Proměny a rekonstrukce

26. března 2018 06:00

Tereza Javorová

Sledujte proměnu nedostavěného domu paní Vlasty. Dojde i na vysněný pokojíček pro její dceru?

Premiéru nového dílu pořadu „Jak se staví sen – extra“ sledujte už dnes v pondělí 26. března ve 21.30 na Primě!

Vlasta bydlí v nedostavěném domě spolu se svojí dcerou Desankou. Z celého domu můžou využívat pouze jednu místnost. Aby měla Desanka alespoň trochu soukromí, má v chodbě za plentou udělaný provizorní pokoj. V nedokončeném podkroví je místa dost, ale chybí peníze. Právě v podkroví by si představovala Vlasta pokojíček pro dceru. Dole v obýváku s provizorní kuchyní mají nábytek, který většinou dostaly. Kuchyňská linka je stará a sedací souprava taktéž. Dámy by proto potřebovaly novou linku i sedačku, a to takovou, která by vydržela řádění pejsků. Tak na co čekat – vzhůru do náročné rekonstrukce!

Boj s osudem

Vlasta si pořídila domek ještě v době, kdy žila s otcem dcery Desanky. Pustili se do rekonstrukce, ale začaly problémy, přítel začal pít a projevily se i násilnické sklony. Navíc Vlastu podvedla firma, která prováděla rekonstrukci střechy. Vlasta se musela zadlužit, aby stavbu zastřešila. Tím však problémy neskončily. Vlastě zjistili nádor na mozku a po operaci má problémy se sluchem. Na jedno ucho neslyší vůbec a na druhé jen částečně. I přesto se vjejím životě objevil nový přítel, který jí pomáhá. Vlastinou další oporou jsou také její rodiče, kteří bydlí ve stejné vesnici. Po své sestře zase pojmenovala zvláštním jménem svou dceru.

Vlasta sice prožívá nelehké období, ale myslí si, že to nejhorší už má snad za sebou. Rozhodně nefňuká a snaží se sosudem bojovat. Je sice v invalidním důchodu, ale přesto se snaží pracovat a přivydělává si výrobou šperků, které pak na trzích prodává. Ve svém bydlišti je oblíbená a v její situaci jí navíc pomáhá spolek Daveláček (nezisková organizace, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám a dětem vnouzi). Sama Vlasta má velmi ráda přírodu. Desanka zase chodí na latinsko-americké tance a chce být policejní vyšetřovatelkou. Díky pořadu JSSS by Vlasta ráda splnila své dceři sen o vlastním pokojíčku.

Premiéru tohoto dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte už v pondělí 26. března ve 21.30 na Primě.

Malou ukázku z proměny vám přinášíme už teď.

Malá ukázka proměny. Foto: archiv Prima

(red)

Další proměny z Jak se staví sen:


Přečtěte si také