychicky nezvládá chaos a nepořádek jak v práci, tak i v soukromém životě. Pro Pannu je důležitý systém a věci do sebe zapadající. Miluje sladěnost v interiéru a potrpí si na čistotu.

Ve skříních najdete srovnané komínky a jednoduché střihy oblečení. Regály jsou plné knih a pracovna bude nejnavštěvovanějším místem v celém domě. Na dekorace si Panna moc nepotrpí. V domě dominuje béžová a zeleň.

Váhy se umí přizpůsobit

Umělecky založené znamení se nerado rozhoduje. Iniciativu raději přenechá své polovičce a rádo přijme nápady druhých. Miluje přírodu, kterou se obklopuje i v interiéru. Váhy mají rády klid a pohodu, kterou chtějí mít i ve svém domě.

Domovy Vah jsou obecně dobře vyvážené. Cítí se dobře v uspořádaném a logicky zařízeném interiéru. Váhy mají silnou touhu po pořádku, rovnováze a harmonii.

Štír miluje intimitu a pořádek

Štír si vždy stojí za svým, nerad mění svá rozhodnutí, takže když si jednou zařídí interiér, je přesvědčený, že tak je to pro něj nejlepší. Hoví si v umění, literatuře a luxusu. Štíři obecně milují erotiku a sex, jejich domov tak musí být intimním místem.

Štír má navíc rád pořádek a nebude se dobře cítit v chaosu. Barvy v interiéru jsou bohaté a celkový efekt je intenzivní. Nejlépe se cítí v intimní atmosféře.

Střelec potřebuje otevřený prostor

Příliš mnoho nábytku a nedostatek vzdušného prostoru není nic pro Střelce. Necítí se dobře ve stísněných a špinavých místnostech. Když už něco chce, tak ať je to co největší. Potřebuje prostornou postel a velkou skříň, ve které udržuje pořádek.

Střelec miluje cestování, proto v jeho knihovně najdeme encyklopedie a naučné zeměpisné knihy. Často se stává, že na úkor svých dobrodružných výletů nestíhá péči o domácnost. V první volné chvíli to pak celému domu vynahradí a uklidí ho.

Kozoroh chce zaujmout a inspirovat

Hezké věci, literatura a umění jsou to pravé pro Kozoroha. Má vkus, preferuje praktičnost, ale také kvalitu. Kozorozi si užijí kvalitní odpočinek. Obecně však platí, že nejsou tak pohodlní jako Býci.

Kozorohové se dají, co se týče bydlení, rozdělit do dvou skupin. V jejich domovech najdeme buď dražší kousky nábytku, nebo naopak ekonomické a praktické. Jejich byty jsou plné kvalitních kousků vybavení. Pokud si domů pořizují něco nového, dlouho o tom přemýšlejí a sledují nejrůznější recenze. Často se rozhodnou pro nábytek na zakázku, aby vybavení domácnosti odpovídalo jejich požadavkům.

Pokud přijímají návštěvu, chtějí, aby jejich domov udělal dobrý dojem. Péči o dům tedy věnují dost času.

Vodnář uklízí, jen když se mu chce

Vodnář miluje svobodu. Když nechce uklízet, nebude to dělat a o domácnost se postará třeba další den. Vodnáři nesnášejí, když jim někdo něco připomíná.

Jejich domov bude zcela unikátní a zajímavý. Charakteristická je pro ně výzdoba a originální vychytávky do domácnosti. Milují elektroniku a nejnovější high-tech u nich nesmí chybět.

Ryby vyhledávají duchovno

Toto znamení se musí doma cítit doslova jako ryba ve vodě. Ryby si rády zařizují interiér podle svého neobyčejným způsobem. Milují duchovno a spirituální předměty u nich celkem pravděpodobně najdete. Často se řídí podle feng-shui.

Rády kombinují různé barvy, mají totiž umělecké duše s přehledem v literatuře a umění. Cítí se dobře, pokud mají materiální jistoty. Milují různé měkké polštáře a přehozy přes postel a pohovku.

Další články:


Přečtěte si také