návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dlaždičky jako výrazná dominanta interiéru. Vrací se ručně malované motivy

Vydáno: 04.10.2018
Obklady a dlažby 25
Autor: vinciprojekt.cz Obklady a dlažby 25
Pokud rekonstruujete nebo zařizujete interiér jakéhokoliv pokoje ve vašem domě, nezapomínejte, že možností, jak vše upravit, máte opravdu nespočet. Přemýšleli jste například o výrazných dlaždičkách a obkladech?

reklama

Obklady se dají využít opravdu všude a navíc mohou být nádherným doplňkem, který nikdy neomrzí. O všem jsme si popovídali s českou firmou Vinci projekt zaměřující se na designové obklady a dlažby.

Barevnosti se meze nekladou
Autor: vinciprojekt.cz Barevnosti se meze nekladou

Keramické obklady dávno nejsou záležitostí jen koupelen. Čím dál tím více se objevují i v jiném interiéru jako výrazný prvek celého pokoje. Své o tom vědí jižanské národy, ze kterých divoká inspirace vintage stylu pochází.

Češi získávají odvahu

„V České republice se lidé stále bojí experimentovat a mixovat různé vzory dohromady,“ prozradil nám tým Vinci. „Na druhou stranu můžeme sledovat pomalý vzestup odvahy a vzápětí nadšení z něčeho nového a neotřelého.“

Nádech světové inspirace
Autor: vinciprojekt.cz Nádech světové inspirace

Majitelka Vinci projektu Jana Podskalská žila několik let v Itálii, kde posbírala nemalé množství nápadů a inspirace. Originální kousky firma dováží ze Španělka, kde je výrazný vzor dlaždic skoro povinností pro každou tradiční rodinu, dále z Portugalska, Itálie, Maroka a Vietnamu.

Cementová dlažba je žádána

Velkým hitem je mimo jiné cementová dlažba, která vznikala v arabských zemích před dávnými časy. Koncem 19. století pak vznikla první manufaktura na výrobu cementové dlažby ve Francii. Odtud se výroba rozšířila do Španělska, Portugalska, Itálie a dalších zemí Evropy, dále také do severní Afriky a Latinské Ameriky.

Zákazník si může vytvořit vlastní design obkladu
Autor: vinciprojekt.cz Zákazník si může vytvořit vlastní design obkladu

Cementovky mají velice široké využití od soukromých přes komerční a veřejné prostory. Disponují širokou škálou barev a vzorů. Po impregnaci povrchu jsou voděodolné a velice trvanlivé.

Od Vinci můžeme najít například teracovou podlahu v písecké knihovně. Vinci design si vybrala i pražská restaurace Černá Madonna a mnoho vinohradských domů a barů.

Tento vzor vznikl až v dalekém Vietnamu
Autor: vinciprojekt.cz Tento vzor vznikl až v dalekém Vietnamu

Ručně malované

Zákazníci si nechávají dodávat design obkladů i na míru. Není problém spojit jakýkoliv vzor s barvou, vše je jen na zákazníkově fantazii. Jednotlivé kusy se dají i ručně domalovat nebo celé namalovat. Vzniká tak originální krása, kterou nikdo druhý na světě nemá. Namalovat se dá opravdu vše – od dětských motivů až po ornamenty.

Pro představu si můžete zkusit vyrobit vlastní návrh na simulátoru cementové dlažby ZDE.

Podívejte se nádherné fotografie, které nám poskytl Vinci projekt, s. r. o.

Palety doma využijete na tisíc způsobů

Návod krok za krokem: Vyrobte si do obýváku stylový obklad ze starých palet

Zkusíte nějaký z nápadů?

4 skvělé nápady z Jak se staví sen pro vaši kuchyň. Zkusíte černé obklady nebo ostrůvek s televizí?

reklama

Článek je zařazen v: obklady , dlažby , Vinciprojekt , design , rekonstrukce , zdi , inspirace , bydlení , dům , byt , dlaždičky , interiéry , podlahy

reklama

Přečtěte si také