I v paneláku můžete bydlet jako na zámku. Styl royalcore kombinuje luxus a skandinávský design

Pokud byste chtěli bydlet jako na zámku, ale žijete v paneláku, nezoufejte. Styl royalcor dokáže dobře spojit obojí. Obyčejný život a nábytek z řetězců kombinuje s luxusními prvky a zlatou barvou. Royalcore si oblíbili hlavně mladí lidé.

Můžeme vytvářet iluzi toho, že bydlíme v luxusu. Do interiéru dáme rokokové židle, kohoutky budou zlaté, na podlahách bude mramor. Opravdu ne každý má na to, aby doma vytvořil iluzi zámku. Proto vznikl royalcore, který hrdě přiznává, že je pro všechny, ale vnáší do domů prvky, co přitáhnou pozornost.

Hlavně ať je to vidět!

Royalcore se inspiruje obdobím, které zahrnuje středověk i devatenácté století, ale úplně se vyhýbá současnému luxusu. Minimalistické designové kousky nahrazuje například postelemi s barokními čely nebo benátskými zrcadly. Není ale nutné, aby tyhle prvky doplnily podobně luxusní kusy nábytku. Naopak. Zrcadlo, postel, křeslo by měly vyniknout. To se nejvíc zadaří, pokud je bude obklopovat jednoduchý obyčejný nábytek, který pořídíme v řetězcích. Styl tak vytváří iluzi luxusu za málo peněz.

To nejlepší z historie

Dějiny prověřily, že některé kusy nestárnou. Jedná se třeba o rokokové židle nebo dekorativní busty či čínské vázy. Všechny tyhle věci se dají skvěle zakomponovat do royalcore interiéru. Úžasné jsou také perské koberce, které si rozumí s minimalistickým nábytkem i pozlacenými kopiemi stolů z dob Ludvíka XIV. Royalcore tak dovoluje pracovat jen s tím nejlepším. U výše zmíněných věcí neuděláte krok špatně. Když se royalcore omrzí, perský koberec se opravdu neztratí nikdy.

MOHLO BY VÁS TAKY ZAJÍMAT: Bydlení ve stylu staré dobré Anglie: Nestřídmé a dekorativní, přesto podmanivě kouzelné

Královské barvy

Barvy by měly být co nejelegantnější a zároveň výrazné. Šedá tu prim hrát nebude. Měli byste zaujmout tmavě modrou, jakou používali francouzští králové, nebo třeba temně zelenou, případně starorůžovou. Důležitá barva v royalcore je pochopitelně zlatá. Ta by se měla objevit na rámech zrcadel i obrazů.

Luxusní materiály

Místo bavlněného povlaku na polštář zkuste pořídit sametový. Interiér to okamžitě promění a investice to není nijak vysoká. Saténové povlečení také pozvedne celou ložnici. Pokud interiér doplňujete nějakým výrazným prvkem, podívejte se například ve starožitnictvích, kde seženete kvalitní nábytek z masivu za poměrně nízké ceny.

Kde nakupovat

Royalcore vymysleli mladí lidé, kteří chtěli v životě trochu luxusu. Paradoxně nemusíme investovat nehorázné sumy, abychom si pořídili něco opravdu kvalitního. Klíčem k royalcore jsou starožitnictví a hlavně bleší trhy. Podívejte se na internetové bazary nebo zajděte na trhy. Seženete úžasné kousky za nízké ceny. Týká se to i větších kusů nábytku nebo třeba zrcadel, ta jsou drahá i nová. Pokud bude na věcech trocha patiny, nevadí, i to k royalcore patří.

Zdroj: autorský text Matouš Hartman, housebeautiful.com


Přečtěte si také