Zahrada

18. září 2018 06:00

Tereza Javorová

Užijte si indiánské léto! Jak? Přece v indiánském hygge stylu!

Stromy se pomalu barví do červena a žluta, příroda odkvétá. Přesto se slunce nevzdává a hřeje. Prostě “indian summer” je tady a začíná vaše podzimní indiánské hygge. Jak si ho nejlépe užít?

Není nad to dívat se do barev přírody a nechat se unášet melancholií podzimu. Nechte deprese za dveřmi, máme sedmerotypů pro skvělé indiánské léto, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

1) Postavte stan

Nebo raději teepee! Prostě cokoli v indiánském stylu, co vám a dětem pomůže vychutnat si zahradu nebo terasu. Ať je co nejvíce přírodní a zábavný, zapomeňte na letní camping, tady jde o čistou romantiku!

2) Zapalte ohně

Klidně i na terase, bez obav z vyhoření! Ohniště se prodávají neuvěřitelně krásná, variabilní a i na přenosném litinovém ohništi se dají i na balkoně opékat buřty a brambory. Navíc se s chladnými podzimními večery krásně zahřejete.

3) Grilujte

Kdo říká, že je grilovačka jen prázdninová záležitost? Pečené maso by si správní indiáni na podzim dopřáli dvojnásob! Když se kolem vás snáší barevné listí, sezvěte kamarády, rozehřejte rošt a na něj položte pořádný kus buvola!

4) Ozdobte lucerny

S lucernami se dají na podzim dělat celkem dvě věci. Za prvé je zapálíte a po večerech svítíte, za druhé z nich uděláte neuvěřitelně efektní podzimní dekoraci! Vyndejte svíce, v tomto případě by nedělaly službu, a lucernu napěchujte dekorativními dýněmi a podzimními přírodninami. Krásně ozdobí balkon, terasu i zahradu.

5) Vyrobte totem

Jistě, zní to složitě, ale zase tak moc složité to není. Nejde o dokonalost, jde o invenci a zábavu. Vyberte si měkké dřevo, třeba smrkové, které se vám bude dobře zpracovávat a pusťte se do díla. První předpoklad je odstranit kůru. Pokud se samotného vyřezávání přece jen bojíte, vezměte barvy a totem prostě jen pomalujte!

6) Rozložte kůže

Tak jako jste si v parném létě hověli na plátěných polštářích a chladivých dekách, tak teď oceníte při venkovním sezení kožešinu. Nemusí být vůbec pravá, aby žádné zvířátko pro vaše hygge netrpělo. Dobře poslouží i koberec s huňatým dlouhým vlasem, na který se na zahradě krásně natáhnete.

7) Jděte na lov

Samozřejmě tím v našich podmínkách myslíme na houby nebo kaštany nebo můžete pouštět draka. Prostě vyrazte ven! Indiáni si přírodu a její krásy užívali a rozhodně neseděli ve vigvamu u televize!

(KU)


Přečtěte si také