reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Hra barev: Inspirujte se, jak vymalovat dětský pokoj

skrivaa , Vydáno: 09.09.2018
Jak vymalovat dětský pokoj?
Autor: istock.com Jak vymalovat dětský pokoj?
Rozrostla se vaše rodina o dalšího člena? Nebo jste se přestěhovali a zařizujete dětský pokoj? Přinášíme tipy, jaké barvy se hodí do dětského pokoje a jak můžete kombinovat odstín stěn s nábytkem a doplňky. Inspirujte se!

reklama

Jaké barvy jsou trendy:

Barva jasně modré oblohy

Pro miminka je spíše vhodná pastelově modrá, ale větší děti spíše ocení tmavší a výraznější odstín. Díky tomu, že tato barva zklidňuje, oceníte ji především tehdy, když máte hyperaktivní dítě. Bohatší nádech modré barvy promění pokoj v místo, ze kterého čiší teplo domova. Nábytek a doplňky doporučujeme např. ve žluté, bílé nebo béžové.

Žlutá

Pokud bude pokoj vašich dětí jasný a veselý, budou mít více energie na domácí úkoly. Nebo taky na lumpárny. Žlutá je barva radosti a optimismu. Raději do ní ale přimíchejte trochu bílé, aby nepůsobila moc agresivně a nebolely z ní děti oči. Kombinujte např. se šedivou, zelenou (světlou i tmavou) nebo třeba s oranžovou.

Veselá žlutá na stěně v dětském pokojíčku na první pohled rozveselí...
Autor: Houzz.com Veselá žlutá na stěně v dětském pokojíčku na první pohled rozveselí...

Barva vaječné skořápky

Čistá bílá může působit příliš chladně a neosobně. Prostor prohřejete přidáním odstínu vaječných skořápek. Barva je stylová a zároveň příjemně neutrální, takže můžete využít kontrastní prvky v rámci výzdoby a nábytku.

Azurová, barva oceánu

Tento barevný odstín je maximálně všestranný. Vytváří pozitivní atmosféru. Úplně si říká o to, abyste pokoj zařídili v plážovém nebo mořském stylu. Skvěle funguje v kombinaci s jakoukoliv jinou barvou, od korálově červené přes růžovou, zelenou až po žlutou.

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

Moře můžete mít i u Vltavy

Udělejte si z pokoje lodní kajutu. Milovníci moře musí zkusit námořnický styl

Béžová

Klasická barva písku je natolik neutrální, že může v dětském pokoji fungovat řadu let. A to dokonce i tehdy, když váš potomek vyroste a začne si vyhraňovat svůj styl. Béžová může perfektně posloužit coby základ, který dotvoří doplňky v osobitou místnost.

Světle zelená

Jasnost této barvy způsobuje, že vypadá místnost opticky větší, než ve skutečnosti je. Protože je bohatá na přirozené světlo, oceníte ji obzvláště tehdy, když máte v dětském pokoji malá okna. Pokud chcete zachovat čistý ráz, kombinujte ji s přírodními odstíny.

Levandulová

Tento odstín ocení spíše slečny než malé děti, protože poskytuje luxusní a zároveň příjemně rustikální vzhled. Levandulové stěny vytvoří dokonalý soulad s nábytkem, který je určen starším dětem. Pokud chcete, aby pokoj působil lehkým dojmem, nechte strop vymalovaný bíle.

Kombinace barev:

Světle modrá se světle zelenou

Tato kombinace působí uklidňujícím dojmem a příjemně chladivě. Pokoj skvěle doladíte nábytkem a doplňky v chladně modrých (až stříbrných) odstínech. Nebojte se využít taky tyrkysovou, např. jako kontrastní stěnu nebo na doplňcích a dekoracích.

Červená se šedivou

S těmito barvami vytvoříte pokoj, který je inspirován dobrodružstvím, ale stále z něj vyzařuje teplo domova. Vínově červený nátěr v kombinaci se šedivou působí v dětském pokoji perfektně sofistikovaně. Chcete-li přidat další kontrast, pořiďte nábytek, výzdobu a doplňky v černé a bílé (pokud je bílá příliš ostrá, tvrdá, kápněte do ní jinou barvu, díky níž bude jemnější, např. našedlá).

Zajímavý kontrast utváří šedá s červenou a bílou.
Autor: Pinterest.com Zajímavý kontrast utváří šedá s červenou a bílou.

Pastelově žlutá (růžová) s krémově bílou

Tuto kombinaci oceníte především tehdy, když je dětský pokoj poměrně malý. Světlé odstíny ho dokážou opticky zvětšit. Inspirujte se sladkou lehkostí pastelově žluté (nebo růžové) s krémově bílou. Pokoj bude zářit, vyberete-li doplňky také v pastelových odstínech, např. fialové, meruňkové a šedivé.

Další tipy:

Tabulový nátěr

Máte kreativní děti, které si potrpí na změny? A zároveň se rády angažují ve vzhledu interiéru? Určitě je zaujme tabulový nátěr. Tzn. stěny, na které se může psát a kreslit křídami. Jiným řešením s podobným efektem je využití samolepicí tabulové tapety.

Přes celou jednu stěnu můžete využít tabulový nátěr. Děti tak budou mít o zábavu postaráno.
Autor: Pinterest.com Přes celou jednu stěnu můžete využít tabulový nátěr. Děti tak budou mít o zábavu postaráno.

Nástěnné malby

Které dítě nemá rádo dětské nástěnné malby? Jsou dokonalé a dodají pokojíku umělecký dojem. Můžete si je namalovat sami, společně s dětmi, případně oslovit odborníka, s nímž proberete vaše představy. Nebojte se, nemusí to být „divočina“, ale klidně černo-bílá malba.

Využijte více barev

Nemůžete se rozhodnout, kterou barvu vybrat? Nemusíte zůstat u jediné. Fantazii se meze nekladou, jedna stěna může být i dvou nebo tříbarevná. Jak děti začínají objevovat svět, je třeba je stimulovat. To můžete podpořit tím, že vytvoříte atmosféru, v níž se může probudit jejich představivost a vtip. A tím jsou právě vícebarevné stěny.

Pastelové barvy podle příchutí zmrzliny vám zachutnají!

Zmrzlinové barvy: Tenhle letní trend vám zachutná a dáte si ho i na podzim!

Jaká barva se hodí k vašemu znamení?

Jaká je nejvhodnější barva interiéru pro vaše sluneční znamení?

(ŠP)

reklama

Článek je zařazen v: dětský pokoj , barvy v interiéru , jak vymalovat , děti , pastelové barvy , nábytek do dětského pokoje , inspirace

reklama

Přečtěte si také