Chodící dům existuje. Jsou v něm dokonce i kamna. Baba Jaga by záviděla

Proč zůstávat na jednom místě, když dům může přejít, kam se mu zlíbí? V Británii vytvořili chodící dům. Má tvar šestibokého hranolu, originální okna, prostor pro odpočinek i spaní a uprostřed kamna s komínem.

Byť dům na první pohled vypadá jako módní výstřelek, jeho autoři tvrdí, že se v něm dá bydlet. Vejdou se do něj až čtyři lidé. Dům má šest nohou, při chůzi vždy stojí na třech a tři se pohybují. To mu zajišťuje stabilitu. Není to žádný závodník, maximální rychlost je srovnatelná s lidskou chůzí. Jeho vybavení je minimalistické a prakticky řešené. Nábytek je součástí konstrukce domu.

Ekologie na prvním místě

Dům je energeticky soběstačný, nepotřebuje připojení k inženýrským sítím. Energii získává ze solárních panelů, díky slunci ohřívá i posbíranou dešťovou vodu. Teplo zajistí kamínka v centrální části domu, kde se topí dřevem. Toaleta je ekologická, bez odpadu.

Designéři se inspirovali nomádskými kulturami a domům kočovníků dali novou podobu. Skombinovali tradice s tím, co nabízejí současné technologie. Vznikl z toho zajímavý projekt plný inspirativního designu.

Podívejte se do galerie, jak se v domě bydlí:

Podívejte se také na to, jak se stavělo minibydlení pro důchodkyni, která žije v chatové osadě. Pořad Jak se staví sen jí zařídil nový dům postavený z kontejneru:

Další články o alternativním bydlení:


Přečtěte si také