návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nejde vám domů slunce? Tyto rostliny přežijí i v tom nejtmavším koutě

skrivaa , Vydáno: 27.04.2018
Jaké rostliny můžete postavit do temného koutu?
Autor: istock.com Jaké rostliny můžete postavit do temného koutu?
Mít v bytě dostatek světla patří zvlášť ve městě celkem k luxusu. Pokud máte doma temno, ale zároveň milujete rostliny, nemusíte se spokojit jen s kapradinami. Tyto pokojovky přežijí i v tom nejtmavším koutě!

reklama

Patříte mezi pěstitele – začátečníky a nevíte si rady jakou rostlinu si do vašeho bytu pořídit? Máte navíc tmavý byt s malým přísunem slunečního světla? I do takového interiéru si můžete pořídit rostliny, které vás budou těšit svým růstem. Ne všechny totiž vyžadují hodně světla, a naopak některým by slunce mohlo uškodit. Nechte se inspirovat naším výběrem rostlin do vašeho bytu.

Chamaedorea

Tato vysoká pokojová rostlina podobná palmě udělá parádu v každém obývacím pokoji. Rostlina může být až půl metru vysoká a její dekorativní listy jí dodávají jedinečný vzhled. Pokud by na rostlinu dopadalo příliš mnoho slunečního světla, může dojít ke žloutnutí listů.

Chamaedorea Foto: Chamaedorea. Foto: istock.com

Cykas japonský

Také jste vždy snili o velké palmě ve vašem bytě? Tato rostlina domů přinese tu pravou atmosféru. Cykasy patří mezi jedny z nejstarších rostlin na světě a v přírodě se vyskytují především v tropech a subtropech.

Cykas japonský Foto: Cykas japonský. Foto: istock.com

Aglaonema

Tato rostlina je původem z Indie a vypadá téměř jako umělá díky voskovým listům. Listy mohou být navíc různě zbarvené přes tmavě zelenou až do stříbrného zabarvení nebo červené skvrny hrající tóny do růžova. Aglaonema navíc vážně nemá ráda přímé sluneční světlo, a tak se skvěle hodí i do tmavého bytu.

Aglaonema Foto: Aglaonema. Foto: istock.com

Fíkovník

Fíkovník je velmi oblíbenou rostlinou díky nenáročné údržbě a rychlému růstu. Mohou růst v menší nádobě jako bonsaje nebo ve velkých květináčích jako stromy. Jejich listy jsou obvykle tmavě zeleně zbarvené nebo mohou mít strakaté listy do světle zelené barvy.

Fíkovník Foto: Fíkovník. Foto: istock.com

Tyto bylinky vám pomůžou!

Potřebujete jarní detox? Poradíme vám, které bylinky nejlépe pročistí tělo a uleví od bolesti

Litinová rostlina

Název této rostliny není jen tak z ledajakého důvodu – získala své jméno díky tomu, že přežívá i v hlubokém stínu. Nejběžnější variace této rostliny je s tmavě zelenými listy. Rostlina navíc nevyžaduje ani příliš časté zalévání, což ocení i jedinci, kteří nejsou zrovna velcí pěstitelé.  

Litinová rostlina Foto: Litinová rostlina, Foto: istock.com

Potos (Devil’s Ivy)

Jedna z nejoblíbenějších rostlin mezi začátečníky. Velice nenáročná na údržbu a jejím skvělým přínosem je schopnost odstranit emise CO2 a dalších znečisťujících látek ve vzduchu. Potos je plazivá rostlina, která se bude cítit skvěle například v koupelně, díky vysoké vlhkosti.

Potos (Devil’s Ivy) Foto: Potos (Devil’s Ivy), Foto: istock.com

Calathea

Calathea pochází z deštných pralesů, kde tvoří hustý podrost vysokým stromům ve stínu. V domácnosti tak proto taktéž snáší stín velmi dobře. Calathea je charakteristická svými nádherně vzorovanými listy rozmanitých barev. Preferuje stín, a naopak přímé sluneční paprsky by mohly zničit přirozenou krásu a zbarvení listů.

Calathea  Foto: Calathea. Foto: istock.com

Diffenbachie

Listy velké, výrazně žilnaté, skvrnité nebo pruhované a dřevnatý kmínek. To je Diffenbachie, vysoká rostlina, pocházející z tropů. Během jara a léta je dobré bránit přímému dopadu slunce na rostlinu jelikož taktéž preferuje stín.

Diffenbachie  Foto: Diffenbachie.  Foto: istock.com

Dracena

Dracena neboli dragon tree má velmi příznačné jméno díky svému vzhledu. Přímé světlo může rostlinu však zničit, proto ji umístěte do stínu. Přesto, že vypadá jako palma, pochází z čeledi agáve. Některé odrůdy jsou vysoké jako strom, jiné jako keř. Rostlina je navíc velmi nenáročná na údržbu.

Dracena  Foto: Dracena.  Foto: istock.com

Zelenec chocholatý

Stejně jako potos dokáže i tato rostlina vyčistit vzduch, a proto by neměla chybět ve vašem bytě. Je taktéž vhodná pro začátečníky, jelikož je to velmi nenáročná rostlina. Typické jsou pro ni dlouhé světle zelené listy.

Zelenec chocholatý Foto: Zelenec chocholatý. Foto: istock.com

Filodendron

Plazivá a popínavá rostlina s listy ve tvaru srdce, která taktéž preferuje stinné místo v domě. Jelikož je to popínavá rostlina, potřebuje oporu. Filodendron se vyskytuje v několika druzích s různými zbarvením listů.

Filodendron Foto: Filodendron. Foto: istock.com

(aso)

Další články:

 

Které rostliny nám zajistí lepší spánek?

5 pokojových rostlin, díky kterým se vám bude lépe spát

Tyhle pokojovky vám přežijí!

7 květin držáků: Pokojovky pro začátečníky či zapomnětlivé. Tyhle přežijí i vaši drsnou péči

Freakebana vás bude bavit.

Freakebana: Poznejte nový divoký květinový trend, který balancuje mezi krásou a ošklivostí. Troufnete si na něj?

Ložnice je jedním z míst, kam moderní květinové vzory dostaneme naprosto bez problémů. Třeba na povlečení, přehozech nebo závěsech.

Květinové vzory v interiéru: Pozvěte domů barvy, svěžest i exotiku

reklama

Článek je zařazen v: květiny , bydlení , zahrada , pěstování , domov , rostliny , pokojové rostliny , pokojové květiny

reklama

Přečtěte si také