Pokojové květiny

9. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

Nová aplikace vám pomůže udržet rostliny naživu. Pokud budou mít žízeň, ozvou se

Hektická doba nám dává pořádně zabrat. Nemáme čas myslet sami na sebe, natož na ostatní nebo třeba na naše rostliny, které je potřeba čas od času zalít. Problém šílené doby bude co nejdříve vyřešen, alespoň zeleným kráskám se uleví. Vzniká totiž aplikace, která nám zalévání bude připomínat.

Ne každý má tolik zahradnických zkušeností, aby odhadl, kolik vody rostlina vdanou chvíli potřebuje. Proto se často stává, že nám přelitá nebo naopak suchá květina zajde. Rostliny jsou zkrátka oříšek, který potřebuje správnou péči.

Za celým konceptem stojí Ben Kling, který aplikaci vymyslel. Vzhledem ktomu, že společnost DRYP stále vybírá peníze na Kickstarteru (jedná se o internetovou platformu pro financování projektů, která podporuje kreativní projekty z oblasti filmu, her, hudby, umění či technologické inovace) ve snaze dosáhnout svého cíle 35000 dolarů, nelze tedy aplikaci zatím stáhnout. Pokud se mladé firmě povede sehnat potřebné peníze na dokončení vývoje, budeme se moci radovat zmalého a velmi chytrého pomocníka

DRYP bude umět tři základní věci:

1. Řekne vám, že má rostlina žízeň

Přidání rostliny do seznamu vám aplikace bude zasílat upozornění, že má vaše kytička žízeň. Poté, co rostlinu zalijete, můžete vypnout upozornění, které se automaticky zapne, až bude čas znovu zalévat. DRYP má vseznamu spoustu druhů květin a ví o nich naprosto vše, proto si můžete být jisti, že dávkování vody bude zcela správné.

2. Rostlinný lékař

Pokud vaše rostliny změní barvu, aplikace diagnostikuje problém. Ať už se jedná o přílišné slunce, stín nebo úplné a naprosté zanedbávání, aplikace vám poradí, co změnit.

3. Aplikace nás učí

DRYP je napěchovaný znalostmi o rostlinách, typech půdy, vodě, osvětlení a dalších věcech, které souvisejí se zahradničením. Máte-li nějaké dotazy, aplikace pravděpodobně bude mít na vše odpověď.

Doufejme, že se Benovi a jeho kolegům povede vybrat dostatečná finanční částka, abychom si naplno mohli užívat slibovanou aplikaci.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také