reklama

Velikonoční dekorace 20krát jinak. Při letošních oslavách příchodu jara vsaďte na barevnost

bras
22. března 2017
Svátky jara se blíží, je nejvyšší čas myslet na odpovídající výzdobu. Nezapomeňte na tradiční velikonoční symboly, a co se týče barev, klidně popusťte uzdu fantazii.
reklama

Velikonoce letos připadají až na polovinu dubna, ale už teď můžeme přemýšlet o tom, jakým způsobem obarvit vajíčka, jak ozdobit dveře či jak stylově vyladit obývák či jídelnu. Příznivci jednodušších dekorací se zaměří hlavně na květinovou výzdobu doplněnou malovanými vajíčky a pomlázkou, milovníci bohatší výzdoby už brouzdají po obchodech a dokupují figurky zajíčků, ptáčátek či ozdůbky z peří. A protože se o Velikonocích také rádi scházíme kolem stolu s nádivkou, pečínkou, mazancem nebo vaječnými pokrmy, vyladit můžeme samozřejmě i doplňky na sváteční tabuli.

A na jaké barvy se zaměřit? I letošní Velikonoce budou ve znamení veselých a svěžích odstínů, které po dlouhé zimě všichni potřebujeme k dobití energie a zlepšení nálady. Tradičními barvami jara jsou žlutá, červená, zelená a bílá, ale nikoho už nepřekvapí, když je doplní třeba modrá. A ani tím nemusíte, co se barev týče, končit. Pro letošek totiž odborníci doporučují i ozdoby v odstínech tyrkysové a fialové v kombinaci se zlatou, černou a bílou.

Pokud už se těšíte na svátky a hledáte zajímavou inspiraci, nahlédněte do fotogalerie. Sestavili jsme ji z nejnovějších kolekcí velikonočních ozdob a dekorací.

Dekorativní vajíčka z pryskyřice mají jemné pastelové barvy se stříbrnou patinou a ozdobným nápisem Love. Na výběr ze tří barev, velikost 7 cm, cena, 88 korun. Foto: Bellarose.cz

Váleček na těsto Easter zanechá na velikonočních cukrovinkách otisky králíčků, vajíček nebo beránků. Cena: 1049 korun. Foto: Bellarose.cz

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama