reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Soutěžící z Prostřeno! žije jako na zámku. Podívejte se na sídlo generálního ředitele ropné společnosti

, Vydáno: 20.06.2019
JAk žije Radim z Prostřeno!?
Autor: PrimaFTV JAk žije Radim z Prostřeno!?
Radim je vystudovaný geolog a pracuje u jedné malé ropné společnosti, která mu zajistila takové bohatství, že si dokáže sám zrekonstruovat malý barokní zámeček, kterému s manželkou říká chata. Podívejte se na opravdu luxusní bydlení 53letého soutěžícího z pořadu Prostřeno!, který uvádíme každý den v 17.50 na Primě.

reklama

Radim je posledním soutěžícím týdne a své soupeře pozve na nepříliš skromnou „chatu“ v Zákupech. Normálně se ženou pobývá v Praze nebo ve Spojených státech, ale v severních Čechách rád tráví veškeré volné chvíle. Generální ředitel ropné společnosti se nebojí extravagance a luxusu a podle toho vypadá i jeho víkendové sídlo, kterému nechybí ani kaple. Jedná se vlastně o malý soukromý zámek.

Radim ve své pracovně.
Autor: PrimaFTV Radim ve své pracovně.

Jídelna s obývákem v bývalé kapli

Jako první se mohou diváci Prostřeno! pokochat prostornou kuchyní, kterou si Radim se ženou vysnili. Baví ho vaření, na kuchyni mu tedy velice záleží. I když si pár zvolil masivní dekor s výrazným vzorem linky, stále se při výběru barev oba drželi při zemi. Kuchyň je sladěna do světlých příjemných odstínů, které prostoru dodají pravý šmrnc. Kuchyně se nachází v bývalé faře z 18 století.

Kuchyň uvidí diváci Prostřena jako první.
Autor: PrimaFTV Kuchyň uvidí diváci Prostřena jako první.

Soutěžící pak povečeří v bývalé kapli z roku 1698, která dnes Radimovi slouží jako jídelna a trochu jako obývák. Povrch jídelního stolu je ze šelaku, což je přírodní živice, přikrytá fólií. Lustr místnosti odpovídá baroknímu konceptu celého zámku. Oblé stěny pak stále připomínají fakt, že se jedná o kapli.

Jídelna spojena s obývkem v kapličce.
Autor: PrimaFTV Jídelna spojena s obývkem v kapličce.

Koupelna v barokním stylu

Koupelnu si s manželkou přál zařídit v barokním stylu s bohatým osvětlením a ornamenty. Samotná vana je designovou záležitostí, která perfektně ladí s okolním prostředím. Stejně je dekorována i ložnice, kde bychom našli masivní rámy zrcadel, bohatý lustr a pohodlnou postel, která je nová. Původně chtěli zrenovovat starou, oprava se však nezdařila.

Bizarním kouskem domu je bezesporu kostlivec, který na hosty kouká v proskleném sklepě na chodbě. Kdekdo lekavý tedy může dostat doslova šok. Kostlivec díkybohu není pravý.

Koupelna působí opravdu luxusním dojmem.
Autor: PrimaFTV Koupelna působí opravdu luxusním dojmem.

Pracovna je praktická

Druhé patro objektu pak na první pohled nabízí modernější zařízení, které toho s dolním starožitným nemá nic moc společného. Radim zde umístil pracovnu, kde je součástí moderní pracovní křeslo, jednoduché police a prostorný světlý stůl.

Druhá koupelna je sladěna kalifornským designem. Umyvadlo vypadá jako kus vykotlaného kmene, nechybí masivní trámy a různé vzory na stěnách.

Pracovnu bychom našli v horním patře a je zařízena jednoduše.
Autor: PrimaFTV Pracovnu bychom našli v horním patře a je zařízena jednoduše.

Nesmí chybět pokoj pro hosty

Naposled zavede Radim hosty do hostinského pokoje, který má zelené stěny a je sladěn do viktoriánského stylu z konce 19. století. Nechybí dvě pohodlné postele, pohovka, dvě luxusní křesla a malý stolek.

Podívejte se do galerie, jak pan Radim se svou manželkou žije.

Další články:

Chytrá domácnost v Prostřenu

Popovídejte si se svým domovem přes tablet: Prostřeno! ukázalo, jak funguje chytrá domácnost v praxi

Jak si zařídit luxusní bydlení?

Naučte se 7 triků od designérů, které dodají vašemu bytu luxusní styl a zvýší jeho hodnotu

reklama

Článek je zařazen v: Prostřeno , Prostřeno! , jak bydlí ředitel ropné společnosti , jak bydlí boháči , sídlo , luxusní bydlení , luxus , zámek jako dům , bydlení na zámku , zrekonstruoval kostel , jídelna v kapli , Radim z Prostřena , baroko , starožitnosti , barokní koupelna , krb v kuchyni

reklama

Přečtěte si také