reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Astry jsou ideální květiny na podzimní zahradu. Jak je pěstovat?

Jsou opravdu výrazné
Autor: istock.com Jsou opravdu výrazné
Pár užitečných rad, jak pěstovat nádherné astry. Tyto květiny rozzáří vaší podzimní zahradu.

reklama

Astra je díky svým květům hojně pěstovaná v zahradách nebo sklenících. Od 19. století jí dokonce nalezneme volně v české přírodě. Nejčastěji se na podzim setkáváme s modrými, bílými a růžovými květy. Rozkvetlou zahradu můžeme mít díky ní od poloviny srpna až do konce října. Navíc velmi dlouho vydrží natrhané ve váze. Její kouzlo je v množství květu, které jsou soustředěny do mnohačetných květenství.

Vyrobte si krásný podzimní věnec.

DIY: Vyrobte si krásný podzimní věnec na dveře. Návod, jak na to

Vypěstujte si krásný vřes.

Zasaďte vřes. Jak na něj, aby vám vydržel od září až do Vánoc?

Nejvhodnější astry na podzimní pěstování: astra novoanglická (Aster novae-angliae) a astra novobelgická  (Aster novae-belgiae).

Astra novoanglická
Autor: istock.com Astra novoanglická

Oba druhy nám zařídí mohutný příval barev. Nebude jim vadit hustější zasazení, aby vytvořily keř, či mohou růst jako sólisté. Velmi vhodným sousedem podzimních aster jsou chryzantémy.

Měli bychom jim dopřát vzdušné a dobře sluněné místo chráněné před větrem. V chladnějším období by je mohl vítr polámat. Polehlé a polámané rostliny se špatně vyvazují a upravují. Ve stínu se jim nedaří a mohou je napadnout plísně a parazité. Nejvhodnější zemina je středně těžká a dobře propustná s velkým obsahem živin.

Nižší rostliny lépe rostou ve vápnité zemi. Jsou vhodné na vysázení na skalkách. Nejvyšší odrůdy je dobré včas volně vyvázat, aby zachovaly správný tvar a nepolámaly se.

Dají se umístit všude

Drahé kameny dodají vašemu domovu energii a štěstí. Jaký vybrat?

Užijte si indiánské léto!

Užijte si indiánské léto! Jak? Přec v indiánském hygge stylu!

Článek je zařazen v: astra , podzimní květiny , Aster novae – angliae , astra novoanglická , astra novobelgická , okrasné květiny , kytky , podzim , podzimní zahrada

reklama

Přečtěte si také