Dům a bydlení

20. června 2019 14:00

Markéta Kašková

Soutěžící z Prostřeno! žije jako na zámku. Podívejte se na sídlo generálního ředitele ropné společnosti

Radim je vystudovaný geolog a pracuje u jedné malé ropné společnosti, která mu zajistila takové bohatství, že si dokáže sám zrekonstruovat malý barokní zámeček, kterému s manželkou říká chata. Podívejte se na opravdu luxusní bydlení 53letého soutěžícího z pořadu Prostřeno!, který uvádíme každý den v 17.50 na Primě.

Radim jeposledním soutěžícím týdne a své soupeře pozvena nepříliš skromnou „chatu“ v Zákupech. Normálně se ženou pobývá vPraze nebo ve Spojených státech, ale vseverních Čechách rád tráví veškeré volné chvíle. Generální ředitel ropné společnosti se nebojí extravagance a luxusu a podle toho vypadá i jeho víkendové sídlo, kterému nechybíani kaple. Jedná se vlastně o malý soukromý zámek.

Jídelna sobývákem v bývalé kapli

Jako první se mohou diváci Prostřeno!pokochat prostornou kuchyní, kterou si Radim se ženou vysnili. Baví ho vaření, na kuchyni mu tedy velice záleží. I když si pár zvolil masivní dekor s výrazným vzorem linky, stále se při výběru barev oba drželi při zemi. Kuchyň je sladěna do světlých příjemných odstínů, které prostoru dodají pravý šmrnc. Kuchyně se nachází vbývalé faře z18 století.

Soutěžící pak povečeří vbývalé kapli zroku 1698, která dnes Radimovi slouží jako jídelna a trochu jako obývák. Povrch jídelního stolu je zešelaku, což je přírodní živice, přikrytá fólií. Lustr místnosti odpovídá baroknímu konceptu celého zámku. Oblé stěny pak stále připomínají fakt, že se jedná o kapli.

Koupelna vbarokním stylu

Koupelnu si smanželkou přál zařídit vbarokním stylu sbohatým osvětlením aornamenty. Samotná vana je designovou záležitostí, která perfektně ladí sokolním prostředím. Stejně je dekorována i ložnice, kde bychom našli masivní rámy zrcadel, bohatý lustr a pohodlnou postel, která je nová. Původně chtěli zrenovovat starou, opravase však nezdařila.

Bizarním kouskem domu je bezesporu kostlivec, který na hosty kouká vproskleném sklepě na chodbě. Kdekdo lekavý tedy může dostat doslova šok. Kostlivec díkybohu není pravý.

Pracovna je praktická

Druhé patro objektu pak na první pohled nabízí modernější zařízení, které toho s dolním starožitným nemá nic moc společného. Radim zde umístil pracovnu, kde je součástí moderní pracovní křeslo, jednoduché police a prostorný světlý stůl.

Druhá koupelna je sladěna kalifornským designem. Umyvadlo vypadá jako kus vykotlaného kmene, nechybí masivní trámy a různé vzory na stěnách.

Nesmí chybět pokoj pro hosty

Naposled zavede Radim hosty do hostinského pokoje, který má zelené stěny a je sladěn do viktoriánského stylu zkonce 19. století. Nechybí dvě pohodlné postele, pohovka, dvě luxusní křesla a malý stolek.

Podívejte se do galerie, jak pan Radim se svou manželkou žije.

Další články:


Přečtěte si také