Bydlení

22. března 2017 06:00

Jana Brass

Velikonoční dekorace 20krát jinak. Při letošních oslavách příchodu jara vsaďte na barevnost

Svátky jara se blíží, je nejvyšší čas myslet na odpovídající výzdobu. Nezapomeňte na tradiční velikonoční symboly, a co se týče barev, klidně popusťte uzdu fantazii.

Velikonoce letos připadají až na polovinu dubna, ale už teď můžeme přemýšlet o tom, jakým způsobem obarvit vajíčka, jak ozdobit dveře či jak stylově vyladit obývák či jídelnu. Příznivci jednodušších dekorací se zaměří hlavně na květinovou výzdobu doplněnou malovanými vajíčky a pomlázkou, milovníci bohatší výzdoby už brouzdají po obchodech a dokupují figurky zajíčků, ptáčátek či ozdůbky z peří. A protože se o Velikonocích také rádi scházíme kolem stolu s nádivkou, pečínkou, mazancem nebo vaječnými pokrmy, vyladit můžeme samozřejmě i doplňky na sváteční tabuli.

A na jaké barvy se zaměřit? I letošní Velikonoce budou ve znamení veselých a svěžích odstínů, které po dlouhé zimě všichni potřebujeme k dobití energie a zlepšení nálady. Tradičními barvami jara jsou žlutá, červená, zelená a bílá, ale nikoho už nepřekvapí, když je doplní třeba modrá. A ani tím nemusíte, co se barev týče, končit. Pro letošek totiž odborníci doporučují i ozdoby v odstínech tyrkysové a fialové v kombinaci se zlatou, černou a bílou.

Pokud už se těšíte na svátky a hledáte zajímavou inspiraci, nahlédněte do fotogalerie. Sestavili jsme ji z nejnovějších kolekcí velikonočních ozdob a dekorací.

Dekorativní vajíčka z pryskyřice mají jemné pastelové barvy se stříbrnou patinou a ozdobným nápisem Love. Na výběr ze tří barev, velikost 7 cm, cena, 88 korun. Foto: Bellarose.cz

Váleček na těsto Easter zanechá na velikonočních cukrovinkách otisky králíčků, vajíček nebo beránků. Cena: 1049 korun. Foto: Bellarose.cz

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také