Jak na to

15. ledna 2019 13:09

maku-la@seznam.cz

Návod, jak vyrobit kuchyňku pro děti

Malou kuchyňku v rohu pokojíčku chce vlastnit každá malá holčička. Díky tomu si děti osvojí názvy potravin a najdou si kladný vztah k pozdějšímu opravdovému vaření. Podívejte se, jak na to.

Na výrobu malé dětské kuchyně budete potřebovat kartonové krabice. Pokud máte doma menší nábytek, který se vám do interiéru už nehodí, perfektně poslouží jako lednice nebo jako malý jídelní stoleček pro plyšové hračky, kterým bude hostina od vašeho malého kuchtíka podávána.

Kartonové krabice

Bylo by dobré postupně sehnat pár papírových nepoškozených krabic, které by měly být ideálně stejně vysoké. Množství je jen a jen na vás. Zvažte vaše prostorové možnosti. Důležitý je i přibližný návrh, jak by kartonová kuchyňka měla vypadat.

Tavicí pistole a lepenka

Vašimi nejlepšími přáteli budou pro tuto prácičku tavicí pistole, ostrý nůž, nůžky alepenka. Videální případě si pořiďte lepicí pásku sdržákem, abyste nemuseli stále hledat její přilepený konec – však to znáte.

Samolepicí tapety

Krabice bude potřeba olepit hezkými tapetami tak, aby připomínaly kuchyňku. Ideální jsou dřevěné vzory a jednobarevná tapeta na desku.

Na následujícím videu se podívejte na jednu zmožností, jak můžete kuchyňku zařídit.

Umyvadlo

Dřez vyrobíte tak, že do kartonu vyříznete kolo a do něj zasadíte umyvadlo. Dejte si pozor, abyste nevyřízli otvor moc velký a umyvadlo jim nepropadlo. Zvětšit se dá kdykoliv, začněte tedy raději menším obvodem.

Trouba a sporák

Jak na troubu a sporák se podívejte vnásledujícím videu.

Podrobnější video, jak na dětskou kuchyň.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také