návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Velikonoční dekorace 20krát jinak. Při letošních oslavách příchodu jara vsaďte na barevnost

bras , Vydáno: 22.03.2017
Ozdoba Modrý zvonek od Villeroy & Boch, cena 350 korun, váza 1300 korun, mísa 1030 korun
Autor: Luxurytable.cz Ozdoba Modrý zvonek od Villeroy & Boch, cena 350 korun, váza 1300 korun, mísa 1030 korun
Svátky jara se blíží, je nejvyšší čas myslet na odpovídající výzdobu. Nezapomeňte na tradiční velikonoční symboly, a co se týče barev, klidně popusťte uzdu fantazii.

reklama

Velikonoce letos připadají až na polovinu dubna, ale už teď můžeme přemýšlet o tom, jakým způsobem obarvit vajíčka, jak ozdobit dveře či jak stylově vyladit obývák či jídelnu. Příznivci jednodušších dekorací se zaměří hlavně na květinovou výzdobu doplněnou malovanými vajíčky a pomlázkou, milovníci bohatší výzdoby už brouzdají po obchodech a dokupují figurky zajíčků, ptáčátek či ozdůbky z peří. A protože se o Velikonocích také rádi scházíme kolem stolu s nádivkou, pečínkou, mazancem nebo vaječnými pokrmy, vyladit můžeme samozřejmě i doplňky na sváteční tabuli.

A na jaké barvy se zaměřit? I letošní Velikonoce budou ve znamení veselých a svěžích odstínů, které po dlouhé zimě všichni potřebujeme k dobití energie a zlepšení nálady. Tradičními barvami jara jsou žlutá, červená, zelená a bílá, ale nikoho už nepřekvapí, když je doplní třeba modrá. A ani tím nemusíte, co se barev týče, končit. Pro letošek totiž odborníci doporučují i ozdoby v odstínech tyrkysové a fialové v kombinaci se zlatou, černou a bílou.

Pokud už se těšíte na svátky a hledáte zajímavou inspiraci, nahlédněte do fotogalerie. Sestavili jsme ji z nejnovějších kolekcí velikonočních ozdob a dekorací.

Dekorativní vajíčka z pryskyřice mají jemné pastelové barvy se stříbrnou patinou a ozdobným nápisem Love. Na výběr ze tří barev, velikost 7 cm, cena, 88 korun Foto: Dekorativní vajíčka z pryskyřice mají jemné pastelové barvy se stříbrnou patinou a ozdobným nápisem Love. Na výběr ze tří barev, velikost 7 cm, cena, 88 korun. Foto: Bellarose.cz

Nemáte-li zručné prsty na zdobení vajec, vsaďte na ručně malované ozdoby
Autor: Glassor Nemáte-li zručné prsty na zdobení vajec, vsaďte na ručně malované ozdoby

Váleček na těsto Easter zanechá na velikonočních cukrovinkách otisky králíčků, vajíček, nebo beránků. Cena: 1049 korun Foto: Váleček na těsto Easter zanechá na velikonočních cukrovinkách otisky králíčků, vajíček nebo beránků. Cena: 1049 korun. Foto: Bellarose.cz

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Příroda je plná barev

Ekologické barvení vajec: Dejte letos vale chemii

Jak dál využít papírovou tašku, ve které jste domů donesli nákup? Třeba takhle

Krok za krokem: Velikonoční košík z papírové tašky

Zkušenější drátenice či dráteník může používat jiné vzory či přidat korálky

Velikonoce jsou za dveřmi. Naučte se s námi drátování a vyrobte si krásnou dekoraci

reklama

Článek je zařazen v: Velikonoce , barvy , velikonoční dekorace , vajíčka

reklama

Přečtěte si také