reklama

Bývalá luxusní vila Johna F. Kennedyho na Francouzské riviéře je na prodej. Kolik stojí?

redakce Prima Living
5. března 2023
Nádherná stylová vila, ve které trávili dovolenou prezident John F. Kennedy a jeho sourozenci, je právě teď na prodej. Luxusní sídlo na pozemku o rozloze 18 hektarů najdete na jihu Francie, jen pár minut jízdy od oblíbeného letoviska Cannes.
reklama

Na vrcholu zalesněného kopce mezi vesnicemi Mougins a Valbonne nedaleko Cannes se nachází majestátní sídlo, postavené v roce 1920 světově proslulým francouzským architektem Jacquesem Couëllem. Na konci 30. let 20. století tu často pobývali sourozenci Kennedyové, v době, kdy jejich otec, Joseph Patrick Kennedy, byl americkým velvyslancem ve Velké Británii.

Sídlo nabízí nejen pohodlí a luxus historické vily, ale také disponuje nádherným venkovním areálem s 20metrovým vyhřívaným bazénem z mramoru i četnými okrasnými jezírky s fontánami, najdete tu i tenisový kurt, kouzelnou květinovou zahradu ve středomořském stylu s cypřiši, olivový háj a romantické louky, na kterých se pasou koně. Součástí areálu je i několik hospodářských budov. V současné době je vila k dispozici i ke krátkodobému pronájmu.

Elegantní historické sídlo Domaine de Beaumont

Majestátní sídlo, zvané Domaine de Beaumont, má mimořádně skvělou polohu, vzdálenou jen 30 minut autem od letiště v Nice a 15 minut od pláží v Cannes nebo v Cap d´Antibes.

Samotná vila s 15 pokoji, z toho 9 ložnicemi s vlastními koupelnami, s velkolepým mramorovým schodištěm a obrovským lustrem v majestátní přijímací hale disponuje obytnou plochou 12 486 čtverečních stop, což je asi 1 160 metrů čtverečních. Součástí jsou tři moderně zařízené kuchyně i ohromná jídelna s velkými okny, kterými do vily proniká velké množství přirozeného světla. Obytné pokoje vily jsou zařízeny starožitným nábytkem.

Součástí rezidence je i sauna nebo temperovaný vinný sklípek či herna a domácí kino. Na vnitřní prostor vily navazuje terasa pod ochranou klenutého stropu, ideální pro pořádání letních večírků.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/news/jfk-s-vacation-house; https://people.com/home/e32-million-villa-where-john-f-kennedys-family-vacationed-listed-for-sale-see-inside/; https://people.com/home/e32-million-villa-where-john-f-kennedys-family-vacationed-listed-for-sale-see-inside/

Sílejte článek
reklama